Zdravie, záhrada

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. https://www.biosferaklub.info/co-je-v-skutocnosti-lymska-borelioza/#more-20748

 2. Pamätáte sa ?
  Pred istým časom (tuším niekedy v lete, možno ešte začiatkom leta tohoto roku) tu bol článok o Prestoloch. Prestol Slovenska sa nachádza na Kojšovskej Holi, severozápadne od Košíc.

  Pôvodne spomenutý článok o Prestole Slovenska

  http://www.ezopress.sk/2016/02/prestol-energeticke-centra-slovenska/

  Tu je trošku dlhší článok nielen o Prestoloch v Strednej Európe, ale najviac o tom Slovenskom, ale aj o Energetických meridiánoch (celkovo 3 energetické meridiány) na Slovensku:

  http://necenzurovane.net/gosudarjon/g69.html

 3. Tetovanie u žien je znakom psychických problémov

  Každé tvrdenie je v článku doložené výskumom na danú tému…

  “Tetovanie u žien značí nedostatok predvídavosti a opatrnosti”
  Ženy s tetovaním neberú do úvahy dôsledky vlastných činov. Tetovanie značí impulzívnosť, riskantnosť, zvýšenú inklináciu k fajčeniu, huleniu, požívaniu tvrdých drog, zvýšenú sexuálnu aktivitu a sklony k samovražde.

  “Telesné úpravy indikujú sebeckosť”
  Ženy s piercingom a tetovaním sú vo zvýšenej miere delikventky. Častejšie majú asociálnu poruchu osobnosti (Antisocial Personality Disorder) a väčšiu pravdepodobnosť, že v minulosti zažili sexuálne zneužívanie, branie drog alebo sa pokúsili o samovraždu. Ženy s piercingom majú násilnícke sklony.

  “Sú psychicky choré”
  Ženy s tetovaním trpia vo zvýšenej miere depresiami, poruchami príjmu potravy, hraničnou poruchou osobnosti, sú častejšie neurotičky a častejšie páchajú samovraždy. 7+ piercingov alebo piercing na intímnom mieste indikuje emočný nepokoj a veľmi riskantné správanie. Medzi stredoškolskými študentkami koreluje s idealizáciou samovraždy, pokusom o samovraždu a depresiami.

  “Potetované ženy mali v priemere viac sexuálnych partnerov, vyššiu frekvenciu pohlavného styku a zvýšené preferencie pre orálny sex. U neplnoletých značí zvýšenú preferenciu nechráneného styku.”

  http://www.returnofkings.com/45944/science-confirms-tattooed-women-are-indeed-broken

  • Pár chodiacich zombie v rozklade som pozorovala na kúpalisku…

  • Takže argumentovať potetovaným slniečkarkam/om o zvýšenej kriminalite a miere násilia v súvislosti s migráciou je zrejme bezpredmetné, lebo veľká časť z nich nerieši dôsledky svojich činov a navyše pravdepodobne snívajú o samovražde.

 4. Spať treba vraj najviac už PRED polnocou..

  https://www.biosferaklub.info/spanok/#more-20450

  Ale budíka na 23:59 si dávať rozhodne nebudem.

 5. Rodičovstvo technologických miliardárov
  “Deti Melindy Gates nemajú smartphony a počítač používajú iba v kuchyni. Jej muž Bill trávi hodiny v jeho kancelárii čítaním kníh keď ostatní obnovujú svoju homepage. Najžiadanejšia súkromná škola v Silicon Valley, the Waldorf School of the Peninsula, zakazuje elektronické zariadenia do veku 11 rokov a učí deti zamestnancov eBay, Apple, Uber a Google vyrábať motokáry, háčkovať a variť. Mark Zuckerberg chce aby jeho dcéra čítala Dr Seuss a hrala sa vonku, nie aby používala Messanger Kids. Steve Jobs doma strikne obmedzoval používanie technológií deťmi. Je to udivujúce ak sa nad tým zamyslíte: čím viac peňazí zarobíte v technologickom priemysle, tým viac chránite svoju rodinu pred jej vplyvom.”
  https://pbs.twimg.com/media/DlicZhXXcAEqTxi.jpg:large

 6. Na nadhľade v krátkom článku pripomenul Norman západonílsku horúčku.
  A zrazu som natrafila na toto oznámenie z r.2014.Oni aj na min.zdravotníctva dobre vedia,čo za pliagu nosia do Európi negri s moslimami.Je pomaly koniec r.2018 a ticho po pěšine.Nič nenapíšu.Tvárme sa,že sa nič nedeje,šak to ono zmizne,keď nebudeme o tom nebezpečenstve písať.Asi také noty majú!Už upozornenia nevydávajú.

