Zaujímavé knihy

Linky na zaujímavé knihy na prečítanie. Prvý komentár nového diskutéra sa zobrazí až po schválení, ďalšie komentáre už hneď. V rámci ochrany diskusie sa určité neslušné slová automaticky filtrujú.

 Obnoviť

 1. Henry Ford že vedel
  https://pbs.twimg.com/media/DnZNOf-V4AAszK-.jpg:large

  Našiel som aj CZ preklad
  Henry Ford – Medzinárodní xid Světový problém I + II
  https://uloz.to/!iM5M6fQrC/henry-ford-mezinarodni-zid-mobi-epub-pdf-rar

 2. Nacististické korene bruselskej EÚ.

  http://desitka.org/nkbeu.pdf

  Strana 64-65 pekné foto fica.
  Okrem neho sú tam fotky všetkých zradcov, ktorí vohnali ľud svojich štátov pod nadvládu oligarchických kartelov.

 3. Muž, o němž je tato kniha, je jedním z Čechů, kteří tvořili světové dějiny. Je víc než ostudné, že je dnes pro českou společnost neznámým hrdinou. Právě z tohoto důvodu se profesor Miltner rozhodl napsat jeho životopis, aby Čechům připomněl tuto významnou postavu světových dějin, na kterou Češi zapomněli.
  http://www.lukaslhotan.cz/Zivotopisy/88-%C4%8Cesk%C3%BD-obr%C3%A1nce-V%C3%ADdn%C4%9B-proti-Turk%C5%AFm-roku-1683

  Ukázka z knihy Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683: V roce 1663 muslimové zasadili Moravanům vážnou ránu. Desítky tisíc mužů a žen v produktivním věku odvlekli do otroctví a další tisíce povraždili. Byly vypáleny a zničeny až stovky vesnic a měst. Například v obci Lačnov vypálili muslimové půl vesnice a třiadevadesát osob zabili nebo odvlekli do otroctví. Dokonce mezi obyvateli Lačnova dosud koluje legenda hovořící o chlapci, který se před muslimskými nájezdníky utíkal schovat na tzv. Horní skály. Mezi skalními stěnami proběhl až na vrchol a skála se zničehonic zavřela. Muslimové se vyděsili a ujeli.

  Muslimský vpád na Moravu tehdy vedl Paša Fazil Ahmed Köprülü, ten měl snadnou práci, protože hranice Moravy a dnešního Slovenska, tehdy Uhry, nebyla nijak dobře bráněná ani opevněná. Naopak, jak píše Michal Trávníček ve zlínské mutaci webu Idnes.cz, tak „turecko-tatarská vojska na nic nečekala a už 3. září, vedená celou řadou místních zrádců a vyzvědačů, vpadla na Moravu a vyplenila ji až k Brnu.“

  Historik F. V. Peřinka o muslimském vpádu na Moravu napsal: „Byl to loupeživý vpád, jemuž rovného nepoznají dějiny naší vlasti. Žádná řádně organisovaná armáda nepohybovala se tak rychle, jako tito moslemíni, kteří ve dnech 4. – 6. září proletěli, zapálili a plenili skoro celou zemi od průsmyků v Bílých Karpatech až do jihlavského kraje. O hrady a hrazená města, kde narazili na odpor, anebo jej očekávali, ani se řádně nepokusili, protože nedopravovali s sebou ani těžkých kusů, ani obléhacích nástrojů. Když vraceli se po třech dnech pod novozámeckou pevnost, každý Tatar vedl dva, tři i čtyři zajaté, vesměs statné moravské muže, uvázané na obojcích za krk jako psy…”

  Moravané se ovšem nevzdali a následujícího roku 1664 v odvetě vtrhli se spojeneckými oddíly z Čech, Saska a Braniborska na území pod nadvládou muslimů a jejich spojenců. Podařilo se jim dobýt Nitru a Levice a u tehdy turecké pevnosti Nové Zámky došlo k bitvě, v níž byli muslimové poraženi. Během tohoto tažení se podařilo také osvobodit několik set zotročených Moravanů. Poslední větší nájezdy muslimů na Moravu proběhly v roce 1683 během muslimského obléhání Vídně.

  • Aká náhoda,že o takých velikánoch,ktorí pomohli zahnať tú moslimskú pliagu, sa v našich dejepisoch nenájde ani zmienka!

