História, dejiny

Podepisování příspěvků: anonymní příspěvky nebo ty, které v poli jména/přezdívky budou mít titulek nebo jiný text, mohou být smazány. Příspěvky s nakopírovaným delším obsahem, který je dostupný na jiném místě, mohou být také smazány – v takovém případě uvádět pouze odkaz, případně pár vět, nikoliv celý text systémem copy&paste. První komentář nového uživatele se zobrazí až po schválení, další již hned.

 Obnoviť

 1. http://pravyprostor.cz/templari-a-jejich-prokleti/
  Proběhl nám „Pátek třináctého“ a asi se sluší a patří připomenout, jak tento termín vznikl, protože úzce souvisí se středověkými evropskými dějinami a bojem evropské civilizace proti islámské agresi.

 2. Veľká čínska stena. Borenie mýtov.
  http://www.tart-aria.info/velikaja-kitajskaja-stena-razvenchanie-mifov/

 3. Zajímavý článek, je i s videem. Zkáza Tartarie asi koncem 16.století, nebo později http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2018/03/tajemstvi-permafrostu.html#more

 4. Zaujímavý pohľad na sedimenty. Kráter Batagajka, vznikol nadmerným rúbaním lesa a následným ohriatím pôdy – roztopením permafrostu.
  Dajte si vylistovať obrázky – a všimnite si na nich sedimenty … najlepšia je tá posledná, vrchná vrstva – zaujímala by ma teória vedcov – kde sa tam vzala tá hrubočizná vrstva hliny a kamenia.
  A hlavne – keďže je to úplne horná vrstva – kedy sa to stalo? :))

  • A nejaký link.
   http://mirtayn.ru/sibirskie-vrata-v-ad/
   Tu tie vrstvy je vidieť veľmi dobre. Porovnajte so stromami.

   • A k tomu toto.
    https://cz.sputniknews.com/svet/201804087116574-Egypt-srdce-poust-chram/
    … Archeologové pracující v Egyptě objevili při vykopávkách ruiny řecko-římského chrámu …
    Zaujímavé pod akou silnou vrstvou hliny ho vykopali.

 5. Z nedávné doby:
  Nesmíme pouštět ze zřetele, že Libanon je plně “pod kontrolou” Izraele, vždyť z jeho území také střílí izraelský terorista na území Sýrie.

  Precizní operační plány týkající se Libanonu zhotovené v roce 1954 čekaly dvě desetiletí, než byly uvedeny do chodu – Libanon nejslabší článek v Arabské lize. Strategie destabilizace Libanonu byla formulovaná již během 50. let
  Izraelské bombardování jižního Libanonu, jehož jednoznačným smyslem byla destabilizace země, začalo v roce 1968 – po válce z roku 1967.
  Izrael používal všechny možné prostředky ke stálému stupňování teroristického násilí a politického rozvracení Libanonu.

  Od operace v Bejrútu, která byla pojmenována “Boží hněv” a při níž izraelské komando chladnokrevně zavraždilo několik palestinských předáků s rodinnými příslušníky, se Libanon stal stálým terčem izraelských útoků proti civilistům a civilním objektům.
  Série útoků vyvrcholila vpádem izraelských vojsk v září 1982 do Libanonu a do hlavního města Bejrútu. Vedl je tehdejší předseda vlády A. Šaron.
  Zapomíná se na spoluúčast Reaganovy vlády na invazi Izraele do Libanonu v roce 1982, u níž se počítalo, že bude prospěšná jak pro americké strategické zájmy tak pro izraelské expanzivní cíle.
  Zájmy Reaganovy vlády a izraelské vládnoucí strany Likud se točily kolem tří cílů:
  zničení palestinské infrastruktury v Libanonu, překreslení politické mapy v Libanonu a zredukování Sýrie na snadno ovladatelnou velikost.
  Pax Americana a pax Israelica byly realizovány pomocí kampaně cynicky přezdívané “Mír pro Galileu”.

  Vše vychází z politiky “posvátného terorismu” a odhalují se mýty izraelské “potřeby bezpečí” a “arabské hrozby”,….. a s tím je počítáno jako se samozřejmou pravdou od vzniku Izraele až do současnosti.
  Stojí za připomenutí izraelskou invazi do jižního Libanonu v březnu 1978 a druhou izraelskou invazi do Libanonu v červnu 1982…….vedl e izraelského bombardování libanonského Bejrútu, Berlín v roce 1944-45 vypadal jako čajový dýchánek… byla to skutečně scéna z Dantova pekla.
  Je to k tomuto: http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12119-rusko-libanon-dohoda-spoluprace

 6. Lety a současná aféra vyvolána jistými kruhy (nemáte na krku kolonialismus, 2.WW, tak budete mít vyhlazovací tábory)
  Načetla jsem toho dost, první soud už byl v letech 2005/2006 s Ransdorfem a tuším i Klausem a lidskoprávník Uhl spor prohrál. Desítky let si tohoto místa téměř nikdo nevšímal, ani sami Romové ne. Ale jakmile se ukázalo, že je ho možné využít jako klacek proti politickému soupeři a hlavně na peníe. Už dvakrát stát platil, teď to bude po třetí.
  http://blog.aktualne.cz/media/570/20180207-vyhlaska-soupis.jpg
  Z diskusí: Doporučuji přečíst si tu vyhlášku. Kupodivu, vyjma cikánů jsou tam zahrnuty i osoby cikánského způsobu života, kotláři, brusiči nůžek… prostě všichni, kdo neměli trvalé bydliště.
  Dnes se to ovšem zredukovalo jen na romskou populaci a vina hodila na Čechy. Přitom tábor by asi nevznikl, kdyby Němci okleštěnou republiku neobsadili a v Letech nevyužili české kolaboranty.

  Realistický popis historie s tyfem v Letech vydal Ivan David.

  Proti kariéristovi Janovskému (má v Holešovicích ulici, asi to byl Němec z Malého Berlína) a německým úřadům (které zakázaly výstavbu baráků, jež by ulevily stísněnosti nakažených [ostatně,zemřelo i několik četníků, na skvrnitý týfus – byli v táboře zavření i se svými rodinami, holokous!] a opatření léků, neboť obojí by podrývalo snažení vérmachtu na východní frontě) se postavily dokonce protektorátní úřady, které delegovaly dva lékaře (jenoho pak Němci poslali do koncentráku), rukama zmocněnce Letova, cestou přes četnictvo vyhodily Janovského a epidemii zastavily.

  500 cikánů si pak odvedli Němci do Aušvicu, 300 lidí četnictvo v roce 1943 propustilo a 30 posledních tábor zlikvidovalo, spálilo a zahrabalo.

  Památník by se tedy měl nazývat památník tyfu.
  Na který by tehdy dostupné sulfonamidy byly zabraly,kdyby Janovský byl nadřízeným připustil (jeho podřízení čtnící si stěžovali), že ho v táboře má.
  Jako kariérista pedstíral, že má všechno v ažůru.

  Ne že by ho Republika nechtěla po válce soudit.
  Nevím jestli soud někdy zjistil, kdo si domů posílal balíky s jídlem.
  Ale ukázalo se, že svědčit byli ochotní jen ti četníci, na které se tehdy justice dívala krz prsty.
  Všech 300 Růžičků (Oni se tak opravdu jmenovali), kteří se dnes hlásí o prachy, bylo buhvíkde.

  Kárné pracovní tábory byly do r. 1939 zcela běžnými donucovacími pracovnami pro recidivující osoby práce se štítící a žijící potulným způsobem života. Ale protože v důsledku rostoucího automobilismu docházelo k rozvoji silniční sítě, vznikla potřeba zřizovat mobilní střežená zařízení, do nichž byli umisťováni asociálové propuštění z výkonu trestu.
  No, a protože zařízení sestávala z maringotek a montovaných mobilních dřevostaveb, byly to holt tábory.

  Od pol. 19. století zcela legální a běžný způsob nakládání s asociály; v celé Evropě.
  A později by fungoval jako nucená “usidlovna” pro potulné skupiny; jen za mnohem přijatelnějších podmínek zahrnujících nucené vyučení se řemeslu, nucenou docházku dětí do školy, nucenou zdravotní péči a hlavně bez hrozby deportace do vyhlazovacích táborů.

  Záhada:
  – V cikánském táboře v Letech bylo od r. 1940 registrováno celkem 1309 cikánských internovaných vč. novorozeňat narozených v táboře.
  – 420 jich bylo deportováno do Auschwitz
  – 326 jich v táboře zemřelo

  Kam zmizelo 563 lidí?
  Pokud nebyli propuštěni nebo neutekli, tak kam se poděli?
  Na stránkách antifa tečka cézet jsou (zatím) pověšeny velmi zajímavé fotokopie dokumentů mj. i o pohybech počtů internovaných. Můžeme se v nich dočíst, že z tábora byly propouštěny celé rodiny – v dokumentu o stavu vězněných jsou jmenovitě uvedeni zemřelí, jmenovitě propuštění jednotlivci, jmenovitě uprchlí a přemístění a – bohužel nejmenovitě – propuštěné rodiny.
  Čímž se položme na otázku – z kolika koncentračních táborů bylo v průběhu války propuštěno 43% vězňů?
  Na stejnojmenném webu jsou i fotokopie účtů, které od kalamity v r. 1939 posílala Schwarzenbergova lesní správa kárnému a později cikánskému táboru za dodávky dřeva na výstavbu a údržbu tábora. Dtto účty za štěrk a další stavební materiál vystavené ve prospěch “schwarzenberského průmyslu”.

  A byli to Sinti, protože to byl sice rasově nižší level, ale furt “našinci”, bo skoro Němci jazykem i způsobem života. Mimochodem – nakonec dopadli hůř než čs. cikáni, protože skoro všechny jejich použitelné chlapy poslali nacisté do kárných jednotek Wehrmachtu a ženy s dětmi drželi až do konce války v Auschwitz jako rukojmí. Moc jich nepřežilo jak frontu, tak lágr.

  Ale kam zmizeli ti z Let, to je stále záhada.
  V Moldově o tom natočili film.
  Lager uchodit v něbo. No, tam to bylo taky hustý. A v Makedonii.

  Nejmenuje se to náhodou “Tabor uchodit v nebo”, česky “Cikáni jdou do nebe”?
  Reakcí na tuhle romantickou etudu bylo tenkrát rčení “Ať jsou třeba do prxele, ale hlavně ať už jsou pryč”.

  Já viděl jiný film, o dost realističtější.
  Klasická kočovná rodina, asi pět vozů. Furt jedou asi hodinu zimní krajinou, protože utíkají odněkud ze Sedmihradska směrem ke Slovensku, kde mají nějaké příbuzné. Cestou drátují hrnce a různě pomáhají hospodářům za kus jídla. Krást se bojí, protože jich pár postříleli četníci a je jim jasné, že situace je opravdu vážná. Nakonec je stejně dostanou a pak je pár závěrečných minut z Auschwitz Birkenau B2E – Zigeunerlager.
  Dějově nic moc, ale drama hrozný. Atmosféra strachu a nejistoty, beznaděj.

  V Chorvatsku, Bosně, Kosovu…takto nelidsky vraždili i Romy, ale četli jste někdy od těhle různých autorů, že by se těchto Romů zastali?
  ———————————–
  Čímž Babiš za státní peníze zlikvidoval svou byznys konkurenci v produkci vepřového. A vzhledem k jeho nenažranosti lze logicky předpokládat, že v jeho kapse skončí i většina “provizí”, po hospodsku úplatků z jasně předraženého výkupu prasečáku. I následně předražených demolic a výstavby óóbr pietního místa a muzea. Stejně jako to, že se o část tohoto výnosu rozdělí s lidovci a lickoprávci, kteří mu za to vylepší jeho lidskoprávní pověst. Prostě hnůj a hnus od všech, co se na letském romském holokaustu pakují, stáda neziskovek. Hermanovi se povedl pěkný tunel za cca ,500 milionů korun.

  • ………..pointou koncentračního tábora (vyvinuto brity v Africe) bylo koncetrovat nepřátele místo toho aby se jim potloukali po krajině a vedli guerillovou válku.

   To co v Evropě nyní lidově nazývá “koncetrák” je ve skutečnosti tábor VYHLAZOVACÍ.

   Vyhlazovacím táborem byla například Osvětim, Dachau a tak… Terezín a Lety byly pouze tábory koncentrační.
   Dachau ani náhodou.
   Ale Auschwitz, Mauthausen, Sobibor, Majdanek, Treblinka, Belzec, Plaszow (ač byl deklarován jako pracovní), Jasenovac-Stara Gradiška, Salaspils, Klooga. Do značné míry i Buchenwald a Ravensbrück. A hromada malých táborů, které nikoho nezajímají, protože tam nebyli vražděni “vyvolení”.
   To byste pak musel změnit mapy s různými tábory a to i z 1. světové války. Musel byste zajatecké tábory z 1. světové války nazvat koncentračními. Odlišit i věznice a koncentrační tábory. Vznikla by absurdní motanice. Na dosavadní mapě táborů z 2. světové války je na území Čech pouze jeden koncentrační tábor, Terezín, ale i mnoho pracovních táborů. Pokud bychom měli být korektní, pak bychom i pracovní tábory atd. museli povýšit na koncentrační tábory. Zčista jasna bychom měli na našem území desítky koncentračních táborů. Povýšení internačního tábora Lety na koncentrační se děje pouze z politických důvodů, jedná se o pozitivní diskriminaci Romů vzhledem k minulosti. Jedněm je Romů líto, protože byli celou dobu u nás diskriminování kvůli barvě své kůže, např. mně je jich také líto…druzí chtějí z obhajoby Romů vytěžit politický kapitál, třebaže jinak jsou jim Romové ukradení. Tihle ochránci lidských práv jsou nebezpeční.

   A pak se v tom vyznejte!

   • ………….pokracovani hry na pravdu:

    Dr. Hugo Bernardin, narozen 12. 1. 1901 v Chebu. Státní zástupce pro politické trestní záležitosti u německého vrchního soudu v Litoměřicích. Obžaloval např. 8. 8. 1944 řezníka Alfreda Herbricha z Grygova za to, že řekl, že by mu bylo milejší aby přišli Rusové a že nesouhlasí s nacistickým režimem. Na základě této žaloby byl odsouzen k smrti.
    Po válce státní zástupce v Norimberku.

    Z archive org lze stahnout ” Braunbuch”, ale protoze byla vydana v NDR (roku 1968), tak je zrejme treba udaje brat opatrne. Nicmene je to zajimavy pramen – z hlediska kritickych uvah o udajne denacifikaci Nemecka. Clovek ma spise dojem, ze dochazelo k systematickemu kryti nacistu, vcetne esesmanu a gestapaku.
    A to nemluvíme o těch tisících nácků vyvezených do USA v rámci operace Paperclip, kteří se tak skvěle podíleli na tom úžasném vědeckém pokroku, kterého tato civilizace dosáhla.
    Jejich angažmá byl opravdu zářný případ úcty k jejich obětem.

    Proč se k tomu nevyjádří Schwarzenberg? Jeho rodina dodávala materiál na výstavbu tábora v Letech a také využívala pracovní síly z tohoto tábora. Tak co nám k tomu řekne.
    vyjádřil:
    „Podívejte se, tenkrát mi byly dva roky. Musel bych se podívat do dokumentů
    jako každý jiný. Nepředpokládám ale, že to je pravda,“ reagoval podle
    Radia Wave
    na Polanského tvrzení Karel Schwarzenberg. „Odvolává se, že mluvil s bývalými
    zaměstnanci mého otce, tehdy už byli všichni v nebi prosím, když Polansky přijel
    do Čech. Moc rád bych věděl, kdo mu tohle nakukal,“ říká a zdůrazňuje: „Jak jsem
    se vrátil do České republiky, tak jsem se pokoušel všechny bývalé zaměstnance
    najít. Jeden hajný ležel už na posteli a jinak byli všichni mrtví. Rád bych
    věděl, s kým opravdu mluvil, kdo byl zodpovědný zaměstnanec.“

    Ďakujeme. Komentár čaká na schválenie.