  ——–
  UPOZORNENIE: DAROVANIE KRVI PO NÁVRATE Z TALIANSKA, SRBSKA, BOSNY A HERCEGOVINY, RUMUNSKA, RUSKA, GRÉCKA, MAĎARSKA A VIEDNE

  Darcovia krvi, ktorí navštívili Taliansko, Srbsko, Bosnu a Hercegovinu, Rumunsko, Rusko, Grécko a v Maďarsku kraje Csongrad, Békés, Hajdu-Bihar, Jasz-Nagykun-Szolnok, Pest a Bacs-Kiskun (hoci aj na 1 noc) môžu darovať krv až po 28 dňoch od návratu z uvedených krajín. To isté sa týka aj darcov krvi, ktorí strávili 1 noc a dlhšie aj vo Viedni alebo Budapešti. Ide o preventívne opatrenie vzhľadom na výskyt WNV (vírusu Západonílskej horúčky) vo viacerých oblastiach Talianska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Rumunska, Ruska, Grécka a v Maďarsku ako aj vo Viedni. Opatrenie platí do odvolania, resp. do 30. novembra 2014. Odporúčame našim darcom, aby prišli darovať krv ešte pred plánovanou dovolenkou v Taliansku, Srbsku, Bosne a Hercegovine, Rumunsku, Rusku, Grécku, Maďarsku, resp. pred pobytom vo Viedni. Niekoľkohodinová návšteva Viedne alebo Budapešti cez deň, resp. cestovanie cez Viedeň alebo Budapešť nie je dôvodom na vyradenie.

  Ďakujeme za pochopenie a pomoc pri dopĺňaní krvných zásob v letnom období.

  MUDr. Mirko Peprný
  Hlavný odborník MZ SR pre odbor transfúziológia
  http://www.ntssr.sk/367/upozornenie-darovanie-krvi-po-navrate-z-talianska-srbska-bosny-a-hercegoviny-rumunska-ruska-grecka-madarska-a-viedne

  • http://nadhlad.com/content/zapadonilska-horucka

  • A už je to tady, Prima přinesla zprávu, že už řádí západonilská horečka tuším vedle v sousedním Rakousku. Od roku 2009 tam zaznamenali 29 případů, nejčastěji ve Vídni. A píší o ní i na Novinkách https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/481538-zapadonilska-horecka-radi-v-evrope-prudce-stoupa-pocet-nakazenych.html

   • Vďaka tomu môže byť obetí na bielych európanoch viac,ako pri cielených nájazdoch áut do davu,alebo iných teroristických útokoch,čo,povedzme si úprimne,psychopatickým elitám,ktoré otvorili dvere do Európy pre tú moslimskú a africkú čvargu,vyhovuje…

 7. Hádka mezi lékaři v diskuzi…

  Když si budeme denně sledovat svoje lejna, tak diagnozu karcinomu stanovíme rychleji a přesněji než testem na okultní krvácení, který je spolehlivý na 25%…
  Třeba po zavedení screeningu vrozenách a dědičných vad se ročně vydalo skoro miliarda za ty vyšetření, aby zachytily 100 vad a ještě jim uniklo asi třetina těch chromosomálních….další tři miliardy stály nemocenské a asi 300 se zbytečně potratilo zdravé těhotenství…než se to zatrhlo, stálo to asi 100 mdl a vyvraždilo se celé okresní město…!!!
  I tak vypadá moderní zdravotnictví….
  zavedení elektroniky nic nezlepšilo, jen zvýšilo náklady….znepřehlednilo ve skutečnosti dokumentaci a práce s ní je daleko formálnější než kdy předtím….dřív byla propuštěcí zpráva tvůrčí práce, kam lékař musel po úvaze zapisovat jen důležité údaje….dnes vytiskne místo jedné přehledné stránky třeba deset nesrozumitelných stran, kde je průběh onemocnění, léčba, diagnosa hledáním jako v archivu.

  Profesor Kunc operoval až do smrti, profesor Podracký by snad dodnes, kdyby ho na nádvoří špitálu jako 88 letého nepřejela sanitka, starší lékaři mají lety nashromážděnou zkušenost…..nedávno jsem byl u soudního sporu, kde lékařku osvobodili na základě posudku znalce, že nemusí umět zhodnotit rtg snímek, přestože ultrazvuk zhodnotila špatně….starší lékaři rtg snímky číst umí.

  Černošký lékař – problém
  měl jsem na mysli následující,s přihlédnutím k mému oboru :šílení multikulti levičáci často argumentují tím, že negři nemohli stavět propracovanější a vyspělejší stavby,neboť podle nich byli utiskovaní a zotročovaní bílými…To je samozřejmě “argument” mimo realitu, protože kompletní kolonizace Afriky se konala až ve druhé polovině 19. st.. do té doby měli černoši prostor, aby se sami vypracovali,což se ovšem nestalo…Porovnáme-li Afriku a Evropu v době dávno před “kolonizací”,řekněme 15. st,tak je věc zřejmá…v 15. st. v renesanční Evropě již dlouho stály katedrály,hrady,university,zámky,koneckonců celá města…naproti tomu v Africe nic víc,nežli primitivní chatrče pravěkého typu…to vše se dá snadno ověřit s min. námahou…

  Černošký lékař – problém
  s trochou nadsázky by se dalo říct,že i hnízda termitů jsou sofistikovanější stavbou,než obydlí černochů v dobách o kterých se zmiňuji.
  Celý život ,
  si platím vzdělávání českých doktorů. Nevím, proč by mě měl případně ošetřovat černoch.
  Protože čeští doktoři ošetřují Němce. No jo, ale koho pak ošetřují němečtí doktoři?
  Ti lítají do vzduchu během procesu multikulturního začleňování opičáků, nebo si hojí kyselinou polité xichty – a tak.