 4. Zaujímavý tip na knihu – 2084

  https://www.pantarhei.sk/knihy/beletria/detektivky-trilery-horory/2084.html

  Počet strán: 416
  Väzba: tvrdá
  EAN: 9788056900352
  Jazyk: slovenský
  ISBN: 978-80-569-0035-2
  Dátum vydania: 25. mája 2018
  Vydavateľstvo: Marenčin PT
  Hmotnosť: 0,51 kg

  O knihe: 2034: Vojna zúri naplno. Milióny utečencov sú v pohybe. Nie však z východu na západ, ale zo západu na východ. Milióny Nemcov, Francúzov, Švédov či Rakúšanov sa predierajú do relatívne bezpečného Poľska, Česka, Maďarska i Slovenska. Na Bratislavu dopadajú prvé rakety typu Kassám. Slovenská armáda prekračuje hranice Rakúska, aby vytlačila spojenecké moslimské milície a paravojenské skupiny ľavicových extrémistov z pohraničia. Vojna zároveň dáva nacionalistickej vláde v Bratislave zámienku tvrdo zakročiť proti akýmkoľvek odporcom režimu. Ozbrojenci šikanujú obyvateľstvo, telá kritikov, nepohodlných aktivistov i novinárov sa hompáľajú z pouličných lámp. .. 2084: Európu pretína nová Železná opona. Oddeľuje strednú a východnú Európu od mocného islamského kalifátu, ktorého oblúk sa tiahne od Škandinávie až po Blízky východ.

  Zanikla západná Európa. S ňou sa skončil informačný vek. Spolu s ním skončila globalizácia aj mediokracia. Nastal čas izolovanosti, krutostí, bezprávia, vyhladzovacích vojen, hladomoru, technologického i morálneho úpadku. Demokracia sa zo sveta ako politický systém vytratila nadobro. Západná civilizácia prišla o zvyšok rešpektu a prestala existovať. Aj jej pomenovanie sa postupne vytratilo zo slovníka nového sveta…

 5. https://pospolitost.files.wordpress.com/2009/01/uskujnik_kagan-a-jeho-bek.pdf
  Hodil tento odkaz do diskusie na AE Forever Slav.

  • Čítal som, mám to doma v PDFku. Je tam veľa zaujímavých tvrdení a údajov , napr.o početnom zastúpení židov vo vedúcich štátnych štruktúrach Ruska, dokonca menovité zoznamy , o financovaní revolúcie a pod.
   Osobne ako pochybujem o tom , že Stalin bol bek Kaganoviča. I keď je fakt ,že ich Kaganovoič všetkých prežil a zomrel tuším niekedy v 70tych rokoch v pokoji v ústraní.

   • Spústa dokazov o tom, že VOSR bolo dielom murárov a nie nejakých pracujúcich ľudí…
    Ešte som nečítal dielo VP CCCP, ktoré by sa podrobne zaoberalo slobodomurárskou infiltráciou štátov a navrhlo praktické riešenie… To oni, samozrejme, nemožu, keď sú sami lóžoví bratia…

    • Už som to tu raz dával….na doplnenie vedomostí……

     M.Sayers , A.S.Kahn – “Veľké sprisahanie proti Rusku”

 6. Před chvíli mi to hlásilo eror, vedle ze záchrany thajských chlapců spustili ty svá numera, už do toho zapletli Mojžíše :-D Jakási hora, kde jsou ti pohřešovaní a nalezení kluci,se prý rozhodla porodit :-D
  Mělo to trvat těch 11 nečeho, ale už jich je venku tuším 6, takže numera úplně nevyšla :-)

  • Tak to musím pozrieť.☺

  • ☺Nesklamali,dobrý diel.☺

   A v inom diely počítajú góly.Vyšlo im 11.Aká náhoda.☺

   • :-D žeby penalty jim seslal sám Alláh :-)))

    • ☺Asi.Fotbal sa u nás nepozerá,tak neviem,čo za góly im dali výsledok 11.
     —-
     U nás bude v kuse bežať tour de france.Sagan teraz vyhral 2.etapu.☺

     • U nás jo :-P , včerejší zápas jsem slyšela a dá se říci, že to byl nejlepší na šampionátu. Manžel mi řekl, že všechny stadiony vyprodali, nejvíce náštěvníků bylo z Jižní Ameriky a celkově byli Rusové a Chorvati jedni z nejlepších.
      No a pak jsem slyšela, že náš šéf (tuším Jarolím) ve fotbalu bere měsíčně 600 000 kč, že když se ptali nějakého cizího trenéra, jakou taktiku zvolí, tak jim zdělil, že to nejde, protože nikdy nehraje stejný tým…toď vsjo…