 7. http://www.biosferaklub.info/povod-slovanov-nema-nic-spolocne-s-afrikou/

 8. V case osvietenstva sa dejiny zbavili dovtedajsich silnych vplyvov nabozenstva, recnictva a moralnej filozofie.

 9. Odporúčam
  http://www.tart-aria.info/tartararam-po-shkale-gumboldta/
  o práci Friedrich Wilhelm Heinrich Alexander Freiherr von Humboldt-a.
  Ku koncu zaujímavé zamyslenie, prečo je meteorológia vedou o počasí – a nie je náhodou vedou o meteoroch? Prečo prvá meteor-ologická služba vznikla v Ruskom impériu v roku 1725? Potrebovali vysielať správy o počasí? :) Alebo to má niečo s meteormi? :D
  Je rovnako zaujímavé, že Humboldt pracoval pre “Ruské impérium”, ale písal to vo francúžštine. Z jeho obrovského množstva diel bolo preložených do RU iba cca 7 kníh.
  Všeobecne články tam sú nabité faktografiou a jej analýzou. Napr. zvláštne rozdiely pri prekladoch :))

 10. Druhý diel mimoriadne zaujímavého článku..:

  https://www.tartaria.sk/hladanie/proti-svetlu/448-predpotopny-petrohrad-ii

  • Predpotopný Petrohrad video
   Допетровский Питер. Часть 1. Невозможные артефакты
   https://www.youtube.com/watch?v=lu49VLODU9s

   Historický Petrohrad – Mesto bez ľudí
   https://youtu.be/AfhxAY1yQwM?t=10m48s

   Panoráma historického Petrohradu- http://cdn.trinixy.ru/pics4/20111130/piter_10.jpg

   Rekonštrukcia Polytechnického múzea v Moskve – odkryté do 6 metrovej hĺbky
   Москва… Лубянка… Докопались до правды.
   https://www.youtube.com/watch?v=_OmCOr49S5M

   Санкт-Петербург и окрестности в 1860-х годах
   https://visualhistory.livejournal.com/1602767.html

 11. V ČR zase jede hnojomet, tentokráte zase pracovní a sběrné táborty Lety……..V Polsku se brání, protože podle diskutérů na netu se najde spousta odkazů na “polské” koncentrační tábory, na německé koncentrační tábory je už odkazů méně, dokonce aj Obama zase kecal o polských táborech smrti.
  Vypadá to na další přepisování historie, na Slováky platí Tiso, na Poláky koncentráky a na nás asi genocida Rómů.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Romove-podali-trestni-oznameni-na-Okamuru-A-rovnou-za-popirani-genocidy-522928
  http://www.zwittau.cz/WEB/lety.htm
  http://letyhistorie.nazory.cz/index.htm/html/tabor_lety_1.html V roce 1941přišlo do tábora 537 osob, z toho 489 již dříve trestaných. 27 osob z tábora uprchlo, z čehož bylo 25 osob následně dopadeno. Z celkového počtu káranců bylo 45 romského původu. Z toho lze vyvodit, že tábor v žádném případě nebyl nikterak rasově zaměřený a sloužil k nápravě všech osob práce se štítících a kriminálních živlů (lze-li toto v době protektorátu takhle vyjádřit)
  http://www.freeglobe.cz/articles/407-pripad-nepovsimnute-knihy-havel-udaval-zidy-a-schwarzenberg-pouzival-k-praci-vezne.aspx
  Pochopitelně Romové žádnou takovou stížnost nepodali. Tu podal pouze jakýsi spolek o němž není známo koho zastupuje.

  A tady je ten článek o Obamovi http://www.rukojmi.cz/clanky/5400-kdyz-se-obama-omlouval-ze-rekl-polske-koncentracni-tabory-misto-nemecke-koncentracni-tabory-v-nacisty-okupovanem-polsku-polsti-rabovaci-hrobu-pritom-hledali-zlato-v-ostatcich-lidi-tabora-treblinka

 12. Veľmi zaujímavý článok:

  https://www.tartaria.sk/hladanie/proti-svetlu/447-predpotopny-petrohrad-i

  • Raz mi jeden dobrý človek povedal,že naša skutočná história,história Slovanov,je najväčšie tajomstvo sveta!A ja tomu verím.
   Ale cez víkend prečítam.Veľmi dlhé.

 13. Čtu zvědavce a tam píší o Adamitech

  Žižka rozhodně k LGBT nepatřil už proto, že vyvražďoval Adamity. Adamité v té době byli podobná verbež jako jsou dnes LGBT. Na rozdíl od LGBT adamité plenili vesnice a tak proti sobě nahněvali místní obyvatelstvo.
  iDnes:
  Hus začal boj se světskostí církve a národ šel za ním; jeho boj o vyšší mravnost a zbožnost, zpečetěný obětí života, byl bojem proti mravní dekadenci církve, kněžství a papežství.

  Táborští už nemohli náboženské radikály dále tolerovat a pikarti proto museli hradiště opustit. A když bloudili po lesích a po horách, upadli někteří z nich v tak velké šílenství, že odhodivše šaty, jak muži, tak i ženy, chodili úplně nazí říkajíce, že jsou v stavu nevinnosti a že šaty byly přijaty pro hřích prvních rodičů. A z téhož šílenství se domnívali, že nehřeší, jestliže se bratr tělesně spojuje se sestrou. A jestliže některá počala, říkala, že počala z Ducha svatého,“ píše Vavřinec z Březové.

  Táborský hejtman také popisuje, že neslavili žádné svátky ani neděli, neuznávali nebe a peklo a domnívali se, že nikdy nezemřou. Ďábel byl podle nich ve zlých a Bůh v dobrých lidech. Ježíše Krista podle Žižky nazývali svým bratrem a sami se považovali za anděly Boží, seslanými na zem, aby království Boží očistili. S tím pak „muže, ženy i děti zabíjeli a vesnice či města v noci vypalovali“.
  Adamité podle Žižkova dopisu věřili, že rufiáni (dnes bychom řekli kuplíři) a nevěstky se do nebeského království dostanou jako první a proto nikoho jiného mezi sebe nechtěli. „I děvčička nejmenší, kterúž jsú k sobě přijali, musila porušena býti a s nimi smilniti.“

  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/sekty-kulty-mesiasi-adamite-d12-/domaci.aspx?c=A160303_115453_domaci_cen

 14. Na email mi přišel článek s videem o bosenských pyramidách http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2018010002
  Uměle vytvořená mohyla je dnes téměř neviditelná. Mohou za to globální katastrofy? Při posledním tání ledovců se od severu přihnala blátivá vlna vysoká stovky metrů. Bosenským údolím proudily miliony tun bahna. Bahno zaplavilo podzemní chodby a přelilo se přes vrcholy pyramid, kde zůstalo usazené. Proto dnes nevidíme chybějící čtvrté strany pyramid; na východě u pyramidy Měsíce a na západě u pyramidy Slunce. Za mohylou KTK se bahno usadilo, tím vzniklo území vhodné pro dnešní moderní zástavbu.

 15. Sleduji vysílání pro školy a je o Austrálii, kdy byla objevena a tak dál.
  A jeden mořeplavec, který objevil východní pobřeží uvízl na útesech Velkého bariérova útesu. Nevím jak hluboký ponor měla jeho loď.
  Nevím jak hluboké moře tam je, wiki o tom nepíše, nebo jsem si toho nevšimla. Ale píše, že je stár 600 000 let.
  Což je blbost!!! Před 12 000 lety jak nám tvrdí věda, byly moře a oceány o 120 m níže, takže tam žádný útes patrně nebyl, ale pevnina.

  • Ja zase sledujem,čo sa budú deti učiť v našich školách.A práve som zistila,že vyšla nová učebnica,v ktorej budú deťom vtĺkať do hláv,že sme multikultúrna “krajina” a preto sa to musí učiť!
   Hlavne sa nesmie učiť o Slovákoch,žijúcich v tej “krajine”.
   No na šľak trefenie!

   http://debata.pravda.sk/debata/456000-do-skol-mieri-ucebnica-o-mensinach/

   Žiaci by tak mali hlbšie spoznať dejiny Slovenska ako multietnickej krajiny. „Veríme, že materiál prispeje tiež k podpore tolerancie a vzájomnej akceptácii žiakov v školskom i mimoškolskom prostredí,“ dodáva riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk.

   Učitelia dejepisu na základných školách sa zhodujú, že materiál by im uľahčil prácu. „Určite by som ho využila, napríklad pri učive o sťahovaní národov, o ideológiách ako extrémizmus či nacionalizmus, pri problematike Slovenského štátu a jeho židovskej otázky či pri vývoji Podkarpatskej Rusi,“ vymenúva Hedviga Gedeonová, učiteľka dejepisu na Základnej škole Požiarnická v Košiciach.

  • Jekaterina Jeva 27. január 2018 o 5:32

   To vysielanie pre skoly o Australii davali prave 26. januara z dovodu “objavenia” Australie v tento ten pred nejakymi 240 rokmi. Anglicky kapitan Cook (Kuchar) sa vybral na okruznu cestu svetom a vsetko, na co nadabil, skolonizoval pre Anglicko. Mapa jeho cesty: https://en.wikipedia.org/wiki/First_voyage_of_James_Cook Pred par rokmi sa objavili spravy, ze vobec nebol prvy, kto do Australie priplaval, ale boli to nejaki Spanieli uz 200rokov pred nim. Takze on isiel naisto. Tento den 26.1. je v Australii den volna a “slavi” sa ako Australia Day. Niektori oslavuju, Aborigeni silno protestuju. Oni nazyvaju tento den realnym menom -“Den ivazie”. Anglosasi prisli, vyhlasili tuto zem za svoju a odvtedy ju len rypu a nerasty, co vyrypu, predavaju inym krajinam, co im zarucuje dobru zivotnu uroven. V tom su neprekonatelni. A potom Taurus odvedla napise do svojho prispovku toto: “Rozmanitost národů na Zemí je zde i z toho důvodu, abychom se jeden od druhého navzájem učili a neprsili se svými IQ testy, vytvořené podle naších standardů a pro určité účely. Pokud bychom byli až tak inteligentní, nemohlo by dojit ke katastrofálnímu stavu planety, který přivedl všechny národy a rasy na hranici vyhubení, vinou bílého člověka, který ve své pýše nejenže zotročil a povýšil se nad ostatními národy, ale i vydrancoval planetu do takové míry, že dnes se musí učit u „primitivnějších“ národů, jak žít v souladu s přírodou.” Uz nie haploskupina ale len biela farba pokozky staci na jeho kontatovanie. Ked si to precita anglosas, absolutne si z takychto obvineni nerobi nic, na toho tato manipulacia neplati. Takze koho chce Taurus, aby sa citil vinny?

   • Už sa hlásia k “západným hodnotám” skoro úplne otvorene.
    Nepotrvá dlho a masky budú dole.

   • Ten Taurus je neskutočné bezcharakterné hovädo!Klamár a manipuláton non plus ultra!

   • TauRus dáva jasne najavo, že on nie je je žiadny RUS, čo som už dávno predpokladal. Ten pochádza z iného etnika, rovnako ako guru starci KSB. Potrebuje, aby biely človek cítil pocit viny rovnako, ako to neomarxisti v EÚ potrebujú.

    Prečo nespomína, pre aké etnikum pracovali Anglosasi, keď drancovali a kolonizovali svet. Ktoré etnikum zaviedlo otrokárstvo a kolonializmus vo veľkom ? To už nespomína…
    Predsa na svojich nebude okato nadávať, tí sú predsa obete GP… :-)

    Takže, okrem islamofila si pridáva ešte aj ten “správny povod” celkom otvorene…

   • A to psal kdy? Zapomněl mistr světa, že my ve střední Evropě jsme nic nekolonizovali, dokonce ani Němci toho moc nezkolonizovali, tuším měli jen Namibii, tam asi nebyl zájem Anglánů, Francouzů. Je tam dlouhé pobřeží koster, velmi nepříznivé podmínky.
    No a tak mě napadlo proč vlastně byl holocaust, potřebovali jim vnutit nějakou vinu.
    My jsme byli v R-U, taky nevím o nějaké vině, kromě vyvolání 1. WW a tu stejně zavinilo zadlužení.

 16. San Francisco a Panamerická výstava 1915. Len pre krátke zhrnutie. V roku 1906 bolo vo Froscu zemetrasenie. Vyzeralo to tam asi takto nejak:
  https://goo.gl/UBC6Nq
  No a v roku 1915 bola Panamerická výstava. A “postavili” tam toto:
  https://vk.com/photo-150406347_456240786 – prelistujte.
  A po skončení výstávy – to odpálili dynamitom. Antika. Niektoré prvky sú identické ako na budovách v Peterburgu alebo New Yorku.
  Ostala tam len jedna časť jednej budovy. Tá monumentálnosť je ohromujúca. V čase okolo 1.SV je takéto plytvanie prostriedkami zarážajúce.
  Ja si myslím, že tento článok ďaleko od pravdy nebude. V RU.
  https://ups1970.livejournal.com/56020.html

 17. Budovy, zanesené hlinou. Veľa otázok, skoro žiadne odpovede, veľa obrázkov.
  http://www.tart-aria.info/zdanija-zanesennye-gruntom-chast-20/

 18. http://tadesco.cz/prepise-genetika-dejiny-analyzy-dna-odhaluju-iny-pribeh-slovanov/

 19. Na diskusii pod siahodlhým článkom od SS (články od SS zásadne nečítam, škoda času a nervov) som našiel od Maroša zaujímavý odkaz na článok, ako samostatnému Slovensku v USA neverili, že sa etabluje ako štát. Považovali to za vtip…

  https://www.aktuality.sk/clanok/550897/vznik-sr-americania-nam-nedavali-sance-to-je-vtip-hovorili-rozhovor/?utm_source=azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok2&utm_campaign=HP-new2

  Ja len dodám, že treba aj na takéto skutočnosti pamätať, a osobne dodám (týmto heslom sa riadim minimálne od 2000 roku, resp. od bombardovania Juhoslávie v 1999 roku) že “Nikdy never Anglosasom!”
  Túto vetu vyslovil Vladimír Mečiar vo vysielaní na Slobodnom vysielači 12. marca 2017.
  S anglosasmi, konkrétne s američanmi mám vlastnú skúsenosť, povedal by som, že na nezaplatenie. Jak v dobrom, tak aj v zlom. Ale druhé prevažuje.

  • Tie SS články Nikitu ozaj nikto nečíta.Ale Marošova aj iných chalanov charakteristika SS je veľmi správna a výstižná.

   Aj môj muž bol v Amerike a má aj dobré,aj veľmi zlé skúsenosti.Oni sú mentálne úplne iní,ako my.Nás nikdy nepochopia…Snáď na nejaké výnimky a to budú najskôr naši vysťahovalci ešte po 1.sv.vojne a ich generácie.

   • Obraz dnešného západu (a teda aj nás, krajín V4) a zvlášť USA asi nemôže byť lepšie opísaný, ako v článku od P. C. Robertsa.

    http://www.nwoo.org/2017/12/31/p-c-robertskolik-smrti-a-destrukce-nas-v-r-2018-ceka/

    • A “naše” elity nás k takému spôsobu života chcú napriek odporu obyvateľov priblížiť.Nikdy sa im to nepodarí,nech sú kýmkoľvek a akokoľvek vysoko zaplatené!