 8. Fajn čaj a pár cvikov na uvoľnenie.
  Výroba Ivan čaje
  https://www.youtube.com/watch?v=HHHsiuLWe1w

  Rozcvička 60.letého kozáka
  https://www.youtube.com/watch?v=qte-wf2R1CM

  Vřeteno-nejlepší cvik pro posílení páteře od základu, to jest od hlubokých meziobratlových svalů.
  https://www.youtube.com/watch?v=TDiTbMUTlo4

 9. Čtu 10 let staré články na Oslu:
  Američané nejsou první, kteří poukazují na riziko spojené s technikou in vitro fertilizace (IVF). Kanadská studie z provincie Ontario například zahrnuje údaje z více než šedesáti tisíc porodů. U dětí, které se narodily po takzvaném ART (to znamená, že u vzniku jejich života byla použita některá z technik asistované reprodukce, což mimo jiné zahrnuje také in vitro fertilizaci, indukci ovulace a nitroděložní inseminaci), byla o 60% větší pravděpodobnost, že se narodí s vrozeným defektem. Nejčastějšími abnormalitami u dětí po asistované reprodukci se týkaly zažívacího traktu. Tyto děti měly rovněž častější výskyt poruch kostry, svalů a různé kardiovaskulární problémy. I když nárůst relativního rizika (60%) vypadá hrůzostrašně, absolutní počty defektů u dětí po asistované reprodukci nijak zvlášť závratné nejsou. Děti s defektem se rodily jen ve 2,62%. U normálních početí je to 1,87%.
  http://www.osel.cz/4903-poceti-ve-zkumavce-meni-chromozomy.html

 10. Dal si niekto merať hladinu testosterónu v krvi? Ževraj u mužov posledných 50 rokov extrémne klesá a každá generácia má menej a menej. Dnes je bežné, že mládež má hladinu 200 čo kedysi nemal ani 90 ročný muž. Nedostatok spôsobuje únavu, depresie, nerozhodnosť, nadváhu, zženštenie. Doktori pri testovaní nikomu nepovedia, že má testosterónu málo lebo ako ideálna hladina sa neberie tá ktorá bola pred 50 rokmi ale počíta sa z aktuálneho priemeru v populácii, ak klesá všetkým naraz tak moderná medicína v tom nevidí žiadny problém, resp. to niektorým skupinám vyhovuje takže sa to nerieši.

  • Hm … načo by sme to robili – len by sme mali ďalší dôvod na tripovanie.
   … skôr by ma zaujímalo, čo zvýši hladinu testosterónu?

   • Fyzická aktivita, sposob stravovania.

    • Bojové športy, slnko (vit. D), zinok, magnézium, sexovať (aspoň virtuálne keď inak sa nedá :D), schudnúť, nepiť. O fajčení som nič nenašiel – tak to je asi v pohode :)
     A vysokotučná strava. Vajcá, slanina a tak :)

    • Údajne ideálnu hladinu v dnešnej dobe dosiahne prirodzene len malé množstvo mužov. Že najjednoduchším ukazateľom je prirodzená ranná erekcia, kto ju nemá ten má testosterón na dne. Dnes už je nadpriemerom mať hladinu 500, po bitke s medveďom sa vybičuje možno na 600 ale ideál je 1000. Aškenázi že berú pichanie (do svalu alebo do tuku) miligramu testosterónu TRT (Testosterone Replacement Therapy) každé 1-2 týždne za rovnakú rutinu ako dať si raňajky.

     • aha … a tá erekcia do koľkých rokov má byť? :D

      • Trebalo by sa opitať vedľa.Koľko si pichajú a ko často.Je známe,že Aškenázi sú tak zdegenerovaní,tým polodením sa medzi blízkymi príbuznými,že trpia nepreberným množtvom degeneratívnych a mnohých iných chorôb,pretože medzi nimi vzhľadom na život v uzavretých komunitách,kam gójimov nepúčťali,dochádzalo ku kríženiu tak ako u Arabov.Veď oni sú jedno a to isté,malé odchýlky,bratranci.Je to známa vec tie choroby,ktoré majú z toho spôsobu uzavretých komunít len oni.Tak prečo by si nepichali testosterón?Ako pomôcku,bo už im toho veľa nefunguje,nie len “to”,ale ani rozum.Ale nepustiť moc je ich jediný životný cieľ…

       • Veľa hodín,na chybu nereagujte,oči mi ide vybiť.☺…opýtať…

       • A najjednoduchšie, že sa testosterón bez predpisu nakupuje v Pakistane. Taká náhoda akoby snáď existovali nejaké zákulisné sily, ktoré majú záujem na tom, aby európske národy slabli, buznili sa a islamisti boli podporovaní k mužnosti, sile a agresivite.

        • S podtónom irónie,ale znovu si trafil klinec po hlavičke…

        • Tak to si tím testosteronem moc nepomohou, vede k předčasné smrti…
         Článek starý 7 let, jinak mi google jen vyplivl jak si jej zvýšit, negativní účinky už věda nezná?
         https://aktin.cz/vedlejsi-ucinky-uzivani-anabolickych-steroidu-i-cast
         Jistě jste slyšeli o mnoha sportovních, kteří na následky užívání anabolických steroidů zemřeli nebo si vážně poškodili zdraví, je tedy opravdu užívání anabolických steroidů tak nebezpečné?