      • Náhodne muž zapol,keď hrali Nemci s Južnou Kóreou a jaksi nechápal,že Nemci takmer koniec zápasu a furt bolo 0:0./držal Nemcom/.
       Tak nahlas “filozofoval”,tak som išla pozrieť ten koniec.A vtedy padli tie dva góly a Nemci sa poberali domov.Schuti som sa nasmiala…

 7. Vlkův úvod:
  Trestuhodně jsem pominul datum 21.června , kdy začal Hitle své východní tažení, kde si nakonec srazil vaz. Což si vyčítám a nahlas. Konstatoval jsem to i tady na Kose. Na to reagoval kolega Řezníček a poslal mi následující knižní recenzi. Jestli by nebylo v hodné uctít všechny tehdejší padlé jeho následující knižní recenzí.. Šlo!!! Dobrý nápad. Takže místo usilovného a dojímavého vzpomínání dodatečně, všem, kteří zachránili lidstvo a civilizaci! Zejména těm, v zelených sukních!
  Autor knížky: Světlana Alexijevičová (laureátka Nobelovy ceny za literaturu 2015)
  Vydalo nakladatelství: Pistorius Olšanská s.r.o.
  Počet stran: 332

  Alexijevičová roky jezdila po Sovětském svaze s magnetofonem a zápisníkem zpovídala stovky starých žen, které byly ochotny vykládat o svých dávných zážitcích z války.
  Mozaika vzpomínek neukazuje jen vlastenecké nadšení, ale je i o špíně, zimě, hladu, sexuálním násilí, utrpení a všudypřítomné smrti.
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/07/08/tip-na-dobrou-knizku-valka-nema-zenskou-tvar/

 8. Kokotismus – postihuje podstatnou část populace – a přitom většina kokotů ani v nejmenším netuší, že jsou kokoty! Kniha, která vám objasní mnohé záhady společnosti.
  Dost bylo kokotů!
  Xavier Crement
  https://www.databazeknih.cz/knihy/dost-bylo-kokotu-23268

 9. Mafiózo vrátil milión eur do banky.
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/474454-fico-vratil-ponukany-milion-spat-do-banky-vlada-jeho-navrh-neschvalila/

 10. Začínám číst knihu Prolomení hradeb P. Hampla, zatím úvod:
  Předmluva B. Kuras – Kalifornie nachází o 44% víc voličů než je celkový počet občanů způsobilých volit.
  Virginie bourá sochy historických postav dle pravidla “národ zbavíš sebevědomí, když vymažeš dějiny”.
  PayPal vypnul platební účty serverům Jihad Šatech, Barenaked Islam a American Freedom Defense Initiative. Postižené skupiny mapovaly džihádistické útoky.
  Stavbu synagogy v Sydney zakázali, aby nepřitahovala teroristické útoky.
  Muslimský starosta města Oldham zahajuje schůze převážně anglické rady předáním slova imámovi, který v angličtině prosí Alláha o vytrestání chybně věřících.
  National Ctíme Agency zjistila, že otroctví v Británii dosahuje desetitisíce obětí některé už dvanáctileté.
  Barcelonský vrchní rabín vyzývá Xidy k emigraci.
  Facebook za jeden měsíc vymazal 288 000 nenávistných vstupů, ale zapomněl na instrukce Islámského státu, jak vyrábět výbušniny na zabíjení bezvěrců.

  Můžete se snažit na to nemyslet, nebo si dát pár panáčků a budete klidně spát a po čase si zvyknete. Nebo alkohol nahradit něčím jiným.

  • “Barcelonský vrchní rabín vyzývá … k emigraci.”

   Nepíšu kam?

   • Ne, to jsou jen úryvky z alternativních zdrojů, píše, že se staly stovky útoků teroristů a média mlčí.
    Xidům je to jedno, předhodí je a ještě to svedou na křesťany.