 20. Pred pár dňami dával Július príspevok http://www.dvtr.eu/diskuse/comment-page-35/#comment-92324. Dnes bol na túto tému zverejnený veľmi zaujímavý článok… https://polahoda.cz/spasitelka_ruska

 21. Veľmi zaujímavá polemika na levanete z roku 2016 medzi Hoxom a M.C. pod článkom s názvom 22.6.1941 Mýty a fakta o druhé světové válce.

  http://leva-net.webnode.cz/news/a22-6-1941-myty-a-fakta-o-druhe-svetove-valce/

  M.C. na viacerých miestach nachytal Hoxa a dokázal mu viackrát, že Hox napísal “ptákovinu”, ktorú sa neskôr snažil vyložiť inak.
  Hox ho obviní z neznalosti ruštiny, čo mu M.C. vzápätí vyvráti poukázaním na ním postnuté linky v ruštine.
  No nádhera. :)

 22. Obchodovanie s otrokmi bolo v židovských rukách

  http://prekladyodlesa.sk/obchodovanie-s-otrokmi-bolo-v-zidovskych-rukach

  Trochu svetla do dejín otrokárstva

  • Zajímavé a vypovídající je už i skoro shodné pojmenování otroka a Slovana v angličtině.
   http://ff.ujep.cz/files/Katedra%20historie/Personalni_slozeni/velimsky/USH_23.docx

   http://www.ivysehrad.cz/userfiles/file/ukazky/6640895b.pdf

   http://ff.ujep.cz/velimsky/cs_1_1/04CS/04CS.htm

   http://vedaprozivot.cz/sd/novinky/hlavni-stranka/141219-velka-morava-otroci.html

 23. Pevnosti a obranné stavby z čias Tartárie

  Bеликая заволжская стена
  https://www.youtube.com/watch?v=kprfQFqrFoY

  ВНЕ ЗОНЫ Ново-Закамская Оборонительная Линия
  https://www.youtube.com/watch?v=4McFd83d908

  Наши древние Крепости-Звёзды
  https://www.youtube.com/watch?v=p48plGpZrCY

  ЧЕРЕМШАНСКАЯ крепость
  https://www.youtube.com/watch?v=g-xU1dXkbmo

  Крепости-звезды. Разгадки и загадки.
  https://www.youtube.com/watch?v=SU7IMQOKHso

 24. http://www.biosferaklub.info/ako-egyptske-urady-odstranuju-vo-svojej-historii-slovanske-stopy/#more-17430

 25. Zaujímavý článok na ruskej Tar-Tarii o období potopy v Európe

  http://www.tart-aria.info/slovene-russy-i-potop/

  V článku je aj mapa s hladinou vyššiou o 150 metrov nad súčasnú hladinu mora.

  • V článku sú spomínaní Sloveni a Slovensko.

   • Hm, celé je to zapeklité. Často si čítam na stránkach Vaduhana … v každom prípade, ak aj boli naši dedovia dobyvateľmi – sme deťmi našich starých mám :) Prečo sa židovstvo určuje po matke. Lebo je tam priamy prenos krvnej línie.
    A síce nie cez otcov, ale cez mamy, cez naše – a vďaka našim – ženám sme domorodci :)

 26. Moskva 1. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP)

  V súčasnosti celý rad zahraničných médií (najmä amerických a európskych) zámerne skresľujú skutočné motívy rozpútania druhej svetovej vojny. Stále častejšie sa spomína sovietsko-nemecký Pakt o neútočení z roku 1939. Takto sa autori publikácií snažia pripísať ZSSR rovnakú zodpovednosť za rozpútanie vojny, akú nesie fašistické Nemecko. Zmysel podobnej politiky je celkom konkrétny: dať znamienko “rovná sa” medzi ZSSR a Nemecko, vykresliť krajinu, ktorá zvíťazila nad fašizmom, ako rovnakého agresora, akým bol hitlerovský reich. Teda postaviť víťaza na rovnakú úroveň ako porazeného.

  http://www.hlavnespravy.sk/mnichovska-zrada-zaciatok-vojny-prolog-k-utoku-na-zssr/1192146

  Pôvodný článok v ruštine

  http://www.km.ru/front-projects/krestovyi-pokhod-zapada-protiv-rossii/myunkhenskii-sgovor-nachalo-voiny-i-prolog-napa

  Pod článkom na HS je dlhá diskusia, v nej bol uvedený link na zvedavca s článkami od Starikova o 2. svetovej vojne.

  Obsah – téma Historie, kterou nás neučili
  34 článků

  http://www.zvedavec.org/temata/185-historie-kterou-nas-neucili

  • Tu je ještě jeden článek, kde je vidět, co jsou Angličané za svině.
   A ti u nich vegetující, po světě rozptýlení, ještě větší.
   https://www.tartaria.sk/pravda-dnes/cierne-myty/227-2015-06-20-04-56-04

 27. Robo, pre teba článok ;)
  http://www.tart-aria.info/flagi/
  Faktografia so zástavami.

  • Dík, vyzerá to zaujímavo.

   A tu máš darček za darček:-) :

   https://www.tartaria.sk/hladanie/obrazy-sveta/412-kasta-a-varna-dnes

   • Aha, zbadal som tam Zimkovú – u tej som ako dieťa bol raz na návšteve – jej setra bola kamarátka mojej mamy :) … Vyškrabkal som si tam tekvicu a potom mi svietila doma a za týždeň začala hniť :D To bolo veľmi dávno.

   • Robo,ten článok už bol dávnejšie zverejnený,nie je nový.Ale po prečítaní som pozrela na “nasl.>” a dobre je si pojmy opakovať.Ten “nasl.>”článok pekne vysvetľuje aj dnešnú debatu s Ibim.☺

    • Veď píše, že “pre zopakovanie”.
     Ale mám pocit, že novo poskladaný je. A ozaj neuškodí si veci opakovať.
     Ešte som ho ani nestihol prečítať celý, ale napríklad tam znovu vysvetľuje “jať”, ie, “Sloven” – toto špeciálne pre Kolodeja:-)

     Inak, sú tam ešte ďalšie dva nové články, krátke.
     Ten nový výzor stránok mi nevyhovuje, snáď ho ešte upravia..

   • zase nejaký kokotko vymenil názov HNR za Najvyšší rozum…:-))) ja nechápem v čom sa títo idioti chcú predbiehat….pravda je len jedna a to taká že stvoritel sa ešte nikomu neukázal a ani sa ukázat nechce a neplánuje:-)))a jebe na všetkých…
    prečo do Boha splietate tieto teorie a nezmysly o akomsi Bohu,HNR a Najvyššom rozume ked ten zjavne jebe na Vás…nerozumiem tejto ludskej ubohosti…ja ako mladý človek som bol miništrant:-(lebo to moj otec chcel…potom som pátral po pravde…prišiel som na to že Boh je naozaj všemohúci… a potom som prišiel na to že každé náboženstvo je len jeden velký OJEB!!!! na normálnych ludí…pre kokotov je to veda…
    je to choré čítat výplody debilov na internete…napr.Takáto energetická bytosť vytvorená ľuďmi, spájajúca ich na zhodnej energeticko-informačnej vibračnej charakteristike sa volá EGREGOR…
    celý svet sa na kravskú piču obrátil a ludia nevedia čo je pravda…preto sa zaujímajú len aby mali kde bývat, čo žrat, a kde chodit do práce…jednoducho ovca je inteligentnejšia ako človek…hnus..chce se mi blít ,velebnosti…

  • Aj mňa tie zástavy zaujali!
   Vďaka Kolodej.

  • Ja neviem,ale určite nemám halucinácie,veď aj toto si tu ,Kolodej,už dával.

 28. Zabudnutá Chazarská ríša – video s dĺžkou necelých 14 minút

  https://www.youtube.com/watch?v=pYYFg8j6rW8

 29. Skutočná povaha čechoslovakizmu vo výrokoch

  Z troch strán nemeckým živlom obkľúčení Česi, sa snažili komplexy vlastnej malosti liečiť na úkor Slovákov a tak sa české romantické slovákofilstvo 19. storočia, cez český nacionalizmus, postupne menilo v čechoslovakizmus. Je pravda, že aj na Slovensku je dosť Čecho-Slovákov, či skôr Čechoslovákov, t. j. Slovákov, ktorí si želajú obnovenie česko-slovenského štátu ale tých skutočných, bezspojovníkových Čechoslovákov v tom zmysle, aký nám čechoslovácka propaganda vnucuje, stretnete zriedka. Túto skutočnosť vypozoroval už britský konzul v Bratislave Robert T. Smallbones v roku 1923 a odvtedy sa to v prospech čechoslovakizmu nezmenilo.

  Čechoslovakizmus si vytvoril vlastnú historiografiu, ktorej na istý čas, uverili aj samotní Slováci a niektorí slovenskí historici sa jej držia dodnes. Nepriznajú sa, že okrem českých, či čechoslováckych prameňov neštudovali nič iné. Počas komunistickej totality ich do zahraničných archívov nepustili a keďže niekoľko desaťročí písali bludy, dnes už „inú pesničku spievať nebudú“.

  cely clanok aj s diskusiou:
  http://www.hlavnespravy.sk/skutocna-povaha-cechoslovakizmu-vo-vyrokoch/1143924

 30. Ako sa Svätopluk snažil do jadra dostať a obetoval pritom Rastislavove oči

  Krátka úvaha o Ficovom jadre… Kedysi dávno, keď na Morave (rozumej na Devíne) vládol knieža Rastislav a v Nitre knieža Svätopluk, pokúšali sa Frankovia zlomiť oboch, aby sa viac primkli k ich ríši a podriadili ich svojim príkazom. Starý Rastislav sa bránil, čo to išlo, no mladý a ambiciózny Svätopluk, údajne sledujúc vlastné záujmy, poddal sa Frankom s celou svojou krajinou. V jeho záujme bolo odstaviť Rastislava z Moravy a ovládnuť východné pohanské územia, aby z nich vyciciaval dane. Jeho úskok Rastislav nedokázal prehltnúť, tak sa rozhodol Svätopluka zabiť. Lenže dopadlo to presne naopak, Rastislav prišiel o zrak vo franskom väzení odsúdený za vlastizradu. Svätopluk sa do jadra dostal, no akonáhle chcel robiť vlastnú politiku, hneď dostal po rypáku hneď z troch strán. Nemci si ho podali s Čechmi a Maďarmi.

  http://sclabonia.sk/2017/08/ako-sa-svatopluk-snazil-do-jadra-dostat-a-obetoval-pritom-rastislavove-oci/

  • Kto je tá pani Blažena Ovsená?

   Teraz som trochu popozerala po internete a zistila som,aká je trendy,ako ide s dobou,ako ju chvália za dlho očakávaný troj dielny román o gayoch!!!
   No tak mne to stačí…a ona ide niečo hovoriť o duchovnej obrode Slovenska??!!Na to,aká je stará,by mala mať viac rozumu.Škoda sa ňou zaoberať,podľa mňa…

   https://www.aktuality.sk/clanok/243912/autorka-gay-romanu-blazena-ovsena-mnohi-hladaju-pricinu-problemov-v-homosexualoch/

   Úryvok z článku:

   Pred krátkym časom vyšiel Váš nový dlho očakávaný trojdielny gay román Neviditeľný zdroj, aj keď zatiaľ iba v elektronickej forme. Až doteraz ste sa venovali výhradne dievčenským historicko-dobrodružným románom. Čo Vás viedlo k tomu, že ste presedlali na gay tématiku?

   Kým na Slovensku doteraz nie je schválený zákon o spolužití osôb rovnakého pohlavia, v slobodnejších krajinách už bežne kolujú rozprávky o dvoch princoch. Hoci ani nám nechýbajú rozprávky s homoerotickým podtónom, ako sú napríklad Kremienok a Chocholúšik alebo Maťko a Kubko, príbeh o dvoch princoch som u nás ešte nezaregistrovala. Aby Slovensko v tomto smere nezaostávalo, povedala som si, že jednu takú slovenskú rozprávku o dvoch princoch napíšem aj ja. Hlavným hrdinom môjho príbehu je 26 ročný Adam, ktorý ešte nikoho “nemal”, a tak hľadá mladého pekného priateľa “na všetko”. Hľadanie princa na bielom koni mu skomplikujú nielen “psychiatrické diagnózy”, s ktorými prichádza do kontaktu, ale aj slovenská chudoba. Román som venovala mladým “začínajúcim” gayom, aby vedeli, do čoho idú.

   • Matko a Kubko homeroticky podton? Ked by somaj homo nejako ideologicky vystarala – pac tu vilu nechali len gate stopkat, to eroticke neviem najst, aj ked to kukam teraz s detmi.

    • Aspoň vidíš,ako podsúva.
     Ani mne sa tá ženská nepáči.Vypichnúť dve pekné naše rozprávky a dať im prívlastokže majú homoerotický podtón,je riadne cez čiaru.

     No a k tomu článku,čo dal RusinSK,tak mne jej argument,že by bola za vstup do jadra iba vtedy,ak by sme z toho vytrieskali,čo sa dá.To mi silne pripomína isté etnikum.
     Ako môže hovoriť o duchovnom obrodení Slovenska a zároveň neodsudzovať vychcanosť a špekulanstvo a neserióznosť?

     • Ale ty si veľká šikulka :) Stále a stále dokazuješ, že je dôležité nie čo sa hovorí, ale kto to hovorí :) Vďaka.

      • To ma naučil Robo.
       Pár krát upozozornil na existenciu “tiež”Slovanských spolkov a odvtedy ich viem ľahšie identifikovať.☺

 31. Predvojnový kamarátšaft Poľska s Nemeckom (III. Reich)
  https://www.tartaria.sk/hadanie-pravdy/vylo-inde/hry/2017-08-12-20-03-41

  Na túto tému som tuším niečo sem dával, ale bolo to v ruštine, so zaujímavými fotkami.
  Tento článok je v slovenčine a s fotkami, ktoré som ešte nevidel.

  Za seba dávam tomuto článku palec hore!

  • Čítala som,keď ho zverejnili a dáva mi zmysel.
   Len tých vedomostí by trebalo mať viac,než mám ja.Mám proste medzery.

 32. Je dobré si pripomenúť.
  Ktovie, čo sa v skutočnosti malo stať..

  http://www.biosferaklub.info/traja-ludia-ktori-zachranili-mozno-aj-vas/#more-16440

  • Veru.
   Večnaja pamjať gerojam.

  • Pokiaľ by sa toto rozžeravené a roztavené jadro reaktora dotklo vody, spôsobilo by to masívnu rádioaktívnu parnú explóziu, ktorej následkom by bolo značná rádioaktívna kontaminácia väčšej časti celej Európy. Podľa počtu obetí by popritom vyzerala prvá černobyľská explózia ako malá bezvýznamná nehoda.
   ——————–
   Ve Fukušimě explodovala pára co si tak pamatuji, oni to nechtějí stále přiznat:
   15. 3. 2011
   S úterní explozí jde již o čtvrtý výbuch v areálu jaderných elektráren Fukušima za poslední čtyři dny. Jako první v sobotu vybuchla část haly prvního reaktoru Fukušima I.

   Druhý v pořadí explodoval v pondělí ráno reaktor číslo tři. Podle zpráv ale stěny aktivní zóny zůstaly nepoškozeny. Od té chvíle se pozornost obrazela především na reaktor druhý, ve kterém hrozilo tavení palivových tyčí.
   ————————–
   A ty se roztavily, je tam takové záření, že to nezvládají ani ti roboti http://www.biosferaklub.info/fukusima-otravila-cely-tichy-ocean-ale-okolo-katastrofy-vladne-zvlastne-ticho/#more-12264

 33. Před asi 6000 lety přišli do Evropy černoši a vládli tu….http://tajomstva.org/civilizacie/cernosi-vladli-europe/

 34. Moderní dějiny se počítají od francouzské revoluce, tolik wiki. John Robinson, byl prominentním fyzikem a profesorem filozofie na Edinburské Univerzitě ve Skotsku. Svého času spolupracoval s Jamesem Wattem na prvním prototypu parního stroje a později vynalezl sirénu. Ilumináti se ho snažili získat na svou stranu, dlouho na něho naléhali, aby začal pracovat v jejich prospěch, ale Robinson odmítl. V roce 1798 napsal a vydal velmi zajímavý pamflet pod názvem: “Důkazy o spiknutí proti náboženství a vládám Evropy”.
  V tomto materiálu definuje tajné společnosti jako hlavní nástroj, který stal za teroristickým aktem “Francouzské revoluce”. Jeho varování směrem k Evropě je drsné:
  “Asociace tajných společenství byla vytvořena pro výslovné vykořenění všech náboženských institucí a rozvrácení všech stávajících vlád”. Je zajímavé, že například francouzský kněz Abbe Barruel sám o sobě dospěl k podobnému názoru, neboť byl přesvědčen o tom, že Ilumináti infiltrovali Zednáře, což jim vydláždilo cestu k takovým excesům, jakým byla i “Francouzská revoluce”. V roce 1798 poslal reverend G.W. Snyder, Robinsonovo poselství k rukám George Washingtona. A Washington na to odpověděl:
  “Neměl jsem v úmyslu pochybovat o tom, že doktríny Iluminátů a principy Jakobinismu, se ve Spojených státech za poslední období neprohloubily. Naopak, nikdo z této skutečnosti není více znepokojen, jak já. Popravdě řečeno, nikdy jsem nevěřil tomu, že by “Lóže Svobodných Zednářů” v této zemi, se usilovaly šířit ďábelské principy a ideje, které by mohly sloužit jako nástroj k roztrhání homogenity uvnitř společnosti.
  Už vůbec by mne nenapadlo, že by něco takové bylo možné ve Spojených státech, které byly založeny na pilířích demokratické společnosti. Jenomže objektivní skutečnost těchto snah, je až příliš zřejmá na to, aby mohla být jakýmkoliv způsobem zpochybňována.”https://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/9791-skrze-zavoj-pravdy-analyza-vyvoje-finalni-faze-existence-nwo-5/

  • https://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/9735-skrze-zavoj-pravdy-analyza-vyvoje-finalni-faze-existence-nwo-4/
   Ostatní díly jsou zpoplatněné.