         Prokázat, že rakovina vzniká i na základě užívání anabolických steroidů resp. je častější její výskyt, je velmi složité. Prozatím není jasné, jak rakovina vlastně vzniká a zda je opravdu spojena s užíváním anabolických steroidů. Nicméně výskyt rakoviny u uživatelů anabolických steroidů je častý.

         Onemocnění jater je velmi často spojeno s užíváním anabolických steroidů. Vliv steroidů na játra je v změně hladiny enzymů. Všichni víme, že játra fungují jako detoxikační orgán lidského těla. V játrech se filtruje krev a látky, které v krvi kolují. Mezi nimi jsou např. i látky steroidní povahy. Platí pravidlo, že čím více takových látek koluje v organismu, tím více jsou játra zatěžována. Podobně tomu je např. u těžkých alkoholiků, kteří trpí cirhózou jater.

         Vysoký krevní tlak zaznamená většina sportovců, kteří užívají anabolické steroidy. Hypertenze vzniká v důsledku zadržování tekutin v tělesných tkáních. K zadržování tekutin dochází z důvodu užívání anabolických steroidů. Jedná se po většinou o dočasný jev, který je po vysazení steroidů částečně normalizován. Bohužel, někteří kulturisté tento nastalý stav řeší použitím diuretik, dostávají se tak do začarovaného kruhu užívání dopingových látek.

         Prokazatelný efekt mají anabolické steroidy na hladinu cholesterolu v krvi. Anabolické steroidy zhoršují poměr LDL “špatného” cholesterolu a HDL “dobrého” cholesterolu v krvi. Zvýšená hladina LDL cholesterolu je často spojována s onemocněním srdce.

         Vedlejším účinkem užívání anabolických steroidů je i tvorba akné

         Gynekomastie je jednostranné nebo oboustranné zvětšení prsní žlázy u muže. Jedná se o nejméně příjemné a zároveň nejvíce viditelné onemocnění spojené s užíváním anabolických steroidů. Důvod je jednoduchý, jedním z produktů rozkladu testosteronu a jeho steroidních derivátů je ženský hormon estrogen.

         • https://aktin.cz/1247-vedlejsi-ucinky-uzivani-anabolickych-steroidu-ii-cast

          Těmito nemocemi byla rakovina, gynekomastie, akné, vysoký cholesterol a vysoký krevní tlak. Jak jsme si již nastínili, začněme choulostivě, a to vlivem užívání steroidů na mužské i ženské genitálie.

          I přes to, že se mnoho uživatelů domnívá, že s nárůstem svalové hmoty dojde i k nárůstu velikosti penisu, musíme tuto skutečnost uvést na pravou míru. K nárůstu velikosti penisu nedochází, a to ani po delší době užívání anabolických steroidů.

          Priapismus – je termín, kterým označujeme další negativní jev anabolických steroidů ve vztahu k jejich užívání u mužské populace. Jedná se o dlouho trvající velmi bolestivou erekci, která neodeznívá ani po pohlavním styku. Možná se zdá, že pro některé muže je to pozitivní zpráva, musím vás zklamat. Ti kdo tento stav prožili, mluví o nepopsatelné bolesti penisu při erekci, což jistě není příjemný stav.

          Pokud jsme mluvili o zvětšení, je tu jedna část, která se podstatně zmenšuje. Tou jsou mužská varlata (testes). Jedná se o fyziologické zmenšení vysvětlitelné jednoduchým postupem. Tím, že tělu dodáváte syntetický testosteron (anabolické hormony), receptory reagující na množství testosteronu vysílají zprávu, že se v těle nachází dostatek testosteronu. Přirozená produkce se tedy oslabuje a dochází ke zmenšení orgánu, který testosteron produkoval, tedy varlat. Samozřejmostí je i snížení produkce spermií ve stádiu užívání anabolických steroidů. V tomto směru existuje malá perlička, anabolické steroidy se dokonce používaly jako antikoncepce pro muže (laboratorní podmínky), nikdy se však více nerozvinula.

          Nejpodstatnějším vlivem anabolických steroidů na ženské genitálie je zvětšení klitorisu. Tento stav může vyústit až k takovému zvětšení, které připomíná zakrnělý mužský penis. Biologický důvod této reakce spočívá v sexuálních rozdílech mezi jednotlivým pohlavím. Při vývoji plodu v těle matky dochází k maskulinizaci genitální tkáně vlivem testosteronu. Vyvíjejí se tedy reprodukční orgány. I během života však zůstávají androgenické receptory aktivní a k maskulinizaci může dojít i během dospělého života. U žen, které využívají anabolické steroidy dochází k maskulinizaci zpravidla vždy, a to až do takového stadia, kdy některé ženy po vysazení potřebují chirurgický zákrok k demaskulinizaci svých pohlavních orgánů.