  • Jedovaté otázky pro teoretiky temnoty…
   Dějiny jsou popisovány jako dlouhé období temnoty, ze které se z ničeho nic vynořila renesance.
   Takový výklad nedokáže odpovědět na základní otázky:
   Kde se vzala ekonomická úroveň, která to vše umožnila? Proč temně středověká Evropa s mizernými klimatickými podmínkami o tolik převyšovala okolní svět?
   Kde se vzala válečnická úroveň, která umožňovala se ubránit?
   Jedním s klíčových bodů evropské renesance je bitva u Lepanta, kde Evropané vyzbrojení moderními kanóny poslali tureckou flotilu ke dnu.
   Už ve 14.století měli Evropané matematické a filozofické práce, které byly pokročilejší než antické.
   Kde se vzalo měšťanstvo jako sebevědomá společnost, která byla připravena převzít moc?
   Podobnou společnost v té době vytvořila pouze temně středověká Evropa, která se nenechala zastrašit inkvizicí, hrozbou teroru ani čímkoli jiným.

   Západ vytvořil civilizaci, kde lidé nemusejí žít v neustálém strachu.
   Je možné všem zaručit rozumnou míru občanských svobod.
   Byl vymýcen hladomor a zajištěna lékařská péče.
   Funguje solidarita a soucit…

   Dále tvrdí, že se to pravoslavnému křesťanství nepovedlo s čím tedy nesouhlasím.

   • A teď hrozí, že vše zmizí a bude nahrazeno nejnehybnější civilizací, která se kdy objevila. Civilizace kde se sekají ruce, kamenují ženy, umšní a věda je hřích, soucit a svoboda neexistuje.
    Islám už několikrát několikrát v dějinách prokázal, že umí skvěle obsadit území, totálně zlikvidovat vyspělejší civilizaci, nahrafit ji životem řízenými předpisy válečníka z 8.století.

    I západ má své stinné stránky. Ve své inovativnosti neustále plodí nejen zlepšení života, ale i škodliviny. I islám je jen odpadovým produktem naší civilizace, směru gnóze. Tento filosoficko-náboženský směr má mnoho podob a jeho stoupenci brali nejrůznější prvky křesťanství a židovství a slévali z nich nové směsi (originální “osobní zjevení” bylo povinným požadavkem), až vznikla kombinace, která ve spojení s s mentalitou barbarského válečnického kmene dala vzniknout civilizaci, jejímiž hodnotami je neomezené podřízení se, nehybnost a strach.

    Takových poruch evropská civilizace vytvořila víc, například hageliánské mylení z něhož vnikla nacistická větev a marxistická větev. Jenže na evropském ůzemí byly tyto větve vystaveny soutěži a časem vymizely. Kdežto na izolovaném Arabském dostal islám takovou sílu, že jej nebylo možné zastavit.

    Pokud západ padne, neporazí jej islám, ale jeho myšlenkové odpady. Evropa je dynamická unikátní civilizace trvající 3 tisíce let.

    Pád západu by s jeho technologiemi znamenal hrozbu pro celý svět. A nebylo by to poprvé. Pokud muslimové ovládnou Evropu, použijí veškerá aktiva k útokům proti dalším částem světa, stejně se zachovali po dobytí Egypta, Persie i Byzance. Turci by se nikdy nedokázali zmocnit balkánských zemí, kdyby za ně nebojovali podrobení křesťané, jejich pirati by nikdy neovládali středpzemní moře, kdyby jim křesťanští otroci nestavěli lodě.

    Po pádu Západu by hladce obsadili Jižní Ameriku (zakládání islámských kolonií tam už probíhá), černí Afričané by byli vybití jako zvěř a zbytek by se stal nově se rozvíjejícím globálním trhem s otroky a následovalo by tvrdé střetnutí se spojenci Ruska, Číny a Indie….

    Jsou ti xidé normální když tohle podporují? Vždyť skončí i oni…

    • Beriem to od Teba ako rečnícku otázku.Veď čo oni za celú dobu existencie dobré urobili?Furt len parazitujú,ničia,nenechajú žiť ostatným na pokoji a myslia si teraz,že aj toto,čo si práve popísala v konečnom dôsledku stočia vo svoj prospech.A myslia si to preto,že nie sú normálni.Hovorím o psychopatických elitách,súčasných majiteľov moci na Zemi…Veď ich choré predstavy o tom,kam chcú ľudstvo nasmerovať sú známe…

     Nepodarí sa im ten chorý plán!Budem sa opakovať,ale sú tu aj iné vesmírne sily,ktoré to nedovolia.