 35. Prvé farebné fotky z Ruska z 1909 až 1915

  http://www.bogatenkov.com/krestyane-na-fotografiyah-prokudina-gorskogo/

  Fotil ich Prokudin-Gorsky pomocou troch čiernobielych fotiek, jedna cez červený filter, druhá cez zelený a tretia cez modrý filter aby neskôr mohli byť prezerané farebne.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e3/Rgb-compose-Alim_Khan.jpg

  Záber troch dievčat s ovocím zreplikovali Отава Ё v klipe Ой, Дуся, ой, Маруся

  https://www.youtube.com/watch?v=0HtvH34CmZY

  • Nádherné snímky!

   Отава Ё má viac chytľavých piesní.

   Отава Ё – Про Ивана Groove (русское готическое R’N’B)

   https://www.youtube.com/watch?v=YbBU06irWT8

 36. Tak z toho sa Putin rozplače od smiechu.

  http://www.hlavnespravy.sk/europsky-sud-pre-ludske-prava-oznacil-rusky-zakon-zakazujuci-propagaciu-homosexuality-u-neplnoletych-deti-za-diskriminacny-vystavil-pokutu/1046334

 37. Zakopaný Rím
  http://www.tart-aria.info/zanesennyj-glinoj-rimskij-forum/

  • Stačí si prohlédnout následky záplav, všude nánosy a pokud zemřou lidé a přeživších je málo, dopadne to takhle.
   My máme chalupu na starém řečišti, nevěděli jsme to do 1997 roku, pak jsme stáli v cestě vodě. Naštěstí to byl malý potok a nesejmul nás. Děda si pak vzpomněl na vyprávění svého otce, že když kopali základy na sklep, našli štěrkové podloží. Taky máme, no měli jsme ve sklepě několik pramenů, železitých. Teď už máme ve sklepě jen studnu. Prameny vyshly.
   Hm je fakt sucho.

   • A spodní konec obce bývala zanesena vždy, oni tam nadávali, že sypeme binec do potoka a oni po velkém dešti musí uklízet. Teď je tam čistička.

  • V podstate mi nejde ani tak o spôsob – lebo je jasné že sú to náplavy – ale offiko to sú kultúrne sloje :D

 38. Koukla jsem na www.osel.cz, dříve sympatický web, dnes je sluníčkářsky vědecký a protiruský. Píší tam zase o historii a jako obvykle lepší je diskuze:
  http://www.osel.cz/9419-kdo-jsou-vlci-z-pravekych-obrazaren.html
  Tiež siNaších predkov sme dobre nepochopili

  Anton Matejov,2017-06-07 10:16:53

  Čo nás najviac pletie v úvahach o našich predkoch z doby kamennej a doby bronzovej?
  – Hladiny svetových oceánov a morí boli asi o 130 metrov nižšie ako dnes. Rozvinutejšie civilizácie doby kamennej a bronzovej sa pravdepodobne nachádzali blízko morských oblastiach ktoré sú dnes beznádejné zatopené.
  – Genetici prišli s teóriou hrdla, muži boli okolo 4000 – 8000 pred naším letopočtom na vymretie!
  V dobe kamennej do doby bronzovej vládli väčšinou ženy. Volá sa to matriarchát.
  Prečo tak bolo? Surový primitívny názor že nástupom poľnohospodárstva sa dostali k moci muži.
  – Naší predkovia mali už v dobe bronzovej a asi aj v dobe kamennej skvelé kalendáre. Napríklad na našich územiach ČR, SR, Rakúska a Maďarska Nemecka až Británie sú známe stavby Rondely už od neolitu. Vedci vedú spory o ich funkciu. Ich názory by sa dali rozdeliť do skupín:
  Miesta kultu → nábožensko-rituálnu
  Opevnenie → Vojenský
  Miesto stretnutia a obchodu (tj. Výmeny) → Spoločenský
  Miesto spoločnej práce, ktorá konsoliduje spoločnosť → Sociálna
  Miesto pre prevádzkovanie hier
  Miesto slúžiace pre prevádzkovanie preto-divadelných foriem – rituálov v kontexte obradov
  Rondely často stavali tak, že v deň rovnodennosti im cez brány zasvietilo slnko, či mesiac priamo do stredu. Indikuje to stáročia pozorovania pohybu Slnka, Mesiaca, planet, hviezd.
  Bez záznamov, nejakej formy písma mi takéto vedomosti prídu neuveriteľné.
  – Písmo. Predpokladám, že naší predkovia už mali nejaké formy písma. Napríklad povrázkove. Napríklad ako indiánske písmo Kipu. V poslednej dobe sa množia dôkazy že písmo kipu siaha hlboko do minulosti pred naším letopočtom.
  Ženy kňažky mohli teda vládnuť vďaka znalosti povrazkového písma kipu.
  A prečo nie. Veď písma aj zanikajú. Ako hieroglyfy starých Egypťanov, či zánik sumerského klinového písma. Aj písmo Chetitov zaniklo a o jeho dešifrovanie sa pričinili veľkou mierov aj česi.
  Niektoré staré civilizácie písali do vosku. Zatiaľ je najstaršie dešifrované písmo v Číne na kostiach.
  V danom písme kráľ žiada, nech o veštby, kedy mu zomrie konkubína.
  Ani Kelti, či Germáni sa príliš nezaujímali o súpis majetku ako to bolo v prípade civilizácii Starého Egypta a Mezopotánie.
  U Keltov ma prekvapilo okrem päť-ročného kalendára aj to že ich druidovia sa učili až 20 rokov!
  Poznali čosi grécke písmo ale veľmi ho nepoužívali.
  – Veľmi sa podceňuje svetový obchod doby kamennej a bronzovej. Na územi ČR sa našli napríklad lastúry zo Stredozemného mora. Ako aj korálky z jantáru zo Švédska! Na našich územiach sa našli sošky čierných venúš teda z afriky ako aj venuše zo Sibíri. Našli sa ihlice napríklad v Žiline a púzdra na dané ihlice niekde až v Košiciach. Výroba bola teda unifikovaná. Aj jeden z odborníkov na medené bane konštatoval, že behom 500 rokov sa rozšírila výroba z medi po celom svete, čo indikuje svetový obchod.

  – Podceňovala sa Harapská kultúra. V minulom storočí sa príliš preferovali Egyptská a Sumerská civilizácia. Ukazuje sa ze Harapská civilizácia je omnoho staršia. Prekvapivé je že u nich nenáchadzame paláce pre elity. Takmer v každom dome bolo wc, kanály na odvod, formy vodovodov a podobne. Harapské písmo sme ešte stále nedešifrovali. Teda stále nechápeme staré civilizácie.Vlastne nechápeme ani niektoré indianské civilizácie ako napríklad z oblasti Nazca. Kde geometrické obrazce vidíme až z lietadiel. Zvládli už tieto civilizácie s pred naším letopočtom technológiu letov balonmi?

  Čo asi tými civilizáciami okolo 6000 pred naším letopočtom otriaslo? Nielen Biblia píše o veľkej potope. O potope písali aj starí Sumeri, Čínania, Indiáni.
  Mohlo to byť takto… asi do indického oceánu spadla vodná kometa, či asteroid. Obrovské vlny cunami zatopili prímorské oblasti, kde sa nachádzali rozvinutejšie civilizácie. Do atmosféry sa vyparilo obrovské kvantum vody, čo vyvolalo opakujúce sa miestne záplavy. Prelomil sa Bosporská úžina a do Čierného mora, dovtedy sladkovodného jazera začalo prenikať Stredozemné more. Možno súčasne sa prelomilo aj Baltské jazero a vzniklo Baltské more. Zdecimovalo to teda rozvinutejšie civilizácie. Obrovský vzostup náboženstiev a kultov Slnka, Mesiaca. Asi aj rozdelenie Indoeropských jazykov asi 6000 pred naším letopočtom. Zanikol svetový obchod a staršie formy písma.

  Vlastne nechápeme ani niektoré indianské civilizácie ako napríklad z oblasti Nazca. Kde geometrické obrazce vidíme až z lietadiel. Zvládli už tieto civilizácie s pred naším letopočtom technológiu letov balonmi?

  Čo asi tými civilizáciami okolo 6000 pred naším letopočtom otriaslo? Nielen Biblia píše o veľkej potope. O potope písali aj starí Sumeri, Čínania, Indiáni.
  Mohlo to byť takto… asi do indického oceánu spadla vodná kometa, či asteroid. Obrovské vlny cunami zatopili prímorské oblasti, kde sa nachádzali rozvinutejšie civilizácie. Do atmosféry sa vyparilo obrovské kvantum vody, čo vyvolalo opakujúce sa miestne záplavy. Prelomil sa Bosporská úžina a do Čierného mora, dovtedy sladkovodného jazera začalo prenikať Stredozemné more. Možno súčasne sa prelomilo aj Baltské jazero a vzniklo Baltské more. Zdecimovalo to teda rozvinutejšie civilizácie. Obrovský vzostup náboženstiev a kultov Slnka, Mesiaca. Asi aj rozdelenie Indoeropských jazykov asi 6000 pred naším letopočtom. Zanikol svetový obchod a staršie formy písma.

  Milan Závodný,2017-06-08 20:10:28

  Neandertálci v. sapiens

  Milan Závodný,2017-06-07 20:12:51

  Ja myslím, že medzi nami a našimi bratancami bol taký rozdiel, ako medzi psom a vlkom: majú úplne odlišné správanie (pes nepochádza z vlka, to ste nevedeli?). Mnoho by sme pochopili, keby sme študovali prirodzené správanie Indiánov, áno Siouxov, Apačov a pod. (tých skutočných, nie hlúposti od Karla Maya). Ich duchovný svet viedol ich kroky deň čo deň. Je zrejmé, že prví ľudia v období 30 000 – 40 000 rokov naspäť si naveky zamenili príčinu a následok. Iracionalita viedla ľudské kroky od počiatku. Každé sústo bolo darom bohov, preto jaskyne nutne treba študovať ako primitívne chrámy. Domestifikácia zvierat je domestifikáciou bohov, tak to treba chápať. Krava bola lovným zvieraťom, ale možno tá iránska vykazovala iné správanie, bola bratancom tura divého, bola náchylná na “skrotenie”, ako bol šakal domestifikovaný a stal sa z neho pes, ale jeho bratanec vlk ostal divým zvieraťom.
  Nie je pes, ako pes. Už Konrad Lorenz usúdil, že plemená husky, malamut, čau-čau, možno aj lajka sú pôvodu vlčieho, lebo majú správanie podobné tomu vlčiemu. Ostatné plemená pochádzajú, podľa Lorenza, z druhu šakala, ktorý z voľnej prírody dávno vymizol, bol kompletne zdomestifikovaný. Ja tomu verím, teória “zamrznutej evolúcie” podľa J.Flégra tomu tiež nasvedčuje. Myslím, že sme ani nie tak pred veľkým objavom, lebo tu už niet čo objavovať, dôkazy sú zrejmé, ale pred veľkým mediálnym prezretím: Ako je to so psami, a predovšetkým ako je to so vzťahom sapiens v. neandertálec.

  • Karel S.,2017-06-07 12:26:54

   Váš komentář je velmi zajímavý, byla radost si jej pročíst.

   Máte pravdu v lidské historii něco nesedí, ale otázka jestli nemáme důkazy, nebo jestli je to záměr, ale co je hlavní, my se nesmíme dívat na toto období na základě mapy současného světa! Musíme brát mapu minulosti, která vypadala v roce 10 000 před naším letopočtem zcela jinak. Jak byl na severu Eurasie ledový příkrov, sibiřské veletoky v oblasti dnešního Omsku zformovaly gigantické jezero, jehož hladina byla dost vysoko aby v oblasti Ťumeňi vznikla řeka, kterou vody přetékala do Aralského jezera, odtud z jihu vybíhala další, kterou voda přetékala do dnes neexistujícího jezera, mimochodem část vod Amudarji ještě před pár stoletími tudy tekla a plnila jedno jezero, odkud přepadala do kaspického moře, to mělo hladinu tak vysoko že v oblasti Volžsko-donského průplavu existovala velmi široká řeka s minimálním spádem a rychlostí toku. Tudy se vody dostávala do Černého moře. Osobně se domnívám že díky obrovským objemům vody a nasycení vrstev z doby ledové, mohl ten systém ještě dlouho fungovat. Někde jsem četl i takovou spekulaci, bylo to někde na anglickém webu, že se celý ten příběh o Argonautech odehrává právě v době, kdy tento průliv ještě existoval a dalo se dostat lodí z Řecka až do střední Asie.

   Také jsem kdesi zachytil teorii že světový obchod byl natolik rozsáhlý že se běžně obchodovalo s jakými modrým materiálem kdesi z východu Persie až do Egypta, tento byl prý velmi populární mezi bohatými.
   Co se týká písma, tak to mohlo být, ale my to za písmo považovat vůbec nemusíme, nemáme znalost jejich zvukového rozsahu, jaké zvuky lidé ke komunikaci používali, mohly to být značky, které nám nic nepřipomínají a bereme je jen jako ozdoby. Dodnes, možná si to neuvědomujete, lidé i v Evropě komunikují neslovnými zvuky, které ani nejdou do latinky přepsat, samozřejmě je to naprostá minorita, ale třeba ve vedlejším měst existuje zvuk, který říká asi toto: “Promiň nerozuměl jsem ti cos říkal, mohl bys to prosím zopakovat ještě jednou?” Přitom ten zvuk má hodnotu jedné jediné slabiky, která spíš nese tázací intonaci než cokoliv jiného, řekněme tomu že našli jak vyslovit otazník. :) Snad jsou prý záznamy že spolu staří slované v lesích (na lovu) používali upravené vytí, nebo zvuky na ten způsob. Nebudu tvrdit že spolu lidé takto komunikovali běžně, ale nezapsatelné zvuky se ke komunikaci používaly a používají.

   Když si to tak vezmeme jenom pro číslice měli v Babylonu 64 znaků, soustava byla čtyřiašedesátková, pak měli snad i dvanáctkovou, pokud byl písemný systém složitý a my nevíme že se díváme na kus textu, předpokládám že se nezapisovaly legendy a nikdo nepsal detektivky, že se vedly jen krátké záznamy, tak vůbec nemusíme vědět co tam píší. Řekl bych že větší šanci by měli archeologové písmo v slováckém zdobení keramiky a domů než v starých vydrápaných dřevech.

   Také to písmo mohlo být zaznamenáváno na netrvanlivé materiály, papyrus v Evropě třeba v zemi nepřežije, kůže také ne, nevíme čím psali mohla to být krev, mohl to být rozdrcený uhlík a nějaké rozpouštědlo, také to mohly být nějaké minerální prášky… To je dost neznámé na to abychom mohli vůbec zkusit něco hledat.

   Písmo Chetitů bylo spíše klínové a problém byl s jazykem. Všichni archeologové té doby se jej snažili rozluštit na základě jazyků semitských, no jenže toto byl jazyk indoevropsý nebo indoíránský, měl tedy skladbou a slovy “blíže” k nám než k sousedům v Babyloně. Stačilo aby Bedřich Hrozný našel slovo Nanda, což bylo známé slovo pro chleba, ale z jiné skupiny jazyků, pak už to šlo samo, protože bylo už o co se opřít. Je to podobné jako v případě počítačových souborů, máte jen řetězec nul a jedniček, co tomu dá smysl je až když dostanete klíč a už víte jestli jsou to znaky co jdou na tiskárnu, nebo jestli jsou to kódy příkazů, čísla pro operaci uvnitř stroje… Se špatným klíčem dostanete nesmysly. Podobně to bylo s tím jazykem, dokud to zkoušeli podle semitských, tak si “četli video v jako texťák”, když se ale zjistilo že to je z jiné skupiny jazyků, tak už to “video” četli jako “video” a texty začaly dávat smysl.