          Nejpodstatnějším vlivem anabolických steroidů na ženské genitálie je zvětšení klitorisu. Tento stav může vyústit až k takovému zvětšení, které připomíná zakrnělý mužský penis. Biologický důvod této reakce spočívá v sexuálních rozdílech mezi jednotlivým pohlavím. Při vývoji plodu v těle matky dochází k maskulinizaci genitální tkáně vlivem testosteronu. Vyvíjejí se tedy reprodukční orgány. I během života však zůstávají androgenické receptory aktivní a k maskulinizaci může dojít i během dospělého života. U žen, které využívají anabolické steroidy dochází k maskulinizaci zpravidla vždy, a to až do takového stadia, kdy některé ženy po vysazení potřebují chirurgický zákrok k demaskulinizaci svých pohlavních orgánů.

          Následující řádky by si měli přečíst hlavně dospívající jedinci. Právě mezi nimi se v posledních letech velmi rozrostlo užívání anabolických steroidů. Jejich mladý věk v kombinaci s užíváním anabolických steroidů má však za následek dřívější uzavírání epifýz v kostech. Epifýzy v kostech mají na starosti růst kostí do délky. Pokud je tedy zastavíte užíváním anabolických steroidů, k dalšímu růstu již nedojde.

          Užívání anabolických steroidů má za následek i snižování síly pojivových tkání, tedy alespoň poměrově. Není pravdou, že vlivem anabolických steroidů snižují vazy a šlachy svoji pevnost, avšak nárůst svalové hmoty je tak rychlý, že úměrnému nárůstu svalové síly již šlachy a vazy nestačí a začínají praskat. U sportovce, který neužívá anabolické sterodiy, dochází k nárůstu svalové síly i síly šlach rovnoměrně.

          Užívání anabolických steroidů má za následek i snižování síly pojivových tkání, tedy alespoň poměrově. Není pravdou, že vlivem anabolických steroidů snižují vazy a šlachy svoji pevnost, avšak nárůst svalové hmoty je tak rychlý, že úměrnému nárůstu svalové síly již šlachy a vazy nestačí a začínají praskat. U sportovce, který neužívá anabolické sterodiy, dochází k nárůstu svalové síly i síly šlach rovnoměrně.

          Mnoho uživatelů se setkalo s nevysvětlitelným návalem agrese a celkové zhrubnutí jejich chování v období užívání steroidů.

          Možná se vám to zdá nepravděpodobné, avšak i na dopingové látky a steroidy vzniká návyk, a to ve velké většině případů jejich zneužívání. Závislost může být fyzická, psychická nebo obojího charakteru. Fyzická závislost probíhá za skutečnosti, že v organismu došlo k takovým změnám, že bez přítomnosti steroidu již není schopen kvalitně pracovat.

          Deprese může být velmi častým jevem mezi uživateli steroidů. Mezi projevy deprese patří ztráta chuti k jídlu, ztráta zájmu o každodenní aktivity, špatný sociální život, nespavost, nedostatečná hygiena a jiné.

  • A před těmi 50 lety měli stejné techniky odběru?
   Psala se tehdy 60 léta a lidi měli jiné starosti než dnes a lékaři taktéž.
   Navíc se mění odborné rady. Mě v porodnici buzerovali, že musím cvičit aby se organismus dal co nejdříve do pořádku. Snaše i dceři zakázali takové cvičení, protože zjistili, že může naopak dojít k srůstům a následné neplodnosti.
   Co se týče výživy kojenců, to už neřeším vůbec, to se mění co 5 let podle zaintersovanosti odborníků od lobby.
   Takže za mně nečíst tyhle výsledky.

 11. Možno jeden z dôvodov epidémie autizmu a iných vývojových vád… lebo VŠ a kariéra nepočká?

  “Biologické hodiny ženám netikajú keď majú 30. Tikali keď mali 22.”

  Aká je šanca, že žena otehotnie vo veku 30 rokov? Veľa ľudí si myslí, že 80 %. V skutočnosti je to menej než 30 %. U 40 ročných sa predpokladá 40% úspešnosť. V skutočnosti menej než 10 %.

  https://therationalmale.com/2011/12/02/the-myth-of-the-biological-clock/

  V 30 rokoch žena prešla 90 percentami vajíčok, tie čo zostávajú sú podpriemernej kvality. Každým ďalším rokom sa znižuje šanca na počatie geneticky nepoškodeného potomka.

  Počet vajíčok v porovnaní s vekom
  https://pbs.twimg.com/media/De2lUgdWsAE_kFY.jpg:large

  Vek ženy a percentá embryí bez genetických vád
  https://pbs.twimg.com/media/De2lZ6dXcAAuoWg.jpg:large

 12. https://zemavek.sk/slovenska-akademia-vied-sa-rozhodla-znicit-liek-na-rakovinu-ako-aj-slovakov-ktori-ho-vynasli-a-priniesli-na-slovensko/

  Takto na Slovensku pomáhajú vedcom…

  • a takto na Slovensku musí pokračovať biznis s chemoterapiou a následnou genocídou…
   ——

   ŠOKUJÚCO a ŠKANDALÓZNE však SAV (konkrétne Ústav polymérov v zastúpení štatutára Ing. Igora Lacíka, DrSc.) chce tento prelomový vynález zničiť obštrukciami v patentovom procese, čím vedome ohrozuje nielen svetovú unikátnosť tohto slovenského vynálezu, ale nepochybne i zabíja nádej miliónov trpiacich ľudí na efektívnejšiu a šetrnejšiu liečbu nateraz smrteľných ochorení.