     • Nic, Hampl popisuje výboje proti Evropě ihned jak tato brutální sekta zlikvidovala jiné civilizace. V 8.století se Evropa tak tak ubránila, později je okupovala, protože zůstali na úrovni 8.století.
      A xidé doplatili na tohle šíření všude a přesto jejich elity touží po naší likvidaci. To nevymyslíš…beru to tak, že oni si vyprávějí zkazky jak kdysi vládli světu a popisují si možnosti jak by se to dalo udělat.
      Trvá to dlouho, jejich názory jak přijít k bohatství se vykládaly po revoluci – nemusí hned pršet stačí že kape… Což je pohádka pro nás, ve skutečnosti hrabou. Jelikož jsou podobná sekta jako beduíni, kdo není s námi, je proti nám… používají chytřejší způsob proti odpadlíkům, pogromy…A ti ostatní se semknou(!!!)
      Pak už jen čekají až nahrabou dostatek financí a provedou revoluci, nebo jiné povstání. Možnosti při vlastnictví bank mají dost. Většinou se jim to vymkne zruky a dopadne to i na ně. Proto jsou v utajení, aby přežili a pouze jsou vidět prostředníci.
      Nepovedlo se jim zatím zlikvidovat bílou rasu v Evropě a v Americe. Známí žili v Maine a tam je minimum černých. Takže my přežijeme, v tom má Pjakin pravdu, černí nepřežijí na Sibiři, na Aljašce a ve Skandinávii přežívají jen proto, že je bílí živí. A ti se už stahují mimo města, zima nás bílé chrání, pokud je pravda, že po roce 2022 začne ochlazování, budou postupně vymírat. Je důležité vydržet.

 11. Car, kouzelník a židé : paměti tajného sekretáře Grigorije Rasputina / [vzpomínky Arona Simanoviče] ; podle [ruského] originálu upravil Werner Gruehn.
  Ukázka z knihy „Vzpomínky“ Arona Simanoviče, který tam
  píše, že Lev D. Trockij (vlastním jménem Lejba Bronštejn),
  když se v režii mezinárodních židovských bankéřů připravoval
  na likvidaci veliké říše – Ruska, na toto téma řekl:

  „Musíme ho (Rusko) změnit na poušť obývanou bílými
  negry, kterým zabezpečíme takovou Tyranii, o jaké se nikdy
  nesnilo ani těm největším despotům Východu. Rozdíl bude
  jen v tom, že tato Tyranie nebude zprava, ale zleva a nebu-
  de bílá, ale rudá.

  V pravém slova smyslu bude rudá, protože se při tom
  prolijí takové potoky krve, před kterými zůstanou v šoku a
  zblednou všechny kapitalistické války. Největší bankéři zpo-
  za oceánu budou pracovat v úzkém kontaktu s námi.
  Pokud my zvítězíme v revoluci, rozdrtíme Rusko na jeden
  velký hřbitov a na jeho hrobech upevníme moc sionismu,
  který se stane tak silným, že před ním poklekne na kolena celý svět.
  My jim ukážeme, co to je skutečná moc. Cestou teroru a krvavých
  lázní ruskou inteligenci dovedeme do úplného zničení, do idiotismu,
  do zvířecího postavení.“

 12. Petrove tipy na knihy:
  Michael Sayers , Albert Kahn – Veľké spisahanie proti Rrusku

  Shlomo Sand – Jak byl vynalezen židovský národ .

 13. Thilo Sarrazin (dole vpravo na snímku, narozený roku 1945) je nepochybně jedním z nejvýraznějších německých politických myslitelů současné doby. Tento ekonom působil mj. na Spolkovém ministerstvu financí a v berlínském senátu či v představenstvu Německé spolkové banky.

  Čtěte: Thilo Sarrazin: Přání otcem myšlenky (ukázka z knihy)

  Thilo Sarrazin: Europa braucht den Euro nicht (Evropa euro nepotřebuje)

  Je autorem několika knih, z nichž zdaleka největší ohlas vzbudila kniha Německo páchá sebevraždu, která se od svého prvního vydání v srpnu 2010 dočkala již mnoha reedic a stala se jednou z nejprodávanějších knih v německojazyčném prostoru v posledních desetiletích. Autor v ní i na základě svých bohatých zkušeností z politiky a státní správy podává – bez ohledu na diktát politické korektnosti – břitkou, především na číslech a statistikách založenou analýzu toho, jak Německo – podle jeho názoru – podkopává samotné základy svého budoucího blahobytu,Sarrazin Thilo foto epochtimes de sociálního smíru a společenské stability.