   Teorii hrdla znám, mimochodem se říká že asi 80-90% dnešních původních mužů v Evropě je potomkem jednoho ze tří mužů z doby Bronzové. Takže nevíme co se tam stalo, jestli to byla nějaká epidemie, nebo jestli to bylo něco jiného, nebo katastrofa, možná dokonce nějaká válka, nedivil bych se tomu při povaze lidstva. Ale taková co by byla takto ničivá? Nevím, nevím.

   Vůbec jsou zajímavé nálezy z této dávné doby, protože něco naznačují, něco opravdu zvláštního a podivného. Je obdob kdy se stavěly a přemisťovaly obrovské kamenné monumenty, přitom se nenachází moc nějakých paláců, pak se něco stane, přemisťují se mnohem menší kameny a staví se paláce a monumenty vládců. (mimochodem despocie asi i vede k vyšší potřebě písma než nějaká “anarchie”). Nevím co je na tom pravdy, ale na Ukrajině se údajně nacházejí relativně velká sídla ze starověku, relativně mladší než 6000 př. kr., ale bez opevnění.

   Traduje se že britský inženýr v Indii když jednu z těchto starověkých “přehrad” viděl, zahodil knížky co si přivezl o vodních dílech a vše navrhoval podle této. Jak se jim podařilo udělat něco tak trvanlivého?

   Odhlédněme od svůdných Dänikenovských teorií, mimozemšťanů a podobně, něco se stalo, byl tu mezinárodní obchod, v Číně je v poušti oblast, která byla v dávné době dost zelená a nachází se tam mumie lidí různých ras. Geneticky vysledovaných až do východoevropských stepí. Pak to nějak utichá a mizí. V historickém nevědomí se zjevuje celoplanetární katastrofa, a pak povstávají “první” civilizace a klasický narativ dějin. Něco mi prostě něco nesedí, přijde mi že tam je příliš velký skok, z ničeho nic vzniká písmo a všechno, přitom Homo Sapiens je tu čtvrt milionu let. Ano je tu mnoho teorií o tom že nás třeba zpětně ovlivnila domestikace psů, což pomohlo později s rozvojem společnosti, ale i tak mi to nesedí:
   casopis. vesmir. cz/clanek/o-vlkovi-postdivocine-a-evoluci

   Podle mne, nemám k tomu moc důkazů, existovala nějaká dřívější civilizační perioda, která byla nějak narušena, mohla to být třeba epidemie, nebo přírodní katastrofa. Mohla se totiž třeba vlna v podobě epidemie, kterou tak popsali, později změnit ústní tradicí ve skutečnou vlnu. A na zbytcích se pak začaly stavět klasické civilizace. Ale dokud nebudeme mít k dispozici přístup k původnímu pobřeží, které je dnes stovky metrů pod mořem a jeho nánosy, nic moc nezjistíme. A to nám tu stačí paradoxně jen štěstí aby nějaké zemětřesení vhodnou oblast vyzvedlo nad hladinu. Na druhou stranu víme jaké pyly se váží na lidskou činnost, pak nám stačí udělat vrty do dna a projít geologický záznam. Jestli tam najdeme masivní koncentrace obilí, jsme doma a máme potvrzeno něco nepěkného.

 39. Zaujímavé.
  Turecké Stonegenge je staré bezmála 12 tisíc let a je tudíž o 7 tisíc let starší než Stonehenge a egyptské pyramidy. Horší ovšem je, že je dokonce starší než vynález zemědělství před 11 tisíci lety.
  http://extrastory.cz/turecke-stonehenge-prevraci-dejepis-naruby.html

  • Ruská pyramida se zřítila, má divný sklon a materiál nepatří k nejpevnějším
   http://extrastory.cz/esotericka-44-metru-vysoka-golodova-pyramida-u-moskvy-se-zritila-lide-to-natocili-na-video.html
   Z kamene ji nestavěli jen tak…..

   • Hej,tiež som si to pozrela,ale hneď mi prišli na um vykladači,tak som sa len zasmiala.☺

    • Prolétla jsem nového Pjakina, on tam řeší prodloužené odchody do důchodu, že je to likvidace lidí na vesnicích, kteří živí národ a vykládači drží rypák :-D
     Jinak stejné pindy v dotazech, akorát tam řešil, že Američané by se měli učit ruštinu, hlavně armádní termíny…No jasně, že se Američané musí něco naučit rusky, jinak jim ve zbraních ujede vlak, on už ujel, ale zatím koukají na světla v dáli. Může se stát, že už neuvidí ani ty světla.

     • Vykladači sa vidia na vrchole pyramídy,oni nejaké hlúpe pracujúce ovce z vidieka nebudú ľutovať.Predsa mali čítať tučné knihy…potom by tak nedopadli…

     • A pod Pjakinom v diskusii toto:
      Nášmu Kolodejovi ukradol niekto nick.

      Poděkování

      Koloděj | 11.06.2017

      Abych tu jen neplácal, velké díky p. Ireně za překlady a tomuto webu za zvěřejňování.

      Když si představím tu horu práce, kterou p. Irena do (nejen) Pjakinových překladů vložila ( já vím, ono se to zpětně vrací ) Tak prostě máte můj obdiv a doslova úžas.
      Odpovědět
      Kdo to vysvětlí

      Koloděj | 11.06.2017

      Pan Pjakin dnes opět rozsvítil kontrolky přebuzení systému a nikdo nereaguje ?

      Hm, a co mají znamenat ti lidé Shora ?

      Prosím Hoxe o vysvětlení

      Děkuji

      Sirény z Titanu
      Odpovědět

      Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-5-6-2017/

   • Ako pri odchode kvalitne zamykal dvere.

 40. Nález z náleziště Sutton Hoo z dob Merovejců https://cz.pinterest.com/explore/sutton-hoo/?lp=true Jedná se o soubor malých (18 x 12 mm) pyramid https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/08/eb/ce/08ebceab06a804eaa6d4858402f3e2b6.jpg
  Vypadá to, že římskokatolická církev přinesla západu spíše úpadek, dnešní doba je to samé….http://www.norahaza.cz/news/dluhovlasi-monarchove-merovejci/

 41. Alternatívna kozmológia. El – pozri si to prosím – a kľudne niečo napíš. Daj si na to čas ;)
  https://www.tart-aria.info/yaichnaya-kosmologiya/

  • Zkusím se tím prolouskat a pokud bude možné srovnat text se starými kosmogoniemi a provést srovnání s posunem do současnosti, uvidíme co se z toho vyklube.

 42. MÁRIA TERÉZIA A SLOVENSKO

  Považujem za smutné a možno až trápne, že verejnoprávna televízia dnes venovala 100. výročiu zjavenia Panny Márie vo Fatime priestor porovnateľný s katolíckou TV Lux, no dnešnému 300. výročiu narodenia našej najvýznamnejšej panovníčky Márie Terézie nebola venovaná žiadna relácia. Skúsme teda aspoň čiastočne nahradiť povinnosti verejnoprávneho vysielateľa.

  Je zvláštne, že väčšina ľudí vie presne identifikovať podobizeň Márie Terézie medzi ostatnými vladármi, ale len málokto si vie spomenúť, čím bola pre našu krajinu taká významná. Znamená to, že ju stále vnímame skôr ako ikonu než ako štátničku. Pritom išlo o jednu z najmocnejších žien vtedajšieho sveta. Na začiatku jej vlády to však tak nevyzeralo. Novú 23-ročnú panovníčku odmietli rešpektovať na tróne takmer všetky európske veľmoci. Svoju úlohu tu zohrávali iste aj rodové predsudky voči mladučkej neskúsenej žene, ale bola to skôr zámienka na získanie koristi. A tak sa o trón najprv prihlásil bavorský vojvoda Karol Albert, ktorý pre seba žiadal takmer všetky krajiny habsburskej monarchie. Máriu Teréziu pritom odmietol nazývať kráľovnou a oslovoval ju pohŕdavo ako „toskánsku vojvodkyňu“. Nároky bavorského vojvodu posmelili aj ostatných európskych panovníkov a o rakúske dedičstvo sa začalo hlásiť aj Francúzsko, Španielsko, Prusko, Sasko, Brandenbursko, Neapolsko a do koalície sa zapojilo tiež Švédsko. Úhlavný nepriateľ Márie Terézie, pruský kráľ Fridrich II. obsadil Sliezsko a habsburská ríša bola napadnutá takmer zo všetkých strán. Monarchia sa ocitla v smrteľnom ohrození, najväčšom pred prvou svetovou vojnou.

  Za tejto situácie sa zúfalá Mária Terézia obrátila s prosbou o pomoc na jedinú silu, ktorá jej zostávala – uhorské šľachtické stavy. V máji 1741 zvolala uhorský snem do jeho vtedajšieho sídla Bratislavy a pricestovala tam so svojím pompéznym sprievodom loďou. Dňa 11. septembra 1741 pozvala Mária Terézia delegátov snemu do svojej rezidencie na Bratislavskom hrade, kde sídlila, a tu došlo k historickej až legendárnej udalosti, ktorú odvtedy nespočetnekrát zobrazili v literárnych i výtvarných dielach. Mladá panovníčka v čiernych šatách a so slzami v očiach predniesla mimoriadne silný emotívny prejav, v ktorom poprosila krajinu o pomoc v boji proti mocným nepriateľom a po ktorom dojatí šľachtici tasili šable a s výkrikom „Život a krv za našu kráľovnú!“ sa jej vrhli k nohám. Skutočnosť však až taká romantická nebola.

  Tejto scéne predchádzali štyri mesiace tvrdých rokovaní, pri ktorých sa po prvýkrát prejavili panovníčkine diplomatické schopnosti. Na prvé stretnutie s uhorskými stavmi 18. mája 1741 prišla Mária Terézia v uhorskom (niektorí bádatelia sú presvedčení, že v slovenskom) kroji. Demonštrovala svoju lásku k Uhorsku a o mesiac neskôr, 25. júna 1741 sa nechala v Dóme sv. Martina triumfálne korunovať na uhorskú kráľovnú. Korunu jej na hlavu nasadil arcibiskup Imrich Esterházy, ktorý sa narodil v kaštieli v Galante a na dnešnom Námestí slobody v Bratislave si dal postaviť honosný palác, ktorý je v súčasnosti sídlom premiéra. Korunovácia bola taká veľkolepá, že britský veľvyslanec Thomas Robinson o nej referoval do Londýna, že to bol najkrajší a najhonosnejší ceremoniál, aký kedy videl. Uhorskej šľachte to však nestačilo. Od panovníčky si delegáti snemu vymohli garanciu nezdaniteľnosti, jednotnú správu Uhorska a zastúpenie predstaviteľov krajiny v najvyšších orgánoch habsburskej monarchie. Kráľovná bola pod obrovským tlakom, v priebehu leta utrpela jej armáda porážku za porážkou, takže v podstate ani nemala na výber. Až potom zasiahli do bojov uhorské pluky, ktoré zvrátili situáciu a v tomto najťažšom historickom okamihu doslova zachránili monarchiu. Sotva si Rakúsko vydýchlo, nechalo sa zatiahnuť do Sedemročnej vojny (1756 – 1763), ktorá býva niekedy nazývaná aj prvou svetovou vojnou, lebo v nej bojovali všetky európske veľmoci aj o svoje kolónie v Amerike a Ázii. Vojna sa skončila fakticky patovým stavom, ale habsburská pokladnica bola vyčerpaná. V tej chvíli Mária Terézia pochopila niečo, čo z nej urobilo panovníčku svetového formátu.

  Cisárovná si uvedomila (podobne ako neskôr v Sovietskom zväze Gorbačov), že monarchia je premilitarizovaná, ekonomicky vyčerpaná, zaostalá a že ju treba reformovať. Sama sa stala až vášnivou pacifistkou a dodnes sa cituje jej výrok: „Nikdy nezabúdajme, že aj priemerný mier je lepší ako úspešná vojna.“ Zlom v jej vláde predstavuje jún 1764, kedy v Bratislave opätovne žiadala uhorskú šľachtu, aby platila dane. Delegáti snemu požiadavku kráľovnej pobúrene odmietli a navrhli jej, aby zvýšila dane poddaným. Ich hnev bol o to väčší, že tesne pred snemom vydal jej poradca Adam František Kollár spis, v ktorom kritizoval správanie šľachty, žiadal jej daňovú povinnosť, zdanenie kléru a štátnu kontrolu cirkvi. Kým v západnej Európe sa kniha stretla s pozitívnymi ohlasmi, uhorská šľachta obvinila Kollára z vlastizrady a vymohla si u kráľovnej (ktorá názory svojho poradcu zdieľala) zákaz a verejné spálenie spisu na dnešnom Hlavnom námestí v Bratislave. Po tomto konflikte však kráľovná stratila k uhorským stavom dôveru, najvyšších predstaviteľov krajiny (palatína, prímasa a krajinského sudcu) obvinila z problémov monarchie, ďalší snem už nikdy nezvolala a úrady v Uhorskom kráľovstve už nikdy neobsadila. Rozhodla sa, že bude vládnuť absolutisticky, prostredníctvom kráľovských patentov, ktoré nahradili zákony snemu. Znelo to despoticky, ale to, čo nasledovalo, znamenalo pre našu krajinu nebývalý rozvoj a takmer revolučné zmeny.

  Začala daňovou reformou. Keďže počas Sedemročnej vojny sa zvýšili dane až o 60 percent, čo spôsobovalo obrovské problémy poddaným, presadila napriek odporu šľachty a cirkvi zdanenie všetkej pôdy, vrátane šľachtickej a cirkevnej. Znížila poddanské povinnosti až o štyri pätiny. Začala raziť kvalitné strieborné mince, tzv. tereziánske toliare, ktoré sa stali vyhľadávaným platidlom v celej Európe (neskôr inšpirovali aj rodiace sa Spojené štáty, toliar = dollar) a v roku 1762 vydala prvé papierové peniaze v strednej Európe. Tieto opatrenia spôsobili, že dovtedy sústavne vzrastajúci štátny dlh sa postupne vyrovnal a v roku 1775 mal už 6 miliónov zlatých prebytku.

  Zakázala stredoveké mučenie (tortúru), zrušila rozsudky smrti nad čarodejnicami (neskôr ukončila aj prenasledovanie čarodejníc ako také), zmenšila trestnú právomoc zemepánov nad poddanými a vôbec ako prvá panovníčka sa zaujímala o zlepšenie životných podmienok a postavenia poddaných. Položila základy systematickej zdravotnej starostlivosti. Nariadila vytvorenie stálych miest lekárov v každom meste a diplomovaných pôrodných pôrodných babíc. Ako prvá panovníčka na európskom kontinente nariadila povinné očkovanie proti kiahňam.

  K najvýznamnejším reformám patrí reforma školstva, v ktorých naša kráľovná predbehla dobu. Jej poradcovia zhromažďovali poznatky z celej Európy. Mária Terézia zaviedla nielen povinnú školskú dochádzku (najvyspelejší štát vtedajšieho sveta, Veľká Británia, pristúpila k tomuto kroku až o polstoročie neskôr) a po prvýkrát umožnila chodiť do školy aj dievčatám, ale presadila aj modernizáciu všetkých typov škôl. Sprísnila pomery na univerzitách (keďže profesori si neplnili svoje povinnosti a prednášky sa diktovali), zaviedla povinné predmety a povinnosť vydávania učebných textov, podporovala vedu a výskum. Ešte aj zvonček na školských chodbách, ktorý dodnes používame, sa zaviedol za jej éry. V roku 1763 založila v Banskej Štiavnici Banskú akadémiu – prvú technickú vysokú školu na svete.

  V Šaštíne, Holíči, Bernolákove a Haliči pri Lučenci zakladala manufaktúry, dala upraviť vodné toky a na Záhorí nechala vysadiť borovicové lesy (aby nefúkal piesok do jej holíčskeho kaštieľa), ktoré sú dnes legendárnym rajom hubárov. Za jej panovania prešla Bratislava, ktorú často navštevovala, veľkolepou výstavbou, bolo to v tej dobe jedno z najkrajších európskych miest, centrum umenia a vedy, dala kompletne zrekonštruovať Bratislavský hrad a založila tu kráľovskú gardu. Nechala zbúrať hradby a rozšíriť mesto, založila sieť kaviarní, udelením privilégia miestnemu tlačiarovi Jánovi Michalovi Landererovi umožnila vznik slávnych novín Pressburger Zeitung (ktoré mali prezývku „uhorské Times“) a rozvoj novinárstva. Zmenila tvár Uhorska tým, že podporovala masívne prisťahovalectvo, ale aj migráciu do vyľudnených južných oblastí, ktoré zostali po tureckej okupácii pusté – v dôsledku čoho veľa Slovákov odišlo na Dolnú zem.

