Zdravie, záhrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. https://www.casopis-sifra.cz/uzdravovat-lidi-je-spatne-pro-byznys-na-verejnost-unikla-drsna-studie-investicni-banky-goldman-sachs/

  Dobrý trh pro genovou terapii by byl takový, v němž počet pacientů zůstává stabilní stejně jako v případě rakoviny a „podnik zůstává ziskový“.

  Analytici společnosti Goldman Sachs proto nalezli tři „řešení“ problému svých zákazníků z farmaceutického průmyslu.

  1. „Vyhledejte velké trhy“ – to znamená onemocnění, která se stále více šíří.

  2. „Vytvořte produkty na onemocnění, která se objevují stále častěji“ – navrhují se zejména takové, které způsobují vážné a stálé potíže.

  3. „Stálé inovace a rozšíření portfolia“ – existují stovky genetických onemocnění, ze kterých se dá vytvořit zisk.

 2. Výskum ohľadom opravy zubných kazov biologickou cestou, priložením kolagénovej špongie Kolspon nasiaknutej látkami BIO, CHIR, and Tideglusib ( BIO (2′Z,3′E)-6-Bromoindirubin-3′-oxime), CHIR99021(6-[[2-[[4-(2,4-Dichlorophenyl)-5-(5-methyl-1H-imidazol-2-yl)-2 pyrimidinyl]amino]ethyl]amino]-3-pyridinecarbonitrile) and Tideglusib (4-Benzyl-2-(naphthalen-1-yl)-[1,2,4]thiadiazolidine-3,5-dione) ), ktoré naštartovali prirodzenú produkciu dentínu takým spôsobom, že sa za 4-6 týždňov zacelila diera v zube a dreň zostala zdravá v porovnaní s tradične vyvŕtaným zubom zaplombovaným skloionomerným cementom, kde dreň pod cementom degradovala.

  Promotion of natural tooth repair by small molecule GSK3 antagonists
  https://www.nature.com/articles/srep39654

  • Aj u nás vyšiel krátky článok o tom,len poznamenávajú toto:
   “Nevýhodou v budúcnosti môže byť finančná nákladnosť,“ uviedla Barbora Ďurčanová z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského.

   https://vat.pravda.sk/clovek/clanok/416536-koniec-zubnych-plomb-liek-podporuje-prirodzenu-obnovu-zubov/

   Vedci z King’s College v Londýne zistili, že v súčasnosti relatívne bežne používaný liek tideglusib má jednu prekvapujúcu vlastnosť. Normálne sa používa pri liečbe Alzheimera, no dokáže takisto stimulovať kmeňové bunky v dreni (pulpe) zuba, ktoré začnú vytvárať novú zubovinu (dentín). To je mineralizovaná vrstva pod sklovinou, teda najvrchnejšou vrstvou zuba.

   Celá liečebná metóda by mala vyzerať tak, že by sa biodegradovateľná „špongia“ namočila do liečiva a vložila do diery v zube. Tým by sa spustil rast zuboviny a celá diera by mohla byť zacelená už do šiestich týždňov. Keďže dané špongie by boli vyrobené z kolagénu, časom by sa samy rozložili a ostal by len opravený zub.

Pridaj komentár

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>