  Podotkněme, že kniha vznikla skoro pět let předtím, než Angela Merkelová otevřela Německo milionům migrantů a způsobila tak Evropě škody dosud jen těžko odhadnutelných rozměrů.

  Právě autorova předvídavá kritika obtížně integrovatelných přistěhovalců tureckého či arabského původu vyvolala – zčásti i kvůli určitému posunu až překroucení při prezentaci Sarrazinových názorů v médiích či jeho oponenty – nejostřejší kritiku a nejbouřlivější diskusi. A právě ta byla podnětem k napsání další knihy s názvem Teror ctnosti. Autor o důvodech jejího vzniku říká:
  „Analyzuji zde kanonickou víru těch, kteří ve sféře německého názorového klimatu jsou vždy na straně dobra, a proto mají vždy pravdu. Tato víra nás zavádí do fascinující říše stínů naplněné duchy morálních předsudků, do světa dobrých úmyslů v labyrintu křivých zrcadel, do světa pokřivené reality. Jak chudí duchem jsou však ti, kteří vidí svět s těmito klapkami na očích, a jak chatrný je onen krásný pocit stát ve službách dobra, pohlédneme-li na to, za jaký obraz platíme tak vysokou cenu: svět jako dobrou vůlí kreslenou karikaturu.”

  • http://www.literarky.cz/literatura/recenze/25523-thilo-sarrazin-teror-ctnosti
   https://www.bux.cz/politika-hospodarstvi/teror-ctnosti-o-hranicich-nazorove-svobody-v-nemecku-1

 14. Toto vyzerá na veľmi zaujímavú knihu. Určite kúpim!

  http://www.pantarhei.sk/knihy/odborna-a-popularno-naucna-literatura/historia-vojnova-literatura/svetove-dejiny-dejiny-statov/v-zajati-geografie.html

  Pod obrázkom knihy je modrý obdĺžnik s nápisom PREČÍTAJ SI ÚRYVOK – po kliknutí sa objaví prvých 5 strán knihy.

  • Jedno dôležité upresnenie – predslov ku knihe Tima Marshalla V ZAJATÍ GEOGRAFIE je napísaný na dve strany a napísal ho Sir John Scarlett, KCMG OBE (držiteľ Radu sv. Michala a sv. Juraja, držiteľ Radu Britského impéria). Pre lepšie pochopenie toho, o akú osobu ide – v rokoch 2004-2009 bol riaditeľom britskej Tajnej spravodajskej služby MI6 (Military Inteligence Six).

   Kniha je zaujímavo písaná, ale jasne je poznateľné, že autor je prominentný anglosaský žurnalista (s veľkou pravdepodobnosťou s väzbami na príslušné anglosaské spravodajské centrály – čo bežná prax v brandži). Zaujatosť autora je z knihy doslova citeľná.

   Je dobré vedieť, ako rozmýšľajú hentí bastardi…

 15. Emil Páleš
  Duchovná úloha Strednej Európy
  alebo ako súvisia rozprávky s politikou
  Vyšlo vo vydavateľstve Sophia, Bratislava, 1995, 88 strán,

  na YT ako audiokniha

  Duchovná uloha Strednej Europy Emil Páleš 1 časť

  https://www.youtube.com/watch?v=qIvVUWBw4gk

  I.

  Rozprávka o Jastrabej žene

  Nočná a denná polovica človeka

  Štrbina medzi svetmi

  Prečo človek spí

  Pravá a ľavá hemisféra mozgu

  Zemské pologule

  Syntéza protikladov (veľká svadba)

  Priepasť medzi svetmi

  Premostenie. Tvorba nového

  Úloha Európy vo svetovom organizme

  Duchovná úloha Strednej Európy Emil Páleš 2.časť

  https://www.youtube.com/watch?v=ZkmtaF7mg74

  II.

  Vznik duchovnej individuality. Individuálnosť a kolektívnosť

  Za kulisami svetového diania

  Trojčlennosť sociálneho organizmu

 16. A len tak na okraj – padla som nahodou na tuto knihu – Tradičné liečiteľstvo a ľudová mágia na horných Kysuciach

  http://www.martinus.cz/?uItem=117109

  Akoby nasich od Bardiiva opisoval :O …. stoji za precitanie … inak sranda ze v dobach pred mediami, pred pismom, pred vzdelanostou ludia verili v to iste – ale ze do puntika to iste, od vychodu po moravu, odlisnosti len skrz narecove vyrazivo.