  Na Slovensko chodievala na tú dobu pomerne často. Najviac si obľúbila Bratislavu a Záhorie. Jej vzťah k Bratislave je prirodzený, zachránila jej korunu i celú monarchiu, na Bratislavskom hrade bolo jej sídlo uhorskej kráľovnej a boli tam uložené aj uhorské korunovačné klenoty. No hoci tu mala reprezentačné miestnosti i súkromné komnaty, hrad v rokoch 1765 – 1780 väčšinou obýval jej zať, uhorský miestodržiteľ Albert Saský. Mária Terézia mu dala za manželku svoju dcéru Máriu Kristínu. Svadobná hostina bola v lete 1766 v záhrade Grassalkovičovho (dnešného Prezidentského) paláca, ktorý kráľovná niekoľkokrát osobne navštívila. Jej vzťah k mestu premenil Bratislavu na kultúrnu metropolu strednej Európy.

  Mária Terézia počas svojho neuveriteľne dlhého, štyridsaťročného panovania (ktoré sa nazýva aj tereziánske obdobie) dokázala zmeniť upadajúce zaostalé kráľovstvo na prekvitajúcu vyspelú ríšu, ktorá určovala vo viacerých oblastiach európske trendy. Ukážkou toho, ako sme zamrzli vo vývoji, je aj to, že tereziánsky systém školstva, ktorý bol vo svojej dobe najvyspelejší, platí v podstate dodnes. Ak sa dnes vedú spory o to, či do Bratislavy patrí socha Márie Terézie, moja odpoveď je, že jednoznačne áno. Nie však kópia pôvodnej, ktorá mala ideologický kontext a aj z toho dôvodu bola rozhodnutím československého parlamentu z roku 1921 spolu s ďalšími symbolmi veľkomaďarskej idey (na Devíne, na nitrianskom Zobore a inde) vyhodená do vzduchu – ale úplne nové súsošie, ktoré by symbolizovalo jej význam pre Slovensko. Teda nie s dvoma maďarskými honvédmi po boku, ale spolu so svojimi dvoma najvýznamnejšími slovenskými poradcami: Adamom Františkom Kollárom a maršalom Andrejom Hadikom. Kollár, syn banského robotníka z Terchovej, ktorý to dotiahol až na povýšenie do šľachtického stavu, bol povestný svojou rozhľadenosťou a múdrosťou, pre ktorú si vyslúžil prezývku „slovenský Sokrates“. Táto prezývka vyjadrovala aj jeho uvedomelé a vyhranené národné povedomie. Bol riaditeľom Dvorskej knižnice, na podnet cisárovnej vypracoval plán na celoríšsku akadémiu vied a bol aj tvorcom základnej časti prelomovej osvieteneckej školskej reformy Ratio educationis. Ešte slávnejším spolupracovníkom Márie Terézie bol poľný maršal Andrej Hadik, ktorý v roku 1774 získal najvyššiu vojenskú hodnosť, aká sa vôbec Slovákovi doteraz podarila dosiahnuť. Hadik pochádzal zo slovenského zemianskeho rodu z Turca, narodil sa však v Dunajskom Klátove, kde jeho otec slúžil pri vojsku ako kapitán. Jeho najväčším vojenským úspechom bolo dobytie Berlína počas sedemročnej vojny s minimálnymi stratami (prišiel len o desiatich mužov). Pruský kráľ Fridrich II., ktorý musel z obsadeného mesta utekať, mu do konca života nezabudol túto potupu. Tento čin ho preslávil po celej Európe, označili ho ako „husársky kúsok“ (ako vyzdvihnutie úlohy 1 1100 husárov, ktorým velil) a od tých čias sa bravúrne vojenské skutky označujú týmto názvom. Odvtedy jeho kariéra prudko stúpala. Mária Terézia mu udelila najvyššie vojenské vyznamenanie monarchie, udelila mu titul grófa, povýšila ho na poľného maršala a v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch patril k najvplyvnejším mužom na cisárskom dvore. V rokoch 1774 – 1790 dokonca zastával miesto predsedu Dvorskej vojnovej rady, ktorá zodpovedala dnešnej funkcii ministra obrany. Tak čo patrí socha Márie Terezie do Bratislavy?

  • Európa
   Mária Terézia bola povahou vľúdna a láskavá, presvedčením ale veľmi konzervatívna, úplne oddaná katolicizmu. Základom všetkého jej bola pevná viera vo svojom božskom poslaní a predurčenosť. Sklon k náboženskej tolerancii jej bol cudzí, s tým musel prísť až jej syn. Tmavou škvrnou na Máriinom vládnutí je niekoľko vĺn prenasledovania židovského obyvateľstva, ktoré obvinila z kolaborácie s bavorským vládcom a pruskými vojskami. V roku 1758 Mária Terézia prikázala Židom nosiť zvláštne označenie…

 43. Na NWO ten Slabecius zase napísal kilometrový
  článok.
  Vôbec som ho nečítala,ale tento diskusný príspevok áno.
  jop napsal:
  18.5.2017 (18.43)

  pozrite si Bukvicu, ktorú sme mali pred Cyrilom a Metodom. Potom prišli ideológovia Cyril a Metod, zničili nám Bukvicu, zničili nám jazyk, zničili nám korene, zničili našu minulosť, zničili Slovanstvo.

  HisTory (história, po rusky Istorija teda „Z Tóry“) je lož vymyslená nepriateľmi staroslovanov, určená na zničenie koreňov staroslovanskej ríše.

  Prečítajte si o Tartarii,

  prečítajte si o sibírskych lesoch, lebo celá Sibír bola umelo vysádzaná cca pred 300 rokmi,

  prečítajte si o Tunguzskom meteorite, kde fotografie ukazujú presne rovnako hrubé, popadané stromy tohto umelo vysadeného lesa a nie žiadny prírodný prales s rôznymi stromami rôznej hrúbky
  prečítajte si že na Sibíri nie sú stromy staršie ako 300 rokov, napriek tomu že všade inde po planéte sú

  prečítajte si o celých pohoriach v Sibíri pokrytých oštiepanými kameňmi po zjavne obrovských výbuchoch, pričom tie kamene majú ostré hrany, teda nie sú obrúsené od vetra a prachu, sú čerstvé iba pár storočí. Plus sú celé kopce pokryté balvanmi zarytými do zeme, jedným smerom. Zjavný výbuch ktorý ich rozhodil do vzduchu od centra von
  prečítajte si o ruských pohoriach, ktoré majú umelo upravené vrcholy, ich ostré špice neexistujú a sú vyrovnané do obrovských rovných plôch

  prečítajte si o okrúhlych jazerách s valmi zeme na okraji, ktoré vznikajú po výbuchu jadrovej bomby (rusi za socíku robili umelé jazerá na zavlažovanie atómovými podzemnými výbuchmi, jazerá mali takú formu aj ten val zeme na okraji ako tie takzvané prírodné karstové), ktorých je aj na Sibíri aj kade tade po svete plno (volajú sa karstové, teda vápencové jazerá, len ten vápenec tam akosi neexistuje)

  prečítajte si o dopadoch pravdepodobne zvyškov kométy na Sibír, kde sú aj na GoogleMaps viditelné pozdĺžne trhané jazvy na povrchu planéty, ktoré tú Tartariu pravdepodobne načali a jadrový útok to dokončil

  prečítajte si o množstve ruských miest, kde sa pri socializme počas rekonštrukcií zistilo, že mestá sú zasypané hlinou a popolom do výšky prvého poschodia, kde pôvodný hlavný ozdobný vchod do domov je 2-4 metre pod úrovňou súčasného povrchu (teda po výbuchoch bolo do atmosféry vyhodené množstvo pôdy, ktorá následne padala aj v mestách a zasypala prízemie, a z prvého poschodia sa stalo prízemie.
  Lebo v pivnici sa nerobia ozdobné hlavné vstupné vchody do domu, lebo sú pod zemou

  prečítajte si o zvyškoch „Ruského múru“ na juhu Ruska v dĺžke tisícok km, po ktorom ostali iba vyhĺbené pôdorysy v zemine, nevie sa voči komu bol, nevie sa o žiadnej ríši ktorá ho stavala (to bola tá Tartária), ktorý ale bol stavaný technicky rozvinutou civilizáciou, kde boli typovo identické obranné pevnosti každých niekoľko kilometrov atď

  prečítajte si o tom, že strieľne pôvodného čínskeho múru boli obrátené smerom do Číny, teda múr bol určený na obranu voči útoku pochádzajúme z čínskeho územia a nie na obranu Číny (lebo na severe Číny podľa súčasnej „HisTory“ neboli žiadne civilizácie voči ktorým sa tá Čína mala brániť). Ale na severe Číny bola Tartária

  prečítajte si o takzvanom tatáro-mongolskom jarme v Rusku, kde vraj bola Rus vykorisýovaná mongolmi, ale o žiadnej tatársko mongolskej ríši nevedia nikde vo svete a mongoli sa o nej dozvedeli až z kníh „HisTory“.
  Lebo po tejto neexistujúcej ríši neostali ani mestá, ani sídla, a ani odpadky počas kočovania, keď tie „milióny Mongolov“ vraj išli bojovať proti Rusom.
  Pričom počas tohto „jarma“ bol najväčší rozkvet pravoslávia, postavilo sa najviac chrámov atď.
  Neboli žiadni tatáromongoli ale občianska vojna a následne Tartária bola zničená, najprv zvyškami kométy, následne atómovým útokom proti zvyškom Tartárie.
  Ak si myslíte, že kde zmizla rádioaktivita, tak sa mýlite.
  Černobyl má zdravšiu ekosféru ako Tatry, rádioaktivita iba miestna, tam kde sa zahrabávali všetky ťažko ožiarené veci, teda pohrebiská techniky a podobne. Inde rádioaktivita prakticky normál, pičom prešlo iba 40 rokov.
  Lesné plody normál, huby väčšinou normál, aj keď niektoré druhy viac akumulujú rádioaktivitu ako iné. Zvieratá bez deformácií.

  Informácie si hľadajte sami, robte si informačnú databázu sami. Nikto vám do hlavy rozum nenaleje, sami sa snažte.

  • Chytré, ale tady není v češtině ani dostupná informace co bylo před Cyrilem, myslím oficiálně, manžel tomu například nevěří a já osobně nemám šanci o tomhle někde hovořit. Dívali by se na mně jako na blázna.
   O té občanské vojně a následné atomové válce jsem četla vedle na vodě, jinak žádná dostupná literatura tohle nepíše. A rusky až tak nerozumím. A kdo tu bombu tedy měl?

   • Zdroje?Ja len z internetu.
    http://aeronet.cz/news/putin-odhaluje-historii-ruska-narod-ktery-nezna-svou-minulost-nema-budoucnost-zkaza-velke-tartarie-1-cast/

    ://aeronet.cz/news/putin-odhaluje-historii-ruska-narod-ktery-nezna-svou-minulost-nema-budoucnost-zkaza-velke-tartarie-2-cast-dokonceni/

    http://aeronet.cz/news/kam-zmizela-historie-slovanu-a-ruska-a-kam-zmizela-tartarie-video/

   • Taky mne zajímá, kdo tu jadernou bombu použil….

    • Je to v druhej časti,čo som vložila.Treba pozrieť.
     Ono je to tak,ako vždy…

    • V histórii som dával video k vojnám 1812. Kde akože bojoval Napoleon proti Alexandrovi – po analýze v dotyčnom videu to vyzerá, že Napoleon bojoval spolu so ZRADCOM alexandrom proti zvyškom Tartárie. Pri Moskve sa nezastavil a zničil ju Napoleon.
     Všetko čo je pastnuté od Jop-a vyššie – áno, takto podľa mňa vyzerá reálna minulosť v hrubých črtách.

     • Kolodej,pred nejakým časom,krátko po rozdelení diskusie,si vytkol Robovi,že ho tu s jeho Tartáriou tolerujeme,pretože sme slušní…

      Zmenil si už názor na Tartáriu?
      Chcem vlastne povedať jednu vec.
      Na Hoxových stránkach som nebola dlho,ale napriek tomu som si všimla,ako práve Hox znevažoval Tartáriu,tak si myslím,že napriek tomu,že na stránkach tartaria.sk je veľa podnetných článkov o Slovanoch a preto to Hox-islamistom vadí a preto tie stránky zosmiešňujú ako rozprávky a výsledkom toho ostalo v našom podvedomí,vďaka práve Hoxovi,že Tartáriu a všetko o nej odmietame a všimla som si,že v poslednej dobe,keď ešte bola spoločná diskusia,tak o Tartárii sa tam ani neceklo.Upadla úplne do zabudnutia.Prečo asi?

      • Ja si na svoju otázku odpovedám tak,že Hox už vtedy vedel,čo robí.Použil vedy.sk,Tartáriu,Levašova,zakázanú históriu,ezoterické články atď.na podchytenie ľudí a ich zmanipulovanie a nasmerovanie na štúdium KSB.No a už keď ich tam mal,tak slovanstvo netrebalo vyzdvihovať,naopak,lebo cieľ KSB nie je,aby sa Slovania spojili,ale aby ako ovce sa nechali pomaly a isto islamizovať.Tam smeruje celá ich KSB,preto národnostné hlasy sú pre nich znakom fašizmu,presne tak,ako Fico,kiska a všetci ostatní,netreba menovať.Preto Pjakin tvrdil,že Francúzi nie sú nacionalisti,že preto vraj Lepenka nikdy nevyhrá.Pjakin a celá KOB je nástroj NWO a hoxovci propagátori islamizácie a islamistickej gloalizácie NWO presne podľa Kalergiho plánu.

       • Ano, Ninko v tom máš pravdu, včera jsem si přečetla Pjakina, o tom, že s ním orá zeťák ani slovo, všechno je údajně v pořádku a že má státní elitu pod kontrolou. Nemá, nemůže se setkat s kým chce, místo Putina s ním může hovořit jen Lavrov.

        Sybila údajně hovořila o nebezpečí z východu. Žlutí to asi nebudou, asi to byli vyvolení.
        O Napoleonovi je to zajímavé, fakta jsou jasná, skončil ve vyhnanství, nedokončil úkol. A Hitler?

        Kdo použil tu bombu, sever Afriky taky dostal zásah, Sibiř je přece jen jinde a porost tam je.

        • Áno,Trump má všetko pod kontrolou asi tak,jak má svoj život pod kontrolou vrchný guru Pjakin…
         Tak ako Napoleon,tak aj Hitler boli zneužití vyvolenými.Ale Napoleon úkol dokončil,presne tak,ako vyvolení potrebovali.Aj Hitler úlohu splnil,tak,ako oni chceli a potom zdrhol do Argentíny.Ono pri tej bitke 1812 o Moskvu,Napoleona zradili anglické elity.Neskôr aj cárske elity.Napoleon bol múdry.Mal v pláne a mal uzavretú dohodu s ruskou cárskou elitou,že spoločne odrovnajú angličanov a otvorí sa im cesta do Indie,ktorá bola kolóniou vtedy najväčšej anglickej ríše,ale Romanovci ho tiež zradili.Moskvu vyprázdnili.V podstate Žid zase vyhral…Zase umierali Slovania,mnoho Rusov,hlavne chudobných,sa totiž pre útlaky cárskej rodiny dalo zmanipulovať a pridali sa k Napoleónovi.Stále ten istý cieľ-zničiť Slovanov…

        • V tom článku píšu,že bombu použili Angličania/Rotschildovci-ako vrchol pyramídy/.Keď videli,že funguje,rozhodli sa ju použiť na zvyšok pôvodnej Tartárie.Kolodej sa pýtal,ako je možné,že tak spravodlivú a prosperujúcu civilizáciu Tartárie mohli poraziť a ako mohla zmiznúť zo sveta…Ta tak,že nemal kto bojovať,boli vyhladení.V tom článku to vysvetľujú…://aeronet.cz/news/putin-odhaluje-historii-ruska-narod-ktery-nezna-svou-minulost-nema-budoucnost-zkaza-velke-tartarie-2-cast-dokonceni/

         • V Moskve je jeden verejný merač radiácie, ukazuje 139, u nás bežná hodnota 12-15, zvyšok Ruska, Sibír a okolie Sahary pre istotu nemeria nikto.