   Bizarným paradoxom navyše je, že tí, ktorí sa vynález snažili a snažia zachrániť, boli účelovo zdiskreditovaní a vyhodení z SAV pre vykonštruovanú nadbytočnosť, pričom im bolo koordinovane zničené projektové zázemie, čím sa ohrozila nielen kontinuita samotného výskumu, ale i budúcnosť a kariéra študentov a mladých vedeckých pracovníkov pracujúcich či už na tejto alebo pridružených témach.

  • Oni majú “lepšie” riešenia.Kalavská už úraduje!

   https://www.hlavnespravy.sk/rezort-zdravotnictva-uvazuje-o-povinnom-ockovani-proti-hpv-rozhodnut-sa-ma-konca-roka/1421968

 13. Každý vie,čo je aspartám zač.Tu je dobrý článok o prepojeniach…lobingu,ako sa ten jed mohol dostať úplne všade,od potravín až po lieky atď…
  http://vesmironas.cz/22/04/2018/zbran-hromadneho-niceni-aspartam-sladky-zabijak/

  A na zvedavcovi píšu,že EP schválil rozšírenie očkovania na všetkých a na furt.Budú nás vďaka schválenie tejto vražednej politike tráviť,ako potkany?Zdravie populácie je nebezpečné pre farma loby.

  http://www.zvedavec.org/vezkratce/15304/
  V dubnu 2018 přijal Evropský parlament usnesení, které kromě jiných navrhla i Kateřina Konečná z KSČM. Cituji jeho část:

  “Evropský parlament …

  18….s obavami konstatuje, že rostoucí a rozšířená váhavost vůči očkování dosáhla znepokojivých rozměrů kvůli rozsahu souvisejících zdravotních důsledků způsobených v členských státech; vzhledem k užitečnosti očkování coby nástroje prevence žádá členské státy, aby zajistily, že proočkovanost bude rozšířena i mimo rané dětství a že se bude na všechny skupiny obyvatelstva vztahovat přístup spočívající v celoživotním očkování;

  23. odsuzuje rozšíření nespolehlivých, zavádějících a nevědeckých informací o očkování, které jsou ještě prohlubovány mediálními spory, senzacechtivostí médií a špatnou žurnalistikou; vyzývá členské státy a Komisi, aby přijaly účinná opatření proti rozšíření těchto dezinformací, aby dále rozvíjely osvětové a informační kampaně zaměřené na obnovení důvěry v očkovací látky a aby zlepšily vzdělávání a dialog, zejména zaměřené na rodiče, včetně vytváření evropské platformy zaměřené na zvýšení míry proočkovanosti a na zabránění tomu, aby se zavádějící informace ukázaly jako účinné; …

  ______
  To bude pro Big Pharmu vývar! A pak že migrace nevede k rozvoji v přijímacích zemích.

  • Treba sa dať zaočkovať ,,do umývadla”, veď očkovanie aj tak nie je 100%-né. Na papieri bude zaočkovaný, nebudú problémy s úradmi.

   • Nie Rajka,znovu zle.Treba urobiť všetko preto,aby podobný zákon doslova o doživotnom očkovaní bielej populácie nikdy nebol prijatý.Pochopila?

    • Samozrejme, že by ten zákon nemal prejsť. Toto som navrhla ako obísť povinné očkovanie a nemať pri tom problém s úradmi. Nám dávajú očkovanie proti chrípke zadarmo, no nedala som sa ani raz. Kolegyňa z iného odd. hovorila, že (pred pár rokmi) u nich všetkým sestrám nanútili akúsi novú vakcínu, a všetky dostali horúčky.

     • V jednej diskusii, kde obhajoval očkovanie nejaký expert, som mu napísala, že uverím o neškodnosti až potom, keď si pichne 20 ml z každej očkovacej látky, ktorá sa pichá malým deťom. Dieťaťu pichnú min. 1ml, takže pomerne k tomu. On odpísal, že to sa tak neráta.

     • Dlho som nenavštívila obvodného lekára.Asi pred 6-7 rokmi mi prišla poštou oznámenka,že mám sa dostaviť na preventívnu prehliadku a blá-blá.Skončila s úsmevom potrhaná v koši.

   • Jekaterina Jeva 7. jún 2018 o 17:17

    Kolko casu tomu davas Rajka, kym ockovanie bude ako ty pises “100%-né”? Potom, ked zaockujes “do umyvadla” problemy s uradmi budu a vyhadzov z prace tiez, ani tvoja nadpriemerna inteligencia ti nepomoze.

    • Očkovanie myslím nikdy nebude 100%-né. Ak ma vyhodia, nech. Radšej budem zdravá chudobná, než chorá bohatá. Keď je človek zdravý, zvládne všetko.
     A neprovokuj!