 17. Vasil Bilak – Až po mé smrti

  Kód: D0193050
  EAN: 9788087090817
  ISBN: 978-80-87090-81-7
  Nakladatel: BVD
  Vazba: Pevná s přebalem lesklá
  Počet stran: 350
  Rok vydání: 2014
  Rozměry: 153,0×213,0x34,0mm
  Jazyk: Česky
  Kategorie: Faktografická biografie

  https://www.dobre-knihy.cz/vasil-bilak-az-po-me-smrti-200725.html

  Před měsícem zemřel ve svých 96 letech jeden z nejmocnějších a přiznejme si, že také jeden z nejobávanějších normalizačních politiků Vasil Bil’ak.

  Zanechal po sobě dlouho skrývané písemné svědectví. Patřil mezi ty, kteří k nám pozvali sovětské tanky v roce 1968? Měl vystřídat Dubčeka v čele strany po ustavení tzv. Dělnicko-rolnické vlády? Vasil Bilak ve svých pamětech leccos naznačuje, leccos skrývá, nicméně v částích, které dopsal po roce 1989 přiznává, že byl jedním z těch, kteří požádali sovětskou stranu o pomoc, což v minulosti odmítal. V každém případě je to však mimořádě cenný dokument, který jsme v zájmu objektivity doplnili podrobnou analýzou renomovaného historika PhDr. Vladimíra Čermáka. Poněkud bizarní titul vlastně vystihuje téma. Bil’ak si totiž vymínil, že paměti mohou vyjít až po jeho smrti.

  Nemám tú knihu, ale zaujíma ma. Žiaľ, je nedostupná.

 18. Jaj, Arnošt bude v Ově na veletrhu:
  http://cerna-louka.cz/cs/ostravsky-knizni-veletrh-2017

  Škoda, že nejsem z Ostravy :(
  https://uloz.to/hledej?q=arnost+vasicek

 19. http://www.z7h.sk/source/Slava_Slavnych_Slavov_v013.pdf

 20. Е. А. Копарев
  Древние славянские письменности
  https://yadi.sk/i/btsrYy1ikJeJw

  • Veľmi sa zlostím,že som ruštinu okr.školy nepoužívala a tým pádom mnoho zabudla.

   Celú ZŠ a strednú,odkedy som sa začala učiť ruštinu som si veľmi intenzívne dopisovala s jednou rovnako starou dievčinou.Ruštinu som milovala.Nevedela som sa dočkať ďalších kapitol a písmeniek.Vždy som išla na ďalšiu kapitolu dopredu a sama sa ju chcela naučiť.Tá dievčina sa volala Irena a žila v Taganrogu.Často ma napadne,ktovie,čo sa s ňou stalo,ako asi žije a pod.Boli sme naozaj veľké kamaráky,aj keď sme sa nikdy nevideli a ani fotky sme si nevymenili.

 21. Už som upol:
  https://uloz.to/!sH5cfDDM8T36/books-zip

 22. Nie síce knihy, ale bavili sme sa o spoločenských hrách a keďže ja hľadám spolupracujúce. Takže:
  https://www.ihrysko.sk/kooperativne-hry.html?page_id=3528
  A ja idem do tejto:
  http://www.dracik.sk/hra-pandemic/

 23. https://pisnicky-akordy.cz/vanocni-koledy

  • http://brainbox.cz/akce-pro-kluky/wp-content/uploads/2013/03/zpevnik-ja-pisnicka-1-zelena.pdf
   zpěvník pro žáky 1.-4. tříd z r. 1994

   • Noty?Španielska dedina pre mňa.My sme mali na hudobnej starého pána učiteľa,ktorý vraj bol v koncentráku ,bol veľmi nervózny a psychicky narušený, preto nás mlátil ako žito,ale NIČ nás nenaučil.On mal takú dlhú palicu,ktorou dočiahol od prvej po štvrtú lavicu.Ten keď raz s ňou šmahol,zasiahol naraz 4 žiakov.V kuse sme sa uhýbali a kryli pod lavice…Chalani dodnes pamätajú,ako pravítkom dostali po prstoch tak,že ich museli spojiť spolu a on šmahol po končekoch prstov.To naozaj bolelo.Ináč,ten učiteľ učil za zásluhy,že prežil koncentrák…Vedel akurát hrať na husle…