          • Všetko je zložité na pochopenie našim terajším rozumom.Hýbem svojimi závitmi mozgu,ale veľmi mi to nepomáha.
           Je to zložité…ale fotky sú zaujímavé.

           https://myslenkyocemkoli.blogspot.sk/2017/02/hory-doly-terikony-po-stopach-davne.html?m=1

           http://www.tartaria.sk/hadanie-pravdy/vylo-inde/as-gard/na-zemi-niet-lesov-iii

      • Nie, nikdy som Tartáriu neznevažoval ale môj postoj bol veľmi opatrný.
       Rovnako sa s ňou nestotožňujem, lebo neviem, čo bola. Neviem, čo to bola za vojna, neviem, aké pomery vládli v Tartárii.
       A tiež nechápem, čo alebo kto mohol takto zlikvidovať prosperujúcu spravodlivú celosvetovú civilizáciu. Lebo keby takou bola, podarilo by sa ju zlikvidovať? … Je tam plno otázok. Najprv pohľadám odpovede :)
       A Hox patril k prvým propagátorom Tartárie – možno, aby ju mohol potom v budúcnosti negovať. Neviem a nezaujíma ma to.

       • Tiež lúskam a hľadám.
        Ale aspoň že píšeš,že…”áno,takto podľa mňa vyzerá reálna minulosť v hrubých črtách.”
        ☺Čítaj maily častejšie.☺

     • Nejde mi do hlavy, prečo pri minulej mega vojne operujú s použitím atomoviek, zbytočne sa do toho následne pletie rádioaktivita a čo s ňou v tak krátkom čase. Vzhľadom na to, čo skúmal Tesla s veľkou pravdepodobnosťou existujú ničivejšie veci a bez radiácie.

      Nedávnych výletov do Černobylu je zdokumentovaných dosť aj na youtube a sú miesta kde merače zaznamenávajú silné žiarenie. Pravdepodobne sa radiácia odbúrava podstatne rýchlejšie, než prezentuje oficiálna veda ale že by tam po 40 rokoch bola “čistota” ako v Tatrách, tak to neviem.

      • S atomovými bombami operujú preto,lebo tie si z nedávnej minulosti vie predstaviť úplne každý,ako vyzerajú po zhodení-to minimálne každý súčasník videl.
       No a o Teslových pokusoch vie zatiaľ stále málo ľudí.Keby písali ,že tá megavojna bola s použitím ja neviem nejakých hypersonických zbraní…kto by tomu veril,že by to bolo možné,keď dnes sa píše,že hyporsonické zbrane sú najnovšie zbrane 21.storočia,že nič také v zaostalej minulosti nikdy nebolo…

      • A pokiaľ ide o tú radiáciu,tak som čítala,že skúšky jadrových zbraní v cca 60.rokoch rozšírili 100-násobne viac radiácie,ako Černobyľ…

      • Akurát lúskam toto, malo by to pár vecí objasniť:
       Ядерный удар по нам уже произошёл
       http://alturl.com/cj2qw

       Treba to tam nájsť nižšie.

  • Ten jop sa celú dobu tváril ako platený blbeček a naraz vystrihne taký komentár.
   Napadá ma len, že tie veci už sú dostatočne známe na to, aby sa ďalej zapierali, a tak musia trochu popustiť zas oprate..

   • Hej?Nepoznám jeho komentáre-vôbec.Ale toto trafia,však?

    • Na nwoo mal nástup vo veľkom štýle, kedy sa desiatkami príspevkov snažil presvedčiť, že Putin slúži za úplatu oligarchom..

     Áno, tu sa triafa pekne.

     • Vidíš,to som nevedela.
      Viacerí otočia,možno len zo zištných dôvodov,neviem,nepoznám jeho staršie názory.

      Vieš,ako sa hovorí.Z potápajúcej sa lode západného super liberalizmu,utekajú najprv zradcovia,viď Banáš,ktorý zázračne prekukol…

      • Ľudia, ako Banáš…tí zradcovia, ako hovoríš…oni majú herecké nadanie. Veď v TV skoro ani nevidíš iných, len “nedotknuteľných”..
       Je preto treba mať na pamäti, kto je kto.
       Nepochybujem, že mnohí pamätajú..

       • No ja som si dala 2+2dokopy,keď z ničoho nič,po jeho “skvelej” politickej kariére naprieč všetkými réžimami u nás,nehovoriac,o tom,že sa pričinil o vstup do NATO,ako poslanec EÚ….,začal písať knihy a vraj dobrovoľne opustil politiku a začal ich písať po stretnutí s Dalajlámom a vraj mu nechal posvätiť naše slovanské runa!Teraz len prešiel tam,kam vietor,tam plášť.Zo psa slanina nebude.Jemu ide o vlastné prežitie.Taký vedia,kedy otočiť.Ale ide mu to dobre,ale ja mu to nezožeriem.

        • Slovanské runa…?
         No a čo s tým má dalajlama, že by to mal svätiť? Do kostola, mešity alebo synagógy by to zaniesť nechcel?

         • ☺runy slovanské.
          Veľa hodín,už robím preklepy.
          Veď o to ide.Hneď vystrelil za Dalajlámom a pozrimeže,koľko priestoru má zrazu Banáš.Žiadne knihy nemajú takú publicitu všade,ako jeho.
          A úprimne?Môj muž na základe abnormálnej reklamy na jeho knihy aj ich nakúpil a sám nie je schopný ich čítať a povedal,že bulšit,tak ja ani nskúšam,v tomto mužovi aj verím.Určite manipulácia,fabulácia,skresľovanie,odpútavanie.Čo ja viem?

          • Vieš, na čo sa teším, Ninka?
           Na dobu, kedy zapnem bedňu a od rána do večera tam budú dávať samú pravdu!:-)
           Či aspoň pravdu podľa najlepšieho vedomia zamestnancov televízie..

 44. Kamienok do mozaiky :)
  http://www.novarepublika.cz/2017/05/stanislav-morozov-k-utoku-na-sssr-melo.html
  Stanislav Morozov: K útoku na SSSR mělo dojít již v roce 1935

  Norman řekl polskému ministru Beckovi, že je nezbytně nutné, aby se tohoto útoku na Sovětský svaz účastnila i Francie. A aby se mohla účastnit Francie, muselo by Německo podepsat s Francií smlouvu. Tehdejší francouzský ministr zahraničních věcí Pierre Laval byl příznivě nakloněn podepsání takovéto smlouvy s Hitlerem. Nad všemi však vyzrál Stalin, který vymyslel následující kombinaci, aby útok odvrátil.

  Sovětská rozvědka věděla, že tajná polsko-německá dohoda byla uzavřena 25. února 1934 – o tom je svědectví v oficiální publikaci Dokumenty zahraniční politiky SSSR. Smlouva byla uzavřena podle příkazu Pilsudského, sérii rozhovorů s představiteli Německa a Japonska vedli ministr zahraničních věcí Beck a náčelník Hlavního štábu polské armády Janusz Tadeusz Gasiorowski.

  Text tajné polsko-německé smlouvy byl kanály rozvědky převezen do Francie a publikován v provinciálních francouzských novinách Bourbonský republikán 18. dubna 1935. Za dva dny tento text přetiskly sovětské listy Izvěstija a Pravda, a na první stránce. V novinách bylo uvedeno například v pátém bodu: Dovolit průchod německých vojsk přes polské území. V prvním bodu se jasně deklarovala závislost polské vlády na německé atd. Kdyby Japonsko napadlo Sovětský svaz z východu a ze západu Německo s Polskem, mohly udělit Sovětskému svazu – psal se rok 1935 – hluboké rány a velké ztráty.

  Jenže Francie by se v případě takové smlouvy propadla v hierarchii evropských mocností na významně nižší stupínek. Proto 2. května 1935 Francie uzavřela smlouvu nikoli s Hitlerem, ale se Sovětským svazem, a za 14 dní, 16. května 1935, přiletěl do Moskvy Edvard Beneš a podepsal v návaznosti na sovětsko-francouzskou smlouvu o vzájemné pomoci také obdobnou smlouvu sovětsko-československou.

 45. Faktografia. Múzeum “dopotopnej” kultúry Moskvy v Moskve.
  https://www.tart-aria.info/muzej-arheologii-dopotopnoj-moskvy/
  Robo, pre Teba ;) Vždy si treba zachovať zdravý rozum a súdnosť. Súdnosť je možno ešte dôležitejšia. Stále ostáva otázka, sme pozostatky, alebo dobyvatelia? No a ak sme dobyvatelia, tak máme podlžnosť voči niekomu ;)

  • Nič nemôžeš vytrhnúť z kontextu, všetko súvisí so všetkým.

   A odpoveď na svoju otázku nájdeš aj v Rusku dnešných dní.
   “Je Rusko “pozostatok” alebo dobyvateľ?”

   Odpoveď na určité otázky je veľmi prostá.

   Je potreba vedieť aj uznať, že k.koti robia všetko pre to, aby sme zas nezískali svoje seba-uvedomenie.

   • No neviem. A čo keď jazyk a krajina a energia zeme robí z ľudí to čo sme. Prišli sme a zem nás zmenila. Ale skôr to vidím ako vojnu trvajúcu pár storočí. A tá nasledovala po akejsi veľkej katastrofe.

 46. Na Prima ZOOM je dokument Po stopách staré Rusi http://tvprogram.idnes.cz/tvprogram.aspx?t=detail&id=34165758
  Před 14.stoletím psali na březovou kůru a psát uměli všichni, u nás to nebylo určitě jiné.

 47. S kým bojoval Napoleon? Prečo je výbava armády Alexandra I veľmi podobná veľkej armáde Napoleona? Naozaj Napoleon prehral vojnu v 1812?
  https://www.youtube.com/watch?v=xeJaFLK-Jd4
  Hehe, nech sa nemotáme len v súčasnosti. Táto minulosť je veľmi zaujímavá ;)

 48. Bars fajny článok o tom, ako Poliaci “milujú” banderovcov.
  http://politikus.ru/articles/93880-kurva-banderovska.html

  V článku sú zaujímavé fotky poľskej elity (civili a generáli) s nemeckými potentátmi III. reichu tesne pred vojnou.
  Len aby sa nezabudlo, akí vlastne Poliaci boli.

 49. Objednala jsem si jedno číslo VMmagazínu:
  Vinča byla největším a nejdůležitějším obchodním centrem v celé Evropě (5500 – 4500 př. n. l.). V oblasti Vinča byly nalezeny keramické předměty s nápisy. To znamená, že kultura, která zde kdysi žila a kterou dnes nazýváme „kultura Vinča“ používala písmo, které je o tisíc let starší, než Sumerské písmo.
  Titův archeologický výzkum
  Josip Broz Tito byl prezident Jugoslávie (1953 – 1980), která byla později válkou rozdělena. Tito měl zálibu v archeologii. Na jeho příkaz byl prováděn podrobný průzkum na celém území bývalé Jugoslávie. Nálezy z doby před příchodem Římanů byly dokumentovány, pečlivě evidovány a mnoho z nich uloženo do muzeí. Tito hledal a nacházel stopy původních národů. Díky Josipu Titovi se dodnes zachovalo nesmírné archeologické bohatství dokazující náš slovanský původ.
  Nezájem a dezinformace
  Po rozpadu Jugoslávie (války v letech 1991 – 1999) byly zaznamenány snahy zničit muzea a tím i identitu původních obyvatel. Národní muzeum v Sarajevu bylo zavřeno a určeno k likvidaci. Jen díky hrdinství personálu a lidem za Sarajeva se podařilo udržet chod muzea celé dlouhé tři roky, bez elektřiny, bez mzdy, bez podpory „západního“ světa – včetně tehdejší České a Slovenské federativní republiky.
  Boj o zničení artefaktů trvá dodnes. V Národním muzeu v Sarajevu je otevřená velká expozice unikátních památek z období Římské říše. Přitom, v podzemním patře jsou uloženy tisíce artefaktů z doby před příchodem Římanů, bohužel veřejnosti nepřístupné. Místní personál má o sbírkách zakázáno veřejně hovořit. Unikátní obelisky v horách, kamenné desky a kyklopské stavby jsou záměrně přehlíženy Kamenný obelisk v Bakiči
  Obelisk v Bakiči je významným kultovním místem v Evropě. Díky jeho poloze hluboko v bosenských lesích zůstal dodnes nedotčen po tisíce let. Desetitunový obelisk vysoký čtyři metry je vytesán z jednoho bloku kamene. Jeho čtyři strany jsou orientovány ke světovým stranám v jiném období než dnes. Na každé straně jsou vytesány ornamenty a znaky, které nejsou dodnes spolehlivě vysvětleny. Obraz zvířete připomíná víc dinosaura, než kance. Obelisk stojí uprostřed lesů a je otázkou, proč právě zde.
  Nejstarší poutní místo v Olovu
  Nedaleko města Bakiči – Olovo jsou ruiny staré kultovní stavby, které je známá pod názvem chrám sv. Rocha. Podle historických záznamů se na místě sv. Rocha konala ještě v roce 1610 procesí se svíčkami, kterého se zúčastnilo denně víc jak 15.000 věřících. Poutě byly časem potlačeny s nástupem muslimské většiny v 16. století. Dnes se koná jednou v roce velká slavnost, na kterou se sjíždějí lidé z celé bývalé Jugoslávie.
  Kamenné stély – Stečci
  Mnohatunové kamenné stély jsou pokryty různými motivy a znaky. Jenom v Bosně bylo objeveno 3126 lokalit s kamennými stélami. Celkem je to 69 356 prehistorických kamenných stél. Na více než 6 000 stélách bylo zdokumentováno 400 nápisů, které nejsou dodnes přeloženy. U cesty z Mostaru do Stolacu jsou k vidění desítíky stél v lokalitě Radmilja. Na stélách jsou vyobrazeny nejstarší symboly kříže – kotva, jako symbol domova, přístavu. Symbol kříže jak ho dnes známe, zavedl „Vatikán“. Původní název Vatikánu v překladu je „ město hada“.
  Genetika Slovanů
  Nedávno provedená genetická analýza šokovala evropské vědce. Víc jak 30 procent genetického materiálu z východní a jižní Evropy pochází z období před 12.000 lety. Podobný podíl lze najít z období 3 – 5. století př. n. l. a tak dále. Z toho vyplývá, že genetika nemá žádný důkaz o nějaké druhové masívní migraci v 7. století. Neexistuje žádný rozdíl mezi etnickými skupinami (východní Evropa, jižní Balkán atd.). Existují tendence a pokusy nové genetické výzkumy zamlčovat, nebo je falšovat. Neexistuje žádná lidová tradice o našem příchodu, ani o žádné vlasti, ze které jsme přišli. Naopak, existuje mnoho folklórních zvyků z naší dávné minulosti. Jsou to „pohanské“ slavnosti významných dní v roce, na Balkáně pak králové z bájné Illyrie. Poslední folklórní vzpomínkou jsou snad jen první císaři nově vznikající říše Římské.
  Antropologie a etnologie
  Neexistuje žádný antropologický, nebo etnologický rozdíl mezi Slovanskými obyvateli východní a jižní Evropy. Typické jsou kroje s ornamenty, čepice, klobouky, oblečení na každý den, obuv. Existují rozdíly dané místními zvyky a náboženstvím, ale ty jsou jen povrchní.
  Na ostrově Hvar, kopec Purkin, je velká megalitická stavba. Mnohatunové kyklopské kameny tvoří jen první nadzemní řadu – základy. Zbytek je dostavěn z menších kamenů mnohem později. Podobné kyklopské základy najdeme na celém území dávných Slovanů, zejména v jižní Evropě, na Řeckých ostrovech, na Maltě apod. Neexistující archeologické důkazy
  Neexistují žádné archeologické důkazy o masivním příjezdu kohokoliv v – nebo před 7. stoletím. Neexistuje žádná diskontinuita ve srovnání s předchozím obdobím. Například, středověká forma mohyl a megalitů je stejná, jako dřívější – předhistorické stavby slovanských Illyrů na Balkáně.
  Odborníci popisují nálezy unikátních a jedinečných keramických artefaktů na Balkáně, které datují do období 5.100 až 4.500 let před naším letopočtem. V roce 1893, za tehdejšího rakousko-uherska, byly prováděny zemní práce při výstavbě zemědělské univerzity v Sarajevu. Nálezy způsobily velký poprask a zájem archeologů z celého světa. O rok později (1894) zorganizovali v Sarajevu první mezinárodní
  kongres archeologie a antropologie. Tato, dnes záměrně, nebo z nedbalosti, opomíjená informace znamenala v tehdejší době nové poznání, které mohlo zvrátit historii dějin.
  Nejvýznamnějším výsledkem sarajevského kongresu byl fakt, že se světová archeologie shodla na faktu, že „Minojská civilizace na řeckém ostrově Kréta pochází z Balkánu. Dokazují to nálezy na Balkáně a na Krétě“. Výsledek kongresu byl jasný a nezpochybnitelný. Analýzy a fakta byly odborně popsány a datovány. Problémy nastaly později, s určením o jakou „kulturu“ jde. Většina vědců nazvala prehistorickou civilizaci univerzálně jako „dunajská“, jiní zase trvali na pojmenování butmirská, kararská, nuragická, illyrská, nebo jiná. Do vědy zasáhly národní zájmy zúčastněných vědců.
  Účelová manipulace Evropské historie
  Oficiální věda předpokládá, že se Slované objevili v Evropě na konci 5. nebo začátkem 6. století. Tento názor má původ v západní historiografii a v jazykovědě 19. století, zejména německé, který historici citují dodnes. Dnešní historici se nepochopitelně opírají o archeologické poznatky z 1. poloviny prvního tisíciletí našeho letopočtu. Je mnoho odborníků, kteří tento populární výklad zpochybňují.
  Co může nejlépe dokázat kontinuitu evropského obyvatelstva od začátku našeho letopočtu? Je to příbuzný jazyk, kterým se hovořilo na území jižní Evropy a od Rýna po Don ( Illyrové, Van – Vannio – Vangio, Sidoni – Sido, Vandili, Suoveni – Sclavini i Sclavinia atd.) dávno před 5. stoletím. Teorii o náhlém objevení se a počátku Slovanů na rozhraní 5. – 6. století není možné ničím zdůvodnit.
  Italové, Slovani, pak Illyrové
  Ve starých italských slovnících Enza Betizza najdeme pojmenování původních obyvatel jižní Evropy jako Slovani, pak Illyrové. Je zajímavé, že Papežský institut svatého Jeronýma vznikl na místě staré stavby, kterou nechal zbořit papež Peretti. Původní název chrámu byl Slovanský – Illyrský. Ještě v 19. století zakládal maršál Marmont Illyrské provincie, Marie Terezie má „Illyrský úřad“, a tak dále.
  V Maklavunu na Istrii byly objeveny první astronomicky orientované kamenné kruhy. Podobné stavby jsou v makedonském Kokinu. Kamenné stavby jsou staré víc jak 12.000 let, vznikaly mnohem dřív, než pyramidální stavby v Egyptě, nebo v Mexiku.