    • Ostáva ešte spomienka na nadpriemerný plat, či? :)

     • A ty tiež neprovokuj. Človek sem ide v dobrej viere, že si tu potvrdí, alebo vyvráti svoje názory a vy sa len posmievate. Čo mám klamať, keď tu písali, že málo zarábam ako stará sestra? A ze som hlúpa? Tak som napísala pravdu o svojom plate a o svojom IQ. Veľa krát som sa stretla s tým, že pre pravdu vyšiel človek na posmech. A nech. Mne to nevadí. Ja sa za pravdu nehanbím.

      • A prečo si sa v “dobrej viere” nezastala jediného rozumného človeka na vodaSS,tuším hammer sa volal?On Ti nestál ani za jednu jedinú vetu,aby si ho podržala?Kresťanka!Isto!Bála si sa,že budeš v nemilosti voči psychopatom typu Hox a Orákulum?Či?Čo Ty nazývaš “dobrou vierou”???

       • Asi som vtedy nebola na internete, alebo na ,,vode”. Ak si si nevšimla, tak nie som tu každý deň. A nie vždy prechádzam všetky príspevky od posledného prihlásenia.

        • Aha,vždy,keď treba niekoho normálne zmýšľajúceho inteligentného človeka podržať,tak Rajka nemá elektriku?Aká náhoda.Veľmi smutné,že si nemohla pomôcť z “objektívnych”príčin.Už “chápem”…

      • Jekaterina Jeva 7. jún 2018 o 18:16

       Nie, nehanbi sa, mylit sa je ludske,aj v pripade tvojho IQ. O tvojej hluposti si sa priznala sama, uz zoparkrat, pamatas? O tvojom plate si poprezradzovala sama tolko, az sme ta museli zastavit. Provokujes ty, ked pises, ze sem ides v dobrej viere. Ci tym Clovekom si mala na mysli niekoho ineho?

       • Vy ste ma provokovali, že prečo nerobím v zahraničí, že tu málo zarobím. Preto som napísala o mojom plate, aj to, že je rozdiel medzi platom mladej a starej sestry. O IQ som písala preto, lebo ste ma tu ponižovali, že mi chýba koliesko. Hádam mám právo sa brániť.
        Napísala som aj toto: ,,Sokrates: Viem, že nič neviem.”
        Ja som napísala že asi som hlúpa v tom zmysle, že nemôžem všetko vedieť.

        • Nie,Ty si napísala,že asi si hlúpa,keď sem stále chodíš.A ja Ti to môžem len potvrdiť.Sorry ako,ale si príliš čitateľná,pretože keď si trebalo napríklad do mňa kopnúť,tak elektriku si vždy mala.Už sa tí cvoci vedľa poučili,že do mňa si nebudú kopať?Kdeže!Robia to naďalej!Neznesú,že niekto povie pravdu nahlas.Každý,kto prekukol ich lži,je pre nich nepriateľ.Ostatných len vymažú,zabanujú a mňa si berú do huby.To ma v konečnom dôsledku veľmi,veľmi teší.Ale Ty to nepochopíš,čo to znamená.

         • Takže vopred sa ospravedlňujem, že zajtra budem od rána do večera v práci, a nebudem sa môcť v tom čase nikoho zastať. Stačí?

          • hahaha,no ešte daj detaily…,o ktorej vstávaš a ako dlho cestuješ do práce a koľko pacientov máš na starosti,robíš veľa nočných,zvládaš to,koľko máš do dôchodku,budeš nadsluhovať???
           Nepotrebujem odpoveď.Nezaujíma ma.Musím Ti to po lopate,vzhľadom na predošlé skúsenosti s Tebou,lebo Ty si schopná mi odpovedať.

           • Nepochopila si.

            • Ani Ty.

            • Pretože mne je úplne jedno,či sa tam pri psychopatoch niekoho zastaneš,alebo nie.A ak mi chceš nahovoriť,že máš výčitky svedomia,tak Ti neverím.Mám Ťa prekuknutú a vidím,ako sa vedľa správaš.Tie Tvoje výkriky do tmy,typu”budem voliť Kotlebu” a potom si necháš na hlavu nakydať a keď Ti orákulum povie,že máš držať zobák,tak ani nepípneš!Čo si Ty za ženu?To Ti nie je trápne?

            • Vy sa dáte ľahko oblbnúť. Uverili by ste mi, keby som vám vo všetkom pritakávala, aj keby som vás klamala. Aj že som stará naivná sestrička. :) Robím si výskum. Týmto tu končím.

            • Si trápna,máš to napísané na čele.

            • Ľahko sa dajú oblbnúť takí ako ty, Rajka, čo dodnes pritakávajú psychopatom na vodaSS ako je orákulum a ďalší…
             A s tým na mňa nechoď, že nemáš čas. Hammera si sa nezastala ani 1krát, zastať sa možeš aj po jednom alebo dvoch dňoch od ich príspevkov, ale ty si nikdy nemala čas a ani elektriku, pravda ?
             Nehraj tu komédiu…
             Tu, u nás vyskakuješ na Máriu ,ale keď do teba kopne brechajúci strážca KSB, orákulum, tak pekne zostaneš potichu, pravda ?
             To ticho prehltneš…
             Rajka a kde je tvoja ženská hrdosť ? Nemáš na ňu pri svoje práci a IQ čas, že on do teba kopať može ?