    • Vzpomínám třídního učitele, který, když někdo z žáků rušil, skočil ze stupínku na lavici a skákal až k rušiteli, toho vytáhl ze židle za límec do vzduchu a třepal s ním, a darebák doma neměl odvahu si ani stěžovat, takový respekt měl učitel.
     V hudebce se také urodilo, “italský virtuos” měl sex. pletky, tak byl potrestán tím, že skončil jako učitel. V 5. třídě nám přednášel o životě a dílech světových skladatelů, na housle hrál jako Paganini☺

     • Zlaté časy…☺

     • Já za rušení v hudebce ve 14.letech dostala takú baňu, že jsem měla hubu červenú do další hodiny :-D
      Doma jsem pochopitelně nic neřekla, to bych měla další z druhé stany :-D

      • Vitaj v klube.Jedinú po papuli som dostala práve od môjho učiteľa hudobnej.Odvtedy viem,ako vyzerajú hviezdičky…ale doslovne.Spievala som totiž podľa neho falošne.☺

      • Byly to jiné časy, holt, jiné tisíciletí ☺

       • No my sme mali tiež takého na strednej. Ten pi.oval ako chorá vrana :) Nadával žiakom – ale naučiť vedel a tí, čo ho mali za triedneho by zaň dali ruku do ohňa. Mal pár povestných hlášok. Trebárs holke v 1. lavici v sukni s nôžkami voľne rozhodenými zahlásil … pi.u treba umývať a nie vetrať … no, nesral sa :)
        A po pysku som dostal aj ja … zaslúžene hehe :D

 24. Keď už sme v tej téme … viete ktoré kníhkupectvo – aj internetové – je naozaj slovenské? Koho podporím – mám na mysli. Neorientuje sa v tom čisto náhodou niekto? Ak nie, správím si prieskum.

 25. Broučci
  česká pohádka pro malé i velké děti, která poprvé vyšla
  v roce 1876
  http://www.pdfknihy.maxzone.eu/books/pohadky/broucci.pdf
  http://www.antikvariat-bohumin.cz/cz/knihy/pohadky-detske/pohadky-starsi-vydani/1152-broucci-pro-male-i-velke-deti.html

  • Ale aká básnička hneď na úvod.
   No už sa vážne teším na vianoce. Presejem to svojim sitkom. Kedysi som mal také obdobia, asi raz za pol roka som sadol a prečítal za mesiac asi 2-4 000 strán. Hlavne beletriu. A už mám opäť čo čítať. Inak keby mal niekto záujem o beletriu – mám asi … no neviem koľko – veľmi veľa. Tisíce kníh. Rôznych. Môžem to upnúť niekde.

 26. Tajná řeč těla
  https://fpy.cz/pub/documents/TRTLewis.pdf

 27. Kedze som chcel tuto temu, tak pridam na zaciatok nieco aj ja..
  Dave Eggers – Kruh
  http://www.martinus.sk/?uItem=199897
  Mae pracuje v supermodernom kalifornskom sídle a stretáva sa s kolegami v luxusných kluboch. Spočiatku je šťastná, no táto práca ju okráda o vlastný život a súkromie. Úchvatný príbeh o ženských ambíciách a idealizme sa čoskoro stane srdcervúcim románom plným napätia a frustrácie. Kde sú vlastne hranice ľudského poznania? Chceme to vôbec vedieť?

  Sice je to roman ale ukazuje ako funguju dnesne socialne siete, firmy ako Apple, Google ci Facebook a ako to moze byt este horsie.

 28. Megreho Anastázia, prvý diel:

  https://m.martinus.cz/detail/71755/

 29. Oskar Cvengrosch: Tajné dejiny Slovenska,Slovenov a Sloveniek.
  http://www.kvad.szm.com/Tajnedejiny.pdf

 30. Jonáš Záborský
  Dejiny kráľovstva uhorského od počiatku do časov Žigmundových
  http://www.martinus.sk/?uItem=124684

 31. Dočetla jsem Projekt Gilgameš http://www.thajsko-kambodza.cz/wp-content/uploads/2015/06/projekt-gilgames-1-.pdf.pdf.pdf

Pridaj komentár

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>