  • Přepis historie je základní stavební kámen systému jako takového. Pokud se jedná o rok 12000 př. Kr. jako datum Změny, tak před tímto datem jsou informace totálně přepsány.

 50. Avestánské písmo bylo vytvořené v Persií před naším letopočtem….
  Pahlaví, podle nějž bylo Avestské písmo vytvořeno, bylo běžně užíváno pro různé středoperské jazyky, nicméně bylo nevhodné pro reprezentaci liturgického jazyka, kde je třeba maximální přesnost záznamu.

  Pahlaví byl zjednodušující abdžad s nanejvýš 22 znaky, přičemž většinou nejednoznačných (tj. značily více, než jeden zvuk). Oproti tomu Avestánské písmo je úplná abeceda se samostatnými znaky pro vokály a dovoluje rozlišit všechny alofony fonémů jazyka. Abeceda obsahuje mnoho znaků z kurzivního Pahlaví (a, i, k, t, p, b, m, n, r, s, z, š, xv), ale jiné (ā, γ) pocházejí z žalmového “Pahlaví” (stejné znaky mají hodnoty γ and k v kurzívě).[3] Některé znaky pro vokály, např. ə se zdají pocházet z minuskulí Řecké alfabety.[3] Avestské o je ze zvláštní formy l, které existuje jen v aramejských heterogramech. Některé znaky (např. ŋ́, ṇ, ẏ, v) jsou výsledkem samostatné inovace.[4]
  Muhammad Rezá Šáh Pahlaví Árjamehr, Dr. h. c. byl íránský šáh z dynastie “Pahlaví” a zároveň poslední monarcha na perském pavím trůně. Jeho otcem byl Rezá Šáh Pahlaví, někdejší kozácký důstojník a od převratu v letech 1924/1925 šáh, matkou dcera generála Tádžo-l-Molúk. Pro svou budoucí panovnickou roli byl Muhammad Rezá pečlivě připravován již od chlapeckého věku. Když mu bylo 7 let, stal se oficiálním následníkem trůnu a jako dvanáctiletého ho spolu s bratrem Alím poslali v květnu 1931 do internátu Le Rosey ve Švýcarsku, kde měl získat patřičné vzdělání…..(tam studovali i synové Kim Čong-ila) :-O

  • V prvních letech na trůně si Muhammad Rezá získal značnou oblibu u obyvatel, především díky důslednému postoji vůči Sovětům (jejichž sympatizanti se snažili odtrhnout od Íránu perský Ázerbájdžán) a také kvůli úspěšnému potlačení kurdských separatistů, kteří vyhlásili na severozápadě vlastní stát. Šáh tehdy na rozdíl od otce vystupoval relativně smířlivě vůči duchovenstvu, zmírnil například nařízení, které ženám zakazovalo nosit šátek, třebaže sám byl orientován prozápadně. Nejstarší doklady o osídlení území Ázerbájdžánu pocházejí z doby kamenné, první státní útvary zde vznikaly ve starověku. V 9. – 6. století př. n. l. se zde nacházela říše Urartu, v 1. polovině 1. tisíciletí př. n. l. říše Mana.
   Na severu území od 1. století př. n. l. do 10. století existoval státní útvar pod názvem Kavkazská Albánie.

   Roku 1828 byla k Rusku připojena celá severní část Ázerbájdžánu, zatímco jeho jižní část zůstala po rusko-perské válce součástí Íránu. Na počátku 20. století se vyostřily spory s Arménií, které roku 1905 vyvrcholily ozbrojenými srážkami, docházelo k rolnickým povstáním i k ozbrojenému boji proti ruské nadvládě.
   V Baku byla v srpnu 1918 ustavena tzv. středokaspická diktatura, což byla vláda bez komunistů, na jejíž žádost vstoupila do města britská armáda. V září 1918 se tato vláda stáhla do Íránu. Město Baku, které obsadila turecká armáda, se stalo sídlem musavatistické vlády. 15. ledna 1919 uznaly západní mocnosti (tzv. Dohoda či Trojdohoda) nezávislost Ázerbájdžánské republiky.

   Na severu území od 1. století př. n. l. do 10. století existoval státní útvar pod názvem Kavkazská Albánie.

 51. Veľa ľudí vie o udalostiach obliehania Viedne Turkami v rokoch 1529 a 1683 , kedy sa doslova rozhodovalo o budúcnosti Európy.
  https://diskuter.wordpress.com/2016/10/02/arabske-obliehanie-rima-v-roku-846/
  Omnoho menej ľudí vie, že arabské moslimské vojská stáli kedysi aj pred bránami Ríma.
  809: Muslimský útok na Sardinii a jižní Itálii.
  831: Muslimové dobývají Palermo (Sicílie), nájezdy na jižní Itálii.
  837: Dobytí Sicílie, útoky na Korsiku, Itálii, Francii
  846: Vydrancování města Řím, vykradena bazilika svatého Petra.

 52. Kedy prišli naši predkovia do Európy?Veľmi stručný popis našich dejín v 20 bodoch otázok a odpovedí o našich predkoch až do 9.storočia.
  http://afinabul.blog.cz/1701/slovensky-narodny-katechizmus

 53. Robo, toto je pre teba:
  http://dzhambek.livejournal.com/4857.html
  Половцы и иже с ними… С нами.

 54. NWO a Golem:
  Golem (hebrejsky: הגולם) je v židovské mystice člověkem oživená socha. Takovýchto golemů je známo poměrně dost a ačkoli si golema většina lidí představuje jako oživenou sochu s podobou člověka, může mít i podobu jinou.

  Slovo golem znamená v hebrejštině neúplnost, nedokonalost a takto byla také tato oživená bytost pojímána. Neměla vlastní myšlenky ani vlastní vůli, obvykle nemohla hovořit a pouze doslovně plnila příkazy svého pána. Víra v možnost stvořit věc vychází z přesvědčení, že dobří lidé mají tvůrčí sílu, která ovšem není taková jako síla Boží. Pojetí šému, který golemy oživoval, vychází z kabaly, neboť podle této nauky je možno zopakovat Boží tvůrčí čin s pomocí správné kombinace písmen Božího jména. Šém pak zpravidla byl pergamen, na němž byla magická slova napsána.

  Představa stvoření lidské hliněné postavy člověkem a jím oživené proto, aby splnila uložený úkol, je ovšem prokazatelně mnohem starší: má svůj původ ve starověkém Egyptě, kde je literárně doložena v povídce ze 2. poloviny 6. století př. n. l. Pravděpodobně souvisí s vešebty hojně používanými od doby Střední říše.[1]

  Svým způsobem byl i Adam, první člověk stvořený z prachu, nejdříve golemem.

  Stejně tak se objevuje motiv stvoření člověka bohem z hlíny (smíchané z krví jiného zabitého boha) v mezopotámských mýtech. Jistou podobnost by bylo možné vidět i ve východních rituálech „oživování“ soch Buddhů. Než je socha umístěna na své místo, je do jejích útrob vložen svitek s mantrou.

  Podle pověsti, kterou zpracovali bratři Grimmové, se po oživení golema na jeho čele objevilo slovo „emet“, neboli pravda (písmena alef, mem a tav hebrejské abecedy). Pro znehybnění golema pak stačilo smazat první písmeno z tohoto slova, čímž vzniklo slovo „met“, jehož význam je „mrtvý“. Takto byl dle legendy umrtven chelmský golem, kterého vyrobil rabín Elijahu Ba’al Šem. Golem velikosti malé sošky, která nabývala po pánově příkazu přirozených rozměrů (podobnost z muslimským Džinem), svého pána přerostl a rabi tak nebyl schopen dosáhnout mu na čelo a golema znehybnit. Poručil tedy, aby mu golem zavázal botu. Obr se ochotně sklonil a rabi smazal písmeno. Tělo golema padlo k zemi a svou vahou rozdrtilo i rabína.

 55. Skytové http://wol.jw.org/cs/wol/d/r29/lp-b/2001846,
  řekl Pjakin že se o nich mlží, a nejen oni, o Chazarech se neučí, o Chetitech se taky moc ve škole nedovíte:
  Heyerdahl (1983, s. 129) píše o spojitosti dávných seveřanů s pláněmi pod Kavkazem, které sousedily právě s Malou Asií, která se stala domovem Chetitů: „Plaví lidé jsou často mylně spojováni pouze se severní Evropou, kde tvoří dominantní složku dnešního obyvatelstva. Avšak moderní antropologové souhlasí se severskou ságou a uznávají, že dávní seveřané přišli z kavkazských plání sousedících s Malou Asií. Je dobře známo, že plavovlasí a zvláště rusovlasí lidé pocházejí z této oblasti. (…) Tyto zdánlivě ‚nordické‘ rysy byly proto nepochybně ve středozemském světě domovem dávno předtím, než se dostaly do Skandinávie“.
  https://sarmatia.wordpress.com/2011/08/22/chetite-prvni-vyspely-indoevropsky-narod/
  http://www.national-geographic.cz/osobnost-tydne/tajemny-chetitsky-jazyk-rozlustil-jeden-z-nejslavnejsich-ceskych-vedcu-bedrich-hrozny.html

  • Skytové kouřili před 2 400 lety trávu! Archeologové vykopali dvě vodní dýmky se zbytkem drogy http://extrastory.cz/skytove-kourili-pred-2-400-lety-travu-archeologove-vykopali-dve-vodni-dymky-se-zbytkem-drogy.html

 56. Nie som na stránke každý deň, občas nazriem, občas niečo napíšem…

  Tu konkrétne článok vychádzajúci z práce Emila Páleša – staršieho dáta
  (2. diely, autor David Sulík, 2002)

  http://duchovna-veda.webnode.sk/angelologia-dejin/duchovna-futurologia-i-rusko/

  http://duchovna-veda.webnode.sk/angelologia-dejin/duchovna-futurologia-ii-usa/

  Nejaký čas odvtedy uplynul, v tých článkoch autor odhadoval (v čase, keď písal materiál – 2002) stratu mocenskej pozície USA až niekedy od roku 2100.

  Každopádne zaujímavé čítanie.
  Futurológia nie je o momentálnych trendoch, ako si to myslia mnohí “odborníci/odporníci”…

 57. Nástup Ježíše na trůn by ovšem znamenal odebrání politické a náboženské moci Sanhedrinu. představoval zákonodárný a soudní systém, který měl vytvářet zákony pro lid a dohlížet na jejich dodržování. Původně byl podřízen králi, ale v období chaosu panujícím v Palestině po obsazení Římany si uzurpoval i pravomoci samotného krále a převzal i jeho zákonodárnou i výkonnou moc. Představený Sanhedrinu s titulem Melchizedech měl původně pouze postavení královského rádce, kterýžto titul se po dlouhou dobu dědil z otce na syna. si nesporně uvědomoval jaké nebezpečí pro něj Ježíš představuje a proto se snažil všemi způsoby zbavit tohoto velice nebezpečného soupeře. To je základním klíčem k pochopení tehdejších událostí, odehrávajících se kolem Ježíše, jejichž scestnou interpretací ortodoxní římská křesťanská církev způsobila zmatek, aby v kal-né vodě mohla úspěšně lovit a budovat svoji moc. Inu, nic nového pod sluncem http://aospublishing.cz/knihkupectvi/ivo-wiesner/do-raje-projdes-peklem-2-2-vydani.html

 58. Co dělali Američané v Iráku….http://smit.wz.cz/zrcadlo/view.php?cisloclanku=200710120131. ledna 2007 Irak

  US speciální jednotky zmasakrovali, raketovými střelami vypuštěnými z bojových vrtulníků, jednu ze šiitských obzvláště svatých mysteriozních sekt známou jako “Strážci brány” Babylonu
  Mesianská skupina, prý s obzvláště “nebezpečným” mýtem o někdejší slávě Babylonu, jenž ve své době používal sofistikovanější technologie, než zná dnešní svět. V souladu s tezemi Strážců brány se někdejší stavitelé Babylonské věže (plemeno Draků) vrátí a společně s bojujícími muslimy budou očekávat příchod Mahdího (muslimského Mesiáše).

  Tyhle války mají ještě jeden důvod, zlikvidovat poslední předbiblické pozůstatky a mýty. Nic jiného mě nenapadá.

  • http://smit.wz.cz/zrcadlo/view.php?cisloclanku=2007101201

  • K Tvojej poslednej vete by dával za pravdu aj tento článok.No uvidíme,čo z Trumpa vylezie,pretože jeho kandidatúru podporoval Izrael a píšu,že teraz častejšie od neho počuť ostré výroky na Irán.Vraj najväčším nepriateľom pre USA je Irán a ISIL.
   http://aeronet.cz/news/video-nigel-farage-bude-pracovat-pro-trumpa-jako-spojka-britske-vlady-posilovani-struktury-nylon-na-ukor-globalizacnim-doktrinam-trump-opet-zautocil-na-iran-jeho-zidovsky-zet-bude-poradcem/

 59. Četl jste někdo knížku Deník Niny Kostěrinové?
  http://www.databazeknih.cz/knihy/denik-niny-kosterinove-267427

  Co si o tom myslíte případně?

  Vypadá to, že v originálu je to dostupný online tady:
  http://nellyuvarova.ru/dnevnikninykosterinoj/

Pridaj komentár

*
*

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>