            • Už nám prezradila všetko,aj plat,aj IQ,aj kedy má dennú.☺,ale prezradila hlavne,že má pokrivený charakter a že má pokrytectvo v krvi.Presne tak,ako tí vedľa.☺

             Ináč Ústav ako Ústav.Cíti sa ako sestrička v Ústave pre duševne chorých psychopatov v sekte Pjakinovej.Tam je schizofrénia bežný zjav.Diagnóza jasná,niet čo dodať po jej poslednom,dúfam,že poslednom,vyjadrení…☺

            • Tak je.
             Július, prajem veľa síl, Tvoje šípy majú istú ruku…

      • Rajka, jednak tuto píšeš, že za pravdu sa nehanbíš a zároveň za hodinu a pol (o 19:20) hodíš do pľacu, že tuná len blafuješ “s výskumom” :D . To si čo za “Človeka” ? Prečo mútiš vodu?
       Tvoj Hoxov meter na hodnotenie ľudí máš už v krvi, posudzujúc podľa toho, ako nechávaš za sebou komentáre tuná a na mútnej vodeSS. KSB transfúzia v tvojom prípade prebehla úspešne, je vidieť, že samostatne zmýšľajúci ľudia by podľa tvojej “slovansky cítiacej duše” a ochoty zastať sa ho v diskusii nemali moc dlhú šancu na prežitie…
       Rajka z diskusie na slobodavockovani nosí tie isté topánky ako Ty?
       https://www.slobodavockovani.sk/diskusia/

       • Je pekne vidieť,čo za kreatúry sa zišli na mútnej vodeSS.Len pochybujem,že jej za toto divadelné predstavenie nadácia zaplatí.Ja by som jej nedala ani floka.Tak neschopný “materiál” by som z ohrady Sekty nevypustila.Takto sa blamovať,čo je toto za ženu?Je až tak hlúpa,či povoľná?Či len na ňu vyšiel rozpis služieb?V podobe zhnitého jablka sem naklusala.Choré…

     • Má nadrobené,nebojí sa,že ostane na mizine.☺

 14. https://www.casopis-sifra.cz/uzdravovat-lidi-je-spatne-pro-byznys-na-verejnost-unikla-drsna-studie-investicni-banky-goldman-sachs/

  Dobrý trh pro genovou terapii by byl takový, v němž počet pacientů zůstává stabilní stejně jako v případě rakoviny a „podnik zůstává ziskový“.

  Analytici společnosti Goldman Sachs proto nalezli tři „řešení“ problému svých zákazníků z farmaceutického průmyslu.

  1. „Vyhledejte velké trhy“ – to znamená onemocnění, která se stále více šíří.

  2. „Vytvořte produkty na onemocnění, která se objevují stále častěji“ – navrhují se zejména takové, které způsobují vážné a stálé potíže.

  3. „Stálé inovace a rozšíření portfolia“ – existují stovky genetických onemocnění, ze kterých se dá vytvořit zisk.

 15. Výskum ohľadom opravy zubných kazov biologickou cestou, priložením kolagénovej špongie Kolspon nasiaknutej látkami BIO, CHIR, and Tideglusib ( BIO (2′Z,3′E)-6-Bromoindirubin-3′-oxime), CHIR99021(6-[[2-[[4-(2,4-Dichlorophenyl)-5-(5-methyl-1H-imidazol-2-yl)-2 pyrimidinyl]amino]ethyl]amino]-3-pyridinecarbonitrile) and Tideglusib (4-Benzyl-2-(naphthalen-1-yl)-[1,2,4]thiadiazolidine-3,5-dione) ), ktoré naštartovali prirodzenú produkciu dentínu takým spôsobom, že sa za 4-6 týždňov zacelila diera v zube a dreň zostala zdravá v porovnaní s tradične vyvŕtaným zubom zaplombovaným skloionomerným cementom, kde dreň pod cementom degradovala.

  Promotion of natural tooth repair by small molecule GSK3 antagonists
  https://www.nature.com/articles/srep39654

  • Aj u nás vyšiel krátky článok o tom,len poznamenávajú toto:
   “Nevýhodou v budúcnosti môže byť finančná nákladnosť,“ uviedla Barbora Ďurčanová z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského.

   https://vat.pravda.sk/clovek/clanok/416536-koniec-zubnych-plomb-liek-podporuje-prirodzenu-obnovu-zubov/

   Vedci z King’s College v Londýne zistili, že v súčasnosti relatívne bežne používaný liek tideglusib má jednu prekvapujúcu vlastnosť. Normálne sa používa pri liečbe Alzheimera, no dokáže takisto stimulovať kmeňové bunky v dreni (pulpe) zuba, ktoré začnú vytvárať novú zubovinu (dentín). To je mineralizovaná vrstva pod sklovinou, teda najvrchnejšou vrstvou zuba.

   Celá liečebná metóda by mala vyzerať tak, že by sa biodegradovateľná „špongia“ namočila do liečiva a vložila do diery v zube. Tým by sa spustil rast zuboviny a celá diera by mohla byť zacelená už do šiestich týždňov. Keďže dané špongie by boli vyrobené z kolagénu, časom by sa samy rozložili a ostal by len opravený zub.

Pridaj komentár